Co to jest Skrill

W czasach, gdy coraz więcej transakcji dokonujemy w sieci, wzrosło nasze zapotrzebowanie na elektroniczne i pewne rozwiązania finansowe. Z tego artykułu dowiesz się co to jest Skrill, oraz jakie są zalety i wady aplikacji mobilnej Skrill.

Co to jest Skrill
Konto Skrill

Czym są portfele internetowe

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się portfele internetowe, które są ciekawą alternatywą dla produktów bankowych. Dzięki nim można wykonywać szybkie przelewy w internecie, korzystać z serwisów giełdowych, gier online, kupować kryptowaluty, a także robić zakupy. Jednym z portfeli, na które warto zwrócić uwagę na etapie wyboru konkretnego rozwiązania, jest Skrill.

Portfele internetowe jeszcze niedawno były wykorzystywane przede wszystkim przez miłośników nowości i ciekawych nowinek technologicznych. Z biegiem czasu okazało się jednak, że mają szereg zalet, jakich nie daje posiadanie standardowych kont bankowych. Coraz więcej osób decyduje się na założenie portfela internetowego i regularnie korzysta z jego możliwości w różnych działaniach finansowych w sieci.

Dzięki portfelom internetowym można wykonywać transakcje poza systemem bankowym, nie są więc one śledzone ani nigdzie zapisane. Gdy robimy tradycyjny przelew z konta, cała historia naszych transakcji pozostaje na rachunku. Przelewy Skrill są pod tym względem bardziej anonimowe – żaden bank nie ma bowiem dostępu do informacji na temat naszych transakcji. Portfele internetowe są także niewidoczne dla komornika, ponieważ nie należą do systemu OGNIVO.

Jak działa portfel elektroniczny Skrill?

Portfel elektroniczny Skrill to marka znana, renomowana i sprawdzona przez wielu użytkowników. Jeśli więc dopiero rozglądasz się za odpowiednim rozwiązaniem, a nie masz zbyt wiele wiedzy na temat portfeli elektronicznych, warto zacząć właśnie od Skrilla. Jest to wygodny portfel elektroniczny, który pod wieloma względami działa jak typowe konto bankowe. Można w nim przechowywać swoje pieniądze, wysyłać przelewy, a nawet wypłacać pieniądze z bankomatu.

Jest bowiem możliwość założenia sobie specjalnej karty bankomatowej sygnowanej marką Skrill. Wyrobienie karty jest dosyć proste, a jej koszt niewielki. Obecnie kosztuje ona około 10 euro w skali roku, a więc miesięczny koszt korzystania z takiej karty to zaledwie kilka złotych. Niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę cały szereg korzyści.

Przelewy za pomocą Skrill odbywają się nie przy użyciu standardowego, długiego numeru konta bankowego, a przez adres mailowy. Wystarczy podać adres mailowy nadawcy, aby środki przesłane na nasz portfel internetowy szybko do niego trafiły.

Co więcej, portfele elektroniczne, w tym oczywiście także Skrill, nie są uzależnione od wychodzących i przychodzących sesji bankowych. Wysyłane przelewy w czasie rzeczywistym trafiają na konto odbiorcy. Przesyłanie środków jest więc błyskawiczne, a przy tym bezpłatne. Za szybki przelew nie trzeba dodatkowo płacić, jak ma to miejsce w przypadku szybkich przelewów bankowych.

Zobacz: Czym jest Wise – dawniej Transferwise.

Jak założyć konto w portfelu Skrill

Założenie konta w portfelu Skrill trwa zdecydowanie krócej niż założenie klasycznego konta bankowego. Wystarczy wejść na stronę Skrill w zakładkę rejestracja i wypełnić prosty formularz rejestracyjny. Proces zakładania konta Skrill możemy opisać w kilku prostych krokach:

  • W formularzu wpisujemy imię i nazwisko, adres, datę urodzenia i numer telefonu.
  • Na podany numer przychodzi sms z kodem weryfikacyjnym, który wpisujemy w podanym miejscu w formularzu.
  • Następnie wybieramy sześciocyfrowy kod PIN, który będzie nam służył do zatwierdzania transakcji bankowych.
  • Kolejnym krokiem jest doładowanie konta w portfelu Skrill poprzez przelew bankowy, kartę kredytową lub przelać pieniądze z innego elektronicznego portfela.
  • Konieczna jest również weryfikacja tożsamości. System poprosi nas o przesłanie kopii dokumentów: dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy. Wysyłanie dokumentów jest odpowiednio zabezpieczone, można mieć pewność, że nie trafią w niepowołane ręce.

