Konto przez Internet

Konto bankowe jest niezbędnym narzędziem finansowym. Z tego artykułu dowiesz się jak otworzyć konto przez Internet. Formalności związane z zawarciem umowy o rachunek bankowy, załatwisz zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Konto przez Internet

Jak otworzyć konto przez Internet

Aby otworzyć rachunek bankowy przez Internet, bez wychodzenia z domu, możesz skorzystać z jednej z dostępnych opcji. Najłatwiejszym sposobem otwierania konta online, jest korzystanie z bankowej aplikacji mobilnej.  Pierwszym krokiem będzie pobranie aplikacji bankowej wybranego banku, a następnie rejestracja nowego użytkownika.

Bardzo ważne jest także potwierdzenie tożsamości posiadacza konta, ponieważ bez tego kroku, nie można otworzyć konta bankowego zdalnie. Weryfikacja tożsamości w aplikacji mobilnej odbywa się przez wykonanie fotografii dowodu osobistego oraz twarzy osoby wnioskującej o konto bankowe.

Konto przez Internet bez kuriera

Możliwe jest także założenie rachunku bankowego na stronie internetowej wybranego banku. Wypełniasz krótki wniosek, podajesz swoje dane osobowe i teleadresowe, oraz weryfikujesz tożsamość. Aby uniknąć podpisywania umowy w banku, lub w czasie wizyty kuriera, należy wykonać przelew weryfikacyjny, lub przeprowadzić rozmowę wideo z konsultantem banku.

Jednak na razie tylko kilka banków oferuje rozmowę wideo, jako formę zawierania umowy o prowadzenie rachunku bankowego. Coraz bardziej popularne stają się za to aplikacje mobilne. Jest to bardzo wygodna forma komunikacji, zarówno dla banku, jak i dla klienta.

Dlaczego warto otworzyć konto zdalnie

Zakładanie konta bankowego bez wychodzenia z domu jest bardzo wygodne, zarówno dla klienta, jak i dla banku. Nowoczesna technologia ułatwia weryfikację tożsamości osoby składającej wniosek, oraz szybkie przygotowanie odpowiedniej umowy.

Zdalne zawarcie umowy o prowadzenie rachunku bankowego to pierwszy krok do korzystania z nowoczesnych usług bankowych. Nowym kontem bankowym możesz zarządzać przy pomocy przeglądarki internetowej lub smartfona. Większość banków oferuje swoim klientom specjalne aplikacje bankowe, które pozwalają między innymi na śledzenie stanu konta bankowego w czasie rzeczywistym.

Bankowość mobilna charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wszystkie transakcje są potwierdzane specjalnym kodem, wysyłanym na telefon komórkowy klienta. Dwuetapowa weryfikacja przy logowaniu, zapewnia bezpieczny dostęp do serwisu internetowego banku.

Jeśli masz dodatkowe pytania jak otworzyć konto przez Internet, napisz w komentarzu poniżej. Zachęcamy również do dzielenia się naszymi artykułami ze znajomymi. Pod każdym wpisem znajdziesz link do udostępniania treści w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności