Konto Internetowe – Jak otworzyć konto online

W większości banków założymy konto internetowe. Zamieszczone poniżej zestawienie, przedstawia podział dostępnych ofert według kilku kryteriów Wybierz interesującą Cię kategorię i zapoznaj się z aktualną ofertą banków.

Jak otworzyć Konto Internetowe

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego banku i produktu. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zapoznać się z ofertą kilku banków. Ważna jest tutaj odpowiedź na pytanie, do czego potrzebujemy konta bankowego. Pytanie może się wydawać banalne, jednak rzeczywistość pokazuje, że nie każdy korzysta z konta w ten sam sposób, Zatem zanim wybierzemy konto internetowe, ustalmy, jak intensywnie będziemy z niego korzystać. Ile wypłat z bankomatu potrzebujemy w danym miesiącu oraz  ile przelewów wykonujesz. 

Konto Internetowe

Drugim krokiem jest wypełnienie odpowiedniego formularza, na stronie internetowej banku. Linki zamieszczone na tej stronie, przeniosą nas na stronę internetową wybranego banku.  Formularz zawiera podstawowe dane osobowe i teleadresowe. Ze względów formalnych, podanie ich jest niezbędne do założenia konta.

Podczas zakładania konta internetowego, możemy być poproszeni, o przesłanie skanu dowodu osobistego.  System komputerowy banku, automatycznie sczytuje dane z dokumentu, i sprawdza zgodność z tymi, wprowadzonymi przez nas we wniosku. 

Zawarcie umowy

Ostatni krok to zawarcie umowy o rachunek bankowy. W zależności od banku, czy raczej od sposobu weryfikacji tożsamości, jaki wybraliśmy, kolejne etapy zakładania konta internetowego mogą się nieco różnić.  Weryfikacja w  czasie rozmowy wideo, jest chyba najłatwiejszym i najszybszym sposobem założenia konta online. 

Umowę o konto internetowe również przez wykonanie przelewu, z innego posiadanego już przez nas rachunku. W tym wypadku wymagane jest jednak posiadanie już innego rachunku bankowego.  Umowę można także  podpisać w obecności kuriera, który bezpłatnie dostarczy nam ją do domu. 

Jak wybrać najlepsze szybkie konto internetowe

Odpowiedź na  to pytanie, nie jest wbrew pozorom taka prosta. Problem w tym,  nie ma czegoś takiego jak najlepsze konto bankowe. Jest to sprawa bardzo indywidualna. Bardziej pasowałoby tutaj określenie optymalne konto bankowe. Wszystko, jak już wcześniej wspomniano, zależy od naszych potrzeb. 

Jeżeli szukamy konta, z którego będziemy korzystać „aktywnie”, atrakcyjną ofertę otrzymamy w większości banków. Konto za darmo* jest chyba już dzisiaj standardem w szerokiej ofercie bankowej. Istotnym elementem są warunki, na których takie konto będzie naprawdę darmowe.

W Polsce działa kilkadziesiąt banków. Dokładne zapoznanie się z ofertą każdego z nich, byłoby sporym wyzwaniem. Z pomocą przychodzi porównywarka usług bankowych. 

Porównywarka ofert pomoże Ci znaleźć najlepsze konto osobiste – dostosowane do Twojej konkretnej sytuacji. Wystarczy, że określisz, ile wykonujesz co miesiąc przelewów, oraz jak często korzystasz z bankomatów. Po kliknięciu przycisku „pokaż oferty”, otrzymasz całą listę dopasowanych do Twoich preferencji ofert. 

Jak działa porównywarka kont bankowych

Przy wyborze najlepszego konta bankowego, warto również wziąć pod uwagę kilka innych czynników:

  • dodatkowe opłaty,
  • dostępna oferta oszczędnościowa,
  • dostępna oferta walutowa,
  • aktualne promocje,
  • płatności mobilne, bankowość internetowa, aplikacja mobilna,
  • dodatkowe usługi i udogodnienia.

Konto Internetowe – posumowanie

Rachunek osobisty to podstawowy  produkt banku, skierowany do klientów indywidualnych. Służy nam on do codziennego korzystania z naszych pieniędzy, Dlatego warto dbać o swoje finanse i nie podejmować pochopnych decyzji pod wpływem impulsu.  Z drugiej strony, czasami przez całe życie posiadać konta w jednym, nawet bardzo dużym i pewnym banku.  

Każdy bank w Polsce, posiada gwarancje specjalnie do tego powołanych instytucji państwowych.  Dlatego nasze pieniądze są w nim na pewno bezpieczne.

Na rynku finansowym panuje bardzo duża konkurencja, dlatego banki, aby pozyskać nowych klientów, kuszą ofertami specjalnymi i bonusami. Często za założenie darmowego konta bankowego przez Internet i spełnienie prostych warunków, możemy otrzymać nawet kilkaset złotych. Zakładanie internetowego konta bankowego jest proste, przez co bonusy stają się łatwe do zdobycia.

Chętnie odpowiemy na pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do komentowania wpisu.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Treści publikowane na tym blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porad finansowych ani inwestycyjnych w rozumieniu przepisów prawa. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte przez czytelników na podstawie tych treści.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492