Konto Bankowe przez Internet z Zagranicy

Jeśli przebywasz obecnie za granicą i chcesz otworzyć konto w polskim banku, teraz możesz to zrobić zdalnie. Z tego artykułu dowiesz się, jak założyć konto bankowe przez Internet z zagranicy całkowicie online, bez konieczności spotkania z kurierem.

Konto Bankowe przez Internet z Zagranicy

Epidemia koronawirusa skłoniła banki do wdrożenia nowych procedur otwierania konta bankowego. Wiele banków wprowadziło nowe aplikacje, które umożliwiają założenie konta bankowego na selfie. Aby potwierdzić tożsamość i zawrzeć umowę, wystarczy wykonać fotografię dokumentu tożsamości i twarzy. Zawarcie umowy potwierdzisz, wpisując specjalny kod, przesłany przez bank w wiadomości tekstowej.

Jak otworzyć konto bankowe przez Internet z zagranicy

Żeby skorzystać z bankowej aplikacji mobilnej, musisz posiadać telefon z systemem operacyjnym Android lub IOS. Potrzebny będzie również aktywny numer telefonu komórkowego, który będzie także później służył do potwierdzania operacji bankowych.

Z oczywistych względów, Twój telefon powinien być wyposażony w aparat odpowiedniej jakości. Potrzebujesz mieć także możliwość skorzystania z łącza Internetowego. Nie ma znaczenia, czy będzie to sieć WiFi, czy transmisja danych w telefonie.

Konto w Banku Citi Handkowy

Citi Handkowy jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. Do tej pory był kojarzony raczej z transakcjami walutowymi, oraz obsługą klientów biznesowych. Najnowsza oferta banku Citi Handlowy skutecznie obala ten mit. Darmowe konto osobiste, oraz karta płatnicza bez dodatkowej opłaty są dzisiaj rzadkością na polskim rynku.

Logo Citi Handlowy

Nowe Citi Konto

 • Bonus 150 zł dla nowych klientów
 • konto w aplikacji bankowej
 • darmowe prowadzenie konta
 • bezpłatna karta płatnicza i bankomatowa z obsługą obcych walut
 • darmowe przelewy krajowe w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej
 • 4 wypłaty z bankomatów innych niż Citi w miesiącu za darmo
 • 3 pierwsze przelewy Express Elixir w miesiącu gratis
Konto w banku Citi Handlowy

Konto w Pekao S.A

W pełni polski bank z bardzo długą tradycją. Posiada wiele oddziałów na terenie całego kraju. Ostatnio również bardzo aktywnie promuje zakładanie konta bankowego przez Internet. W banku Pekao również otworzysz konto w telefonie, za pomocą selfie, czyli fotografii twarzy.

Konto w Pekao

Konto Przekorzystne

 • Zyskaj do 100 zł premii
 • konto w aplikacji mobilnej
 • 0 zł za prowadzenie konta i obsługę karty płatniczej pod warunkiem miesięcznych wpływów min. 500 zł.
 • 0 zł za krajowe przelewy w bankowości internetowej lub mobilnej
 • za polecenie przelewu BLIK na nr. telefonu

Konto w Banku Millennium

Bank oferuje darmowe konto oraz kartę debetową, po zapewnieniu min. 1000 zł miesięcznych wpływów na konto. Dostępne są trzy formy zawarcia umowy o rachunek bankowy; konto w aplikacji mobilnej, kurier, oraz wizyta w oddziale banku tylko w celu podpisania umowy.*

Bank Millennium

Konto 360°

 • konto w aplikacji bankowej
 • 0 zł*  za prowadzenie rachunku płatniczego
 • 0 zł * za obsługę karty debetowej
 • 0 zł* za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów
 • 0 zł za krajowe przelewy w PLN w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej
 • 0 zł za wygodne przelewy BLIKIEM na numer telefonu
Millennium 360

Konto w Credit Agricole

W ofercie banku znajdują się trzy konta osobiste; Konto dla Ciebie, Konto dla Ciebie Move, oraz Konto dla Ciebie VIP., dlatego każdy klient znajdzie coś interesującego dla siebie. Nowoczesna aplikacja CA24 Mobile, pozwala na otwarcie nowego konta bankowego za pomocą selfie, oraz na sprawne zarządzanie rachunkiem.

Credit Agricole

Konto Korzystne dla Ciebie

 • Konto bankowe w aplikacji mobilnej
 • Premia 500 zł dla nowych klientów
 • darmowe konto i karta płatnicza, przy miesięcznych wpływach min. 1000 zł, oraz jednej transakcji kartą lub BLIKIEM
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, po spełnieniu dodatkowych warunków
konto w credit agricole

Dlaczego warto otworzyć konto bankowe przez Internet z zagranicy

Nawet osoby na stałe mieszkające poza granicami kraju, bardzo często zakładają konto bankowe w Polsce. Wyjeżdżając za granicę, zostawiamy w rodzinnym kraju rodzinę, znajomych i czasami również wiele niezałatwionych spraw. Konto bankowe dostępne przez Internet, pozwala na łatwe zarządzanie płatnościami, oraz wykonywanie przelewów.

Założenie konta bankowego z zagranicy stanowiło do tej pory spore wyzwanie. Po wypełnieniu internetowego wniosku konieczne było podpisanie umowy w obecności kuriera, lub wizyta w banku. Niektóre banki oferowały zawarcie umowy przez wysłanie przelewu weryfikacyjnego z innego, posiadanego już przez nas konta. Jednak dla osób, które nie miały żadnego rachunku bankowego, metoda ta była bezużyteczna.

Konto w aplikacji, jako sposób na konto bankowe przez Internet z zagranicy, jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich Polaków, przebywających poza terenem Polski. Formalności ograniczone są do niezbędnego minimum, a rachunek bankowy jest w pełni funkcjonalny już w kilka minut po zainstalowaniu aplikacji i założeniu konta.

Zalety konta bankowego w aplikacji bankowej

Główną zaletą bankowości mobilnej jest możliwość dostępu do konta bankowego 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Korzystanie z internetu w telefonie pozwala na używanie aplikacji bankowej w dowolnym miejscu objętym zasięgiem telefonii komórkowej

Kolejnym atutem bankowości internetowej i mobilnej jest bezpieczeństwo. Wszystkie transakcje na koncie wymagają potwierdzenie specjalnym kodem, wysyłanym na numer telefonu przypisany do konta bankowego. Dzięki temu nawet w przypadku przejęcia danych do logowania nie będzie możliwości wykonania przelewu, czy innej transakcji na koncie.

Jeśli masz dodatkowe pytania jak otworzyć konto bankowe przez Internet z zagranicy, napisz w komentarzu poniżej. Zachęcamy również do udostępniania naszych wpisów w na profilach mediów społecznościowych.

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności