Osoby, które posiadają zadłużenie na etapie egzekucji komorniczej, muszą liczyć się z tym, że z każdego polskiego banku komornik będzie ściągał wszystkie należności. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania, które pozwalają uniknąć komornika. Są to między innymi niektóre portfele elektroniczne, a także firmy zarejestrowane poza granicami kraju, które oferują usługi finansowe. Z tego artykułu dowiesz się co to jest Paysera, oraz jak z niej korzystać.

Przedsiębiorstwo Paysera LT
Paysera jest spółką zarejestrowaną na Litwie, która świadczy szybki, wygodne i łatwo dostępne usługi finansowe w formie elektronicznej. Oferuje konta nie tylko dla osób indywidualnych, ale również dla przedsiębiorców. W odróżnieniu od innych rozwiązań finansowych, jak chociażby popularne portfele elektroniczne, Paysera jest operatorem, którego funkcje pod wieloma względami są zbliżone do tego, co oferują nam tradycyjne banki. Korzystanie z konta Paysera jest bezpłatne, ale pod warunkiem, że aktywnie go używamy.
Jeśli nie, mogą być naliczane dodatkowe opłaty. Aby jednak były one zaliczane, trzeba nie logować się do własnego konta przez dwa lata. Mało kto więc musi faktycznie płacić za korzystanie z konta – nie ma bowiem użytkowników, którzy rejestrują konto po to, by go nie używać. Jest raczej wręcz przeciwnie, kto założy konto, korzysta z Paysera regularnie, gdyż daje ono całe mnóstwo korzyści.
Zobacz też: Co to jest Skrill.
Paysera konto wolne od komornika
Paysera to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w przypadku osób posiadających zajęcie komornicze. Jeśli posiadają one konto w polskich bankach, muszą liczyć się z tym, że mogą one korzystać co miesiąc jedynie z kwoty wolnej od zajęcia. Pozostałą kwotę znajdującą się na koncie zabierać będzie komornik do momentu, aż zostanie spłacone całe zadłużenie.
Paysera jest firmą zarejestrowaną na Litwie, co oznacza, że nie znajduje się ona w systemie Ognivo, z którego korzystają komornicy, gdy namierzają dłużników. Konto Paysera można więc nazwać kontem wolnym od komorników.
Z konta Paysera możemy korzystać tak samo, jak ze standardowego konta założonego w polskim banku. Możemy robić przelewy, wyrobić sobie kartę do konta, przelewać walutę obcą, wymieniać walutę po korzystnym kursie. Pod względem funkcjonalności konto Paysera jest więc czasem lepsze niż polskie konto. Do płatności w walutach obcych musimy mieć bowiem w polskim banku konto walutowe. W Paysera jedno konto w zupełności wystarczy.
Jak założyć konto w Paysera
Rejestracja konta Paysera nie jest trudne i pod wieloma względami dużo łatwiejsze niż założenie konta w którymś polskim banku. Wystarczy wejść na stronę Paysera w zakładkę rejestracja i system sam, krok po kroku przeprowadzi nas przez proces rejestracji.
Od czego zacząć ? Poniżej przedstawiamy podstawowe etapy zakładania konta Paysera.
- W formularzu rejestracyjnym podajemy imię i nazwisko, numer telefonu, adres mailowy, a także ustalamy hasło do konta.
- Na adres mailowy przychodzi link aktywacyjny, który należy kliknąć, aby zakończyć proces rejestracji.
- Kolejnym krokiem jest potwierdzenie tożsamości. Konto w Paysera założymy bowiem wyłącznie na nasze prawdziwe dane, nie da się założyć konta na dane fikcyjne.
Podczas potwierdzania tożsamości musimy potwierdzić numer telefonu, a także wysłać zdjęcie lub skan dowodu osobistego. Jest to wykorzystywane jedynie do procesu rejestracji, nie trzeba więc się obawiać, że nasze dane osobowe trafią w niepowołane ręce.
Jakie są opłaty w Paysera
Zanim założymy konto w Paysera dobrze jest zapoznać się z opłatami, jakie będziemy ponosić podczas posiadania rachunku. Nie są one jednak wysokie, a wiele działań możemy wykonywać całkowicie bezpłatnie. Za otwarcie rachunku przez internet nie zapłacimy nic, podobnie jak za jego obsługę.
Opłata 2 euro miesięcznie pobierana jest jedynie w sytuacji, gdy klient przez dwa lata nie logował się na koncie lub nie wykonał żadnej operacji płatniczej. Opłata pobierana jest również za roczne przechowywanie środków na rachunku, ale dopiero wtedy, gdy ich kwota przekracza 10 tys. euro. Wtedy koszt to 0,5 procent od wartości środków znajdujących się na koncie.