Jak Wybrać Lokatę Bankową

Oszczędzanie jest świetnym sposobem na zabezpieczenie się na przyszłość. W czasach ciągłego kryzysu gospodarczego bardzo ważne jest, aby mieć trochę pieniędzy na czarną godzinę. Z tego wpisu dowiesz się jak wybrać lokatę bankową, oraz jak skorzystać z najlepszych promocji bankowych.

Jak Wybrać Lokatę Bankową

Jak lokować gotówkę

Banki oferują wiele produktów finansowych, które pomagają w odkładaniu gotówki. Na rynku funkcjonuje wiele banków, więc każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Bardzo dobrym sposobem oszczędzania są lokaty bankowe. Polegają one na tym, że klient wpłaca do banku określoną kwotę, i wybiera okres przechowywania pieniędzy.

Wypłata środków przed okresem zakończenia lokaty może wiązać się z dodatkowymi kosztami, dlatego trzeba ostrożnie dobrać kwotę, oraz czas trwania lokaty. Podstawową zaletą lokat jest wysokie oprocentowanie depozytów. Dzięki ustaleniu konkretnego okresu, na jaki deponujemy pieniądze, dajemy możliwość bankom do swobodnego zarządzania nimi. Bank w zamian może nam wypłacić wyższe odsetki, niż w przypadku standardowych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych.

Jak wybrać lokatę bankową, czym się kierować

Najlepsza lokata to taka, która jest optymalnie dopasowana do potrzeb klienta. Należy zwrócić uwagę na dostępne okresy oszczędzania, które najczęściej wahają się między kilkoma a kilkunastoma miesiącami. Warto bardzo ostrożnie dobrać ten okres, ponieważ przez ten czas nasze pieniądze nie będą dla nas łatwo dostępne.

Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest wysokość oprocentowania. Mogą być spore różnice między ofertami poszczególnych banków. W celu zapoznania się z szeroką ofertą banków warto skorzystać z internetowej porównywarki lokat bankowych. Czytelne zestawienie ofert, pozwoli nam uzyskać wszystkie potrzebne informacje takie jak: wysokość oprocentowania, sposób naliczania odsetek, okresy oszczędzania. Dzięki temu wybierzemy produkt idealny dla siebie.

Zwracaj uwagę na warunki zawieranej umowy

Bardzo ważne jest uważne przestudiowanie szczegółów umowy o zawarcie lokaty bankowej. Niektóre banki oferują wyższe oprocentowanie, ale pobierają duże opłaty za prowadzenie rachunku osobistego, który jest często wymagany przy zakładaniu lokaty. Inne banki mogą mieć inne warunki kapitalizacji odsetek, na przykład raz na kilka miesięcy, lub jednorazowo na koniec okresu trwania lokaty.

Pełną listę dostępnych obecnie na rynku ofert znajdziesz w zakładce lokaty bankowe. Przy korzystaniu z lokat, warto także pamiętać o tak zwanym „podatku Belki”, który jest pobierany od wszystkich odsetek.

Czytaj też: Rodzaje lokat bankowych.

Jak wybrać lokatę bankową, podsumowanie

Jak widzimy lokaty to bardzo skuteczne narzędzie finansowe, które pomoże nam oszczędzić pieniądze, oraz dodatkowo zarabiać na zgromadzonym kapitale. Dzięki temu nie będą Ci już straszne kryzysy czy utrata pracy, ponieważ przez pewien czas, będziesz mógł żyć z oszczędności.

Założenie lokaty jest dziecinnie proste, więc nie ma żadnych wymówek, które mogłyby Ci przeszkodzić w rozpoczęciu odkładania pieniędzy. Oszczędzanie powinno być obowiązkowym przedsięwzięciem dla każdego, kto troszczy się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności