Jak działa Revolut i Dlaczego Jest tak Popularny

Jeśli zdarza Ci się podróżować za granicę, na pewno masz do czynienia z kosztowną i kłopotliwą wymianą walut. Płacenie kartą debetową za zakupy w innym kraju, również może być bardzo niekorzystne. Z tego artykułu dowiesz się jak działa Revolut, oraz dlaczego jest tak popularny w wielu krajach.

Jak działa Revolut
Jak założyć konto Revolut

>> Otwórz darmowe konto Revolut <<

Wprowadzenie

Banki bardzo chętnie zarabiają na wymianie walut. Wraz z pojawieniem się na rynku firm, stosujących nowoczesne technologie finansowe, tzw. Fin-Techów, operowanie obcymi walutami jest o wiele łatwiejsze i tańsze dla zwykłych klientów

Wprowadzenie w 2015 roku usługi Revolut, wywołało spory popłoch wśród właścicieli banków komercyjnych. Darmowa aplikacja, dostępna dla szerokiego grona klientów na całym świecie, pozbawiła bankierów niemałych zysków z wymiany walut.

Zobacz też: Konto bez komornika.

Czym jest, i jak działa Revolut

Usługi oferowane przez brytyjski Start-Up są bardzo szerokie. Dlatego trudno będzie w kilku słowach opisać, czym tak dokładnie jest Revolut. Jest to zarówno konto bankowe, a właściwie kilka kont w jednym, oraz internetowy kantor wymiany walut.

Aplikacja Revolut pozwala na założenie wielu kont bankowych, każde w innej walucie. Wymiana walut pomiędzy kontami odbywa się w czasie rzeczywistym. Jest to tylko jedna z wielu funkcji wspomnianej już aplikacji mobilnej. Warto zauważyć, że przy sprzedaży, czy zakupie innej waluty, nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów, a wymiana dokonywana jest po bardzo korzystnym kursie międzybankowym.

Konto można zasilać za pomocą karty debetowej lub przelewem z innego banku. Środki dodane przy użyciu karty płatniczej, pojawiają się na koncie natychmiast po transakcji.

Od niedawna możliwy jest również dostęp do konta osobistego Revolut, przy pomocy przeglądarki internetowej. Wcześniej taka funkcja dostępna była tylko dla kont biznesowych. Serwis internetowy posiada pełną funkcjonalność, i pozwala między innymi na wykonywanie przelewów, wymianę walut, oraz sprawdzanie historii transakcji.

Jak działa Revolut w przeglądarce

Aby uzyskać dostęp do konta w przeglądarce internetowej, należy podać numer telefonu, który jest skojarzony z aplikacją mobilną, a następnie wprowadzić swój kod dostępu. Kolejnym krokiem jest uwierzytelnienie użytkownika za pomocą aplikacji mobilnej. Po kliknięciu wyskakującego okienka w aplikacji Revolut dostęp do konta na stronie www zostaje przyznany, i można korzystać ze wszystkich funkcji platformy.

Dwuetapowa weryfikacja wprowadzona przez operatora zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie można uzyskać dostępu do konta, nie posiadając przypisanego do niego telefonu. Natomiast aplikacja na smartfonie, zabezpieczona jest specjalnym kodem dostępu.

Zobacz również, do czego służy karta Curve, i zdobądź darmowe 5 funtów na start.

Jak założyć konto Revolut

Otwarcie rachunku bankowego w aplikacji Revolut jest bardzo proste i łatwe. Proces rejestracji nowego użytkownika można rozpocząć na stronie internetowej, lub w aplikacji. Aby założyć konto Revolut wykonaj poniższe kroki:

 • kliknij link, aby przejść na oficjalną stronę internetową Revolut
 • wpis numer telefonu komórkowego, na który otrzymasz link do pobrania aplikacji
 • wprowadź dane z dokumentu tożsamości,
 • potwierdź tożsamość, wykonując telefonem zdjęcie dokumentu i twarzy
 • zasil swoje nowe konto dowolną kwotą
 • zamów kartę płatniczą

Po zakończeniu procesu weryfikacji konto będzie w pełni funkcjonalne i będzie można z niego od razu korzystać. Dostarczenie karty płatniczej może jednak zająć kilka dni. W czasie oczekiwania możesz wygenerować w aplikacji wirtualną kartę, której użyjesz między innymi do płatności internetowych. Kartę Revolut można również przypisać do konta Google Pay, dzięki czemu za pomocą telefonu, zapłacisz za zakupy w każdym sklepie.

Przeczytaj ten artykuł po angielsku na: How Revolut works, and why is so popular.

4.8/5 - (23 votes)

2 komentarze do “Jak działa Revolut i Dlaczego Jest tak Popularny”

 1. cześć. mam kilka pytań przed utworzeniem konta:

  1. czy jest w 100.% darmowe?

  2 czy za kartę nic się nie płaci, czy trzeba zrobić zakupy na określoną kwotę, aby karta była darmowa?

  3. jaki jest % za wypłaty z bankomatów i czy aby % był mniejszy trzeba korzystać z konkretnych bankomatów?

  4. czy przelew z revolut na konto nie w revolut jest darmowe?

  5. czy w revolut można kupować krypto, czy jak większość banków będą blokować konto?

  6. czy opłaca się kupować na binance krypto poprzez revolut czy opłaty są za wysokie?

  jestem bardzo (ale to na prawdę) zainteresowany założeniem konta, ale w pierw chciałbym uzyskać odpowiedzi by dowiedzieć się czy konto jest dla mnie.

  proszę o komentarz lub odpowiedź na e-mail.

  Odpowiedz
 2. Cześć, ostatnio dość sporo o tym Revolut w internecie. Sam nie do końca byłem pewien jak to działa i stąd rodzi sie moje pytanie. To jest normalnie wszystko połączone z terminalami itd? Że ja moge iść do sklepu i płacić kartą Revolut? Jestem szczerze troche w szoku, Ogólnie bardzo fajny wpis. Prócz tego jednego pytania wszystko jest treściwe i zrozumiałe dla mnie. A jestem dość laikiem w tych wszystkich nowinkach internetowych

  Odpowiedz

Dodaj komentarz