Trzeba więc mieć świadomość, że konto w portfelu Skrill założymy wyłącznie na nasze prawdziwe dane, nie da się założyć konta na dane fikcyjne, aby całkowicie ukryć tożsamość. Jeśli podczas rejestracji podasz jakiekolwiek nieprawdziwe dane lub posłużysz się nieważnym, lub nieswoim dokumentem tożsamości, wniosek o założenie konta zostanie odrzucony.

Jak zrobić przelew w Skrill

Wysyłanie środków pieniężnych poprzez portfel Skrill jest wyjątkowo proste i bez problemu poradzimy sobie z tym nawet za pierwszym razem. Cały portfel działa bardzo intuicyjnie i prowadzi użytkownika krok po kroku przez wszystkie działania, jakie chce wykonać.

Przelewanie pieniędzy wymaga zalogowania się na konto w Skrill, następnie wybieramy opcję „przelew pieniężny Skrill” i podajemy dane dotyczące zlecenia przelewu: kwotę, walutę, dane odbiorcy (nazwa, adres mailowy lub rachunek bankowy) oraz kraj odbiorcy.

Przelewy można robić zarówno do odbiorców w kraju, jak i za granicą. Za każdym razem jest to proste i błyskawiczne, a środki pojawiają się na koncie odbiorcy w czasie rzeczywistym. W odróżnieniu od przelewów bankowych nie trzeba czekać na sesje wychodzące czy przychodzące Elixir. Nie trzeba też płacić za szybkie przelewy.

W portfelu Skrill nie ma możliwości cofania przelewów, gdyż środki trafiają od razu na konto odbiorcy. Dlatego przy realizowaniu płatności trzeba zachować minimum ostrożności – nie przelewajmy wysokich kwot, a także nie decydujmy się na wykonanie przelewu do odbiorcy, który jest nam nieznany i niezweryfikowany.

Pamiętajmy również, że portfel Skrill to system elektroniczny działający poza bankowością. Choć dostarczyciele usługi zapewniają, że dokładają najwyższych starań, aby pieniądze były bezpieczne, nie jest to zagwarantowane poprzez żadną dodatkową ochronę. W portfelu Skrill nie należy więc trzymać bardzo wysokich kwot – najlepiej niewielkie, które służą nam do wykonywania płatności.

Co to jest Skrill – zalety aplikacji mobilnej Skrill

Aplikacja mobilna Skrill to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkości i bezpieczeństwie transakcji bez korzystania z usług bankowych. Dzięki Skrill można dokonywać płatności przez internet bez konieczności podawania swoich danych bankowych, a także przesyłać pieniądze na zagraniczne konta bez dokonywania opłat za przelew. Wszystko jest bezpłatne, a formalności ograniczone do minimum.

Aplikacja Skrill jest prosta w obsłudze, intuicyjna, nawet osoby, które dopiero zaczynają z niej korzystać, nie mają problemu ze znalezieniem konkretnych funkcjonalności czy działań. Warto również wspomnieć o tym, że jest to rozwiązanie bezpieczne, a środki, które znajdują się w takim elektronicznym portfelu, są odpowiednio zabezpieczone.

Zobacz: Bezpieczne korzystanie z konta bankowego.

Dla kogo Skrill jest najlepszym rozwiązaniem

Portfel Skrill to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na realizowaniu szybkich płatności przez internet – między innymi dla graczy, którzy korzystają z serwisów z grami czy zakładami. To także świetna opcja dla osób, które inwestują w kryptowaluty i chcą szybko oraz bezpiecznie kupować wybraną walutę elektroniczną.

Dzięki portfelowi można mieć dostęp do swojej gotówki bez logowania się do banku – nasze internetowe transakcje nie są więc nigdzie zapisane ani śledzone. Dużą zaletą dla graczy online może być również fakt, że kasyna online i strony z grami oferują dodatkowe premie czy bonusy dla osób, które dokonują płatności właśnie poprzez Skrill.

Skrill jest również sprawdzoną opcją dla osób, które często realizują przelewy międzynarodowe – jest o wiele taniej niż w przypadku posiadania walutowego rachunku w banku. Kursy wymiany walut przy takich przelewach są obliczane dużo bardziej korzystnie niż przez banki. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z żadnego elektronicznego portfela, a chciałbyś sprawdzić korzyści z jego posiadania, warto wybrać właśnie Skrill.

To sprawdzony i bezpieczny sposób przechowywania waluty w wersji elektronicznej, cieszący się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Pewność, bezpieczeństwo, bezproblemowa obsługa i dostęp do pieniędzy za każdym razem, gdy potrzebujesz – gdy zarejestrujesz się w Skrill, z pewnością coraz więcej przelewów będziesz robił właśnie za pomocą takiej formy płatności.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz