Konto bez Komornika – Jakie banki oferują konto wolne od zajęcia komorniczego

W trudnych czasach wiele osób popada w kłopoty finansowe, często nie ze swojej winy. Kiedy przestajemy spłacać swoje zobowiązania, do akcji prędzej czy później wkracza komornik. Z tego artykułu dowiesz się jak w sytuacji kryzysowej ochronić swoje pieniądze, zakładając konto bez komornika.

Konto bez Komornika
Konto bez Komornika

Czym jest konto wolne od zajęcia komorniczego

Konto wolne od zajęcia komorniczego, często nazywane „kontem bez komornika”, to specjalny rodzaj rachunku bankowego, który został wprowadzony w celu ochrony podstawowych środków finansowych dłużników przed zajęciem przez komornika. Dzięki temu rozwiązaniu osoby zadłużone mają pewność, że nie zostaną pozbawione środków niezbędnych do życia.

W praktyce oznacza to, że nawet jeśli komornik wszcznie postępowanie egzekucyjne, pewna ustalona kwota na koncie dłużnika pozostaje nienaruszona. Dzięki temu „konto bez komornika” staje się bezpieczną przystanią dla tych, którzy borykają się z problemami finansowymi, zapewniając im minimalne środki do życia.

Kontem wolnym od zajęcia komorniczego nazywany jest także taki rachunek bankowy, do którego komornik nie ma łatwego dostępu. Są to najczęściej konta w zagranicznych bankach, lub innych instytucjach finansowych typu Fintech.

Warto podkreślić, że konto bez komornika nie jest rozwiązaniem, które pozwala unikać spłaty długów. To raczej narzędzie, które chroni dłużników przed skrajnym ubóstwem i pozwala im funkcjonować w codziennym życiu, mimo trudnej sytuacji finansowej.

Dlaczego zakładamy konto bez komornika

W życiu mamy do czynienia z bardzo różnymi sytuacjami. Zdarzają się kradzieże tożsamości, i zaciąganie kredytów na inne, niczego nieświadome osoby. Często osoba w taki sposób oszukana, dowiaduje się o zaistniałej sytuacji dopiero wtedy, kiedy nie może skorzystać ze swoich pieniędzy na koncie bankowym.

Innym powodem, aby otworzyć konto bez komornika, jest bezpieczeństwo finansowe. Nawet jeśli kredyt czy pożyczkę faktycznie sami zaciągnęliśmy, chwilowy brak gotówki na spłatę raty, nie powinien rujnować całego naszego życia. Tak się jednak czasami dzieje.

Komornik prowadzący egzekucję długu nie będzie przejmował się naszą sytuacją. Chociaż teoretycznie pewna kwota, stanowiąca minimum socjalne jest wolna od zajęcia komorniczego, to w praktyce bywa różnie. Niektóre banki na polecenie komornika po prostu blokują nam całkowicie możliwość korzystania z konta bankowego. Konieczna jest wtedy wizyta w placówce bankowej i wyjaśnianie sytuacji, ale i to często nie pomaga.

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i nieprzyjemnych sytuacji, warto posiadać konto odporne na działania komornika, tzw. konto bez komornika. W dalszej części artykułu opiszę sposób działania egzekucji komorniczej, oraz procedurę zajmowania konta bankowego.

Jak komornik znajduje konto bankowe dłużnika

Aby komornik mógł przystąpić do zajęcia konta bankowego, musi je najpierw zlokalizować. Wierzyciel, czyli osoba, której jesteśmy winni pieniądze, może wskazać rachunek bankowy dłużnika we wniosku egzekucyjnym. Każdy komornik ma również dostęp do systemu informatycznego ZUS, czy Urzędu Skarbowego. Jeśli znajdują się tam dane konta bankowego dłużnika, komornik przystępuje do egzekucji z konta bankowego.

Jeśli jednak wierzyciel nie zna numeru rachunku bankowego dłużnika, oraz nie znajdują się one w systemie administracji państwowej, komornik korzysta z innego narzędzia, systemu OGNIVO. Opis działania tego narzędzia znajdziemy w portalu Poradnik Przedsiębiorcy, poniżej krótki cytat:

„OGNIVO jest systemem umożliwiającym wymianę informacji pomiędzy wskazanymi przez prawo podmiotami – są to ZUS, Poczta Polska, urzędy skarbowe, izby celne, administracyjne organy egzekucyjne, komornicy oraz sądy i prokuratury. Przede wszystkim ważne są w tym przypadku banki, które za pomocą systemu OGNIVO przekazują komornikowi sądowemu niezbędne informacje na temat rachunków bankowych wskazanych dłużników w celu prowadzenia postępowania egzekucyjnego. Wymiana danych odbywa się w sposób elektroniczny, co upraszcza cały proces i znacznie wpływa na szybkość prowadzonego postępowania.”

Obecnie już większość banków w Polsce należy do systemu OGNIVO, dlatego ukrycie krajowego konta bankowego przed komornikiem jest bardzo trudne. Co więc począć ? Otwórz konto za granicą.

Banki poza systemem OGNIVO

Oczywiście niektóre instytucje finansowe nie uczestniczą w centralnym systemie wymiany informacji między bankami a komornikami. Decydując się na konto w takim banku, można utrudnić komornikowi namierzenie naszych aktywów.

Warto jednak zwrócić uwagę, że brak współpracy z komornikami nie oznacza, że bank nie będzie przestrzegał obowiązujących przepisów prawa. W przypadku orzeczenia sądowego nawet takie banki mogą zostać zobowiązane do przekazania informacji o klientach.

Kwota wolna od zajęcia komorniczego

Na szczęście komornik nie może zająć wszystkich Twoich pieniędzy. Każdemu przysługuje kwota wolna od zajęcia komorniczego, która teoretycznie powinna pozwolić na zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak codzienne zakupy, czy opłacenie rachunków. Musi zostawić Ci kwotę, która pozwoli na przeżycie, czyli chociażby opłacenie rachunków. Ile dokładnie wynosi ta kwota ?

Egzekucji komorniczej nie podlega kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę w pełnym wymiarze godzin. Każdego roku stawka ta jest więc inna, zazwyczaj wyższa. Od stycznia 2022 roku płaca minimalna w Polsce wynosi 3 010 zł brutto, czyli 2 363,56 zł netto. Powyższa zasada nie dotyczy jednak zadłużenia alimentacyjnego.

Banki które nie współpracują z komornikiem

Nie wszystkie banki współpracują z komornikami, co może być korzystne dla osób, które chcą chronić swoje finanse przed zajęciem. W Polsce można znaleźć kilka instytucji, które nie udostępniają informacji o swoich klientach komornikom. Wybierając takie banki, można mieć pewność, że nasze konto nie będzie widoczne dla egzekutorów.

Należy tutaj ponownie zaznaczyć, że brak współpracy z komornikami nie oznacza, że instytucja finansowa będzie łamała prawo, w trosce o dobro swoich klientów. Kiedy komornik namierzy takie konto, każda instytucja działająca legalnie w Polsce będzie zobowiązana do przekazania informacji o klientach. Możliwe będzie także zabezpieczenie środków na poczet wymaganej przez komornika kwoty.

Konto bankowe nie do namierzenia

Otwierając konto w banku, czy innej instytucji finansowej, która nie należy do systemu OGNIVO, czyli mówiąc inaczej, nie współpracuje z komornikami, można znacznie utrudnić namierzenie swoich środków finansowych w czasie egzekucji. W praktyce oznacza to, że komornik nie będzie miał łatwego dostępu do informacji o naszym koncie bankowym, co pozwoli nam chronić swoje oszczędności przed zajęciem.

Aby zwiększyć swoje szanse na utrzymanie konta poza zasięgiem komornika, warto rozważyć otwarcie konta w banku działającym za granicą, lub głównie online. Takie banki często nie mają fizycznych oddziałów, co dodatkowo utrudnia namierzenie konta przez komornika.

Jednak warto pamiętać, że nawet takie konto nie jest całkowicie niemożliwe do namierzenia. W sytuacji, gdy komornik uzyska informacje na temat naszego rachunku w wyniku śledztwa, może wystąpić do banku z żądaniem zajęcia naszych środków. Będzie to oczywiście o wiele trudniejszze niż zajęcie pieniędzy w bankach w Polsce.

Jednak korzystanie z konta nie do namierzenia nie powinno być traktowane jako sposób na uniknięcie zobowiązań finansowych, ale raczej jako metoda ochrony swoich finansów przed nieuzasadnionymi roszczeniami.

Gdzie otworzyć konto bez komornika

Polski komornik działa na podstawie krajowych przepisów prawa, na terenie naszego kraju i siłą rzeczy współpracuje z polskimi bankami. Zatem nie ma kompetencji do prowadzenia działań egzekucyjnych poza granicami Polski. Dlatego nie może zająć środków na koncie bankowych założonym za granicą.

Dzięki nowoczesnym technologiom założenie konta bankowego w innym kraju nie stanowi już żadnego problemu. Zwłaszcza że Polska należy do Unii Europejskiej.

Większość banków posiada własne serwisy internetowe, oraz aplikacje do obsługi rachunków bankowych. Dlatego zarządzanie kontem również nie będzie żadnym problemem.

Banki zagraniczne bez komornika

Poniżej znajdziesz propozycje banków, gdzie mieszkańcy Polski, legitymujący się dowodem osobistym, mogą otworzyć konto bankowe.

Revolut konto bez komornika

Revolut, brytyjski fintech, posiadający oficjalną licencję bankową na Litwie, oferuje darmowe konto bankowe Revolut, oraz wielowalutową kartę płatniczą. Konto możemy obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej lub serwisu na stronie internetowej banku.

Więcej informacji, oraz instrukcję zakładania konta, znajdziesz we wpisie Revolut, konto i karta wielowalutowa.

Karta Twisto, sposób na konto bez komornika

Chociaż Twisto oficjalnie nie jest bankiem, to oferowana w nim karta debetowa może w zupełności zaspokoić podstawowe potrzeby zakupowe przeciętnej rodziny. Jednym z głównych atutów Twisto jest możliwość korzystania z przyznanego limitu kredytowego, który należy spłacić do połowy kolejnego miesiąca.

>> Zobacz jak działa karta Twisto <<

Korzystanie z karty Twisto jest oczywiście całkowicie bezpieczne od zajęcia komorniczego. Dlaczego tak się dzieje ? Jak już wspomniałem powyżej, Twisto nie jest bankiem, lecz działa jak klasyczny Fin-Tech, czyli firma świadcząca nowoczesne usługi finansowe (taka jak np. Revolut) Operator karty nie jest więc członkiem systemu OGNIVO, który zrzesza wszystkie banki w Polsce. Tym samym nie udostępnia komornikom danych o swoich klientach.

Karta Twisto jest bezpieczna od zajęcia komorniczego także z innego powodu. Na Twoim indywidualnym koncie Twisto nie gromadzisz środków finansowych, a tylko spłacasz co miesiąc łączny rachunek za płatności kartą. Na konto Twisto można wpłacać pieniądze na kilka różnych sposobów, zatem każdy użytkownik z pewnością znajdzie swoją preferowaną metodę płatności.

Więcej na temat działania karty Twisto znajdziesz w naszym artykule: Jak działa karta Twisto.

Portfel internetowy Skrill a komornik

Portfele internetowe tradycyjnie były wykorzystywane przez pasjonatów nowinek technologicznych, do płatności internetowych. Z biegiem czasu okazało się jednak, że mają także szereg innych zalet, których nie zapewnia posiadanie standardowych kont bankowych. Coraz więcej osób decyduje się na założenie portfela internetowego Skrill, ponieważ jest on wolny od zajęcia komorniczego.

Aplikacja mobilna Skrill pozwala na korzystanie z transakcji finansowych w sieci, bez obawy o zajęcie konta przez komornika. Dokładny opis działania i instrukcję zakładania konta Skrill znajdziesz w naszym najnowszym artykule: Co to jest Skrill.

Niemiecki Bank N26

Niemiecki Bank N26 – oferuje darmowe konto bankowe w walucie euro, bezpłatną kartę debetową, dostęp przez serwis internetowy oraz aplikację mobilną. Dokładną instrukcję zakładania konta w N26 znajdziesz we wpisie konto w niemieckim banku N26.

konto w N26

Paysera, konto bez komornika

Firma świadcząca usług pod marką Paysera, jest zarejestrowana na Litwie. Oznacza to, że podobnie jak inne zagraniczne instytucje finansowe nie znajduje się w systemie Ognivo. Jak już wspominałem wcześniej, OGNIVO zawiera bazę danych, z której korzystają komornicy, gdy namierzają dłużników. Payserę można więc śmiało nazwać  kontem wolnym od komornika.

Więcej informacji na temat tej usługi znajdziesz w naszym artykule: Co to jest Paysera.

Konto socjalne

Jeśli pobierasz świadczenia socjalne takie jak np. 500 plus, i chcesz mieć pewność, że pieniądze nie padną łupem komornika, skorzystaj z konta rodzinnego, zwanego potocznie kontem socjalnym. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule; Jak założyć konto socjalne.

Revolut a komornik

W Polsce, podobnie jak w innych krajach, komornik ma prawo do egzekucji z majątku dłużnika. Oznacza to, że jeśli dłużnik nie ureguluje swojego zadłużenia, komornik może przystąpić do egzekucji i zająć jego majątek, w tym środki zgromadzone na rachunkach bankowych.

Jeśli chodzi o Revoluta, należy pamiętać, że jest instytucja finansowa zarejestrowana w Wielkiej Brytanii i ostatnio też na Litwie. W praktyce oznacza to, że Revolut nie jest podmiotem nadzorowanym przez polskie organy nadzoru finansowego (KNF), a jedynie przez brytyjskie i litewskie.

W związku z powyższym kwestia możliwości zajęcia środków na koncie Revolut przez komornika w Polsce będzie bardzo trudna, lub praktycznie niemożliwa. Egzekucja z konta Revolut może być utrudniona, ponieważ środki na koncie Revolut są przechowywane w walutach obcych, a przelewy na konta Revolut wymagają dokonania wymiany walut. W związku z tym komornik może napotkać trudności w dokonaniu zajęcia środków na koncie Revolut.

Mimo to, w razie wątpliwości lub pytań dotyczących egzekucji z konta Revolut, zalecamy skontaktowanie się z doradcą prawnym, który będzie w stanie udzielić bardziej szczegółowych informacji i porad prawnych.

Zobacz: Konto wolne od zajęcia komorniczego.

Konto firmowe bez komornika

Zajęcie przez komornika firmowego konta bankowego może być jeszcze bardziej dotkliwe, niż ma to miejsce w przypadku kont osobistych. Wynika to z tego, że na koncie firmowym nie obowiązuje limit kwoty wolnej od zajęcia komorniczego. Dlatego w wielu przypadkach egzekucja komornicza z konta firmowego może skutecznie uniemożliwić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Jak się więc przed tym bronić ?

Każda firma posiadająca siedzibę w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej może posiadać konto bankowe w każdym innym kraju Unii. Ważne jest przy tym, aby ten bank działał na terytorium Unii Europejskiej.

Zatem polski przedsiębiorca może korzystać z konta firmowego obsługiwanego na przykład przez niemiecki bank. Opisywany już powyżej Bank N26 posiada także w swojej ofercie konto firmowe, które również można otworzyć całkowicie zdalnie. Aby otworzyć konto firmowe w N26, wystarczy na początku składania wniosku wybrać konto firmowe, a następnie przejść do dalszych kroków. Konto jednak będzie prowadzone we wspólnej walucie europejskiej, co może być pewnym problemem.

Dlatego dla przedsiębiorcy obsługującego płatności głównie w walucie polskiej, najlepszym rozwiązaniem będzie konto wielowalutowe, na przykład konto firmowe w Revolut. Podobnie jak N26, brytyjski Fin-Tech również obsługuje klientów biznesowych. W ofercie konta firmowego znajdziemy wiele opcji do wyboru. Dla początkujących przedsiębiorców najlepszym rozwiązaniem będzie darmowe konto FREE. W miarę rozwoju firmy w każdej chwili można zmienić taryfę na wyższą.

Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Revolut konto firmowe.

Anonimowe konto bankowe

Anonimowe konta bankowe, często otaczane aurą tajemniczości, są tematem wielu dyskusji dotyczących prywatności finansowej i bezpieczeństwa. Chociaż powszechnie kojarzone z prywatnością i ochroną tożsamości, anonimowe konta bankowe często budzą kontrowersje ze względu na swoje potencjalne powiązania z nielegalnymi działaniami, takimi jak pranie pieniędzy czy unikanie podatków.

Współczesne regulacje finansowe, jak globalne standardy FATCA czy AML, mają na celu ograniczenie możliwości anonimowego bankowania, wymuszając większą przejrzystość i współpracę międzynarodową w walce z przestępczością finansową. Jednak w niektórych jurysdykcjach, takich jak niektóre raje podatkowe, anonimowe konta nadal funkcjonują, oferując wyższy poziom prywatności, ale i ryzyka. Warto pamiętać, że anonimowe konto bankowe to nie tylko kwestia prywatności, ale również odpowiedzialności i przestrzegania prawa.

Inny sposób na konto bez komornika

Osoby znajdujące się w kłopotach finansowych mogą skorzystać również z innych metod na konto wolne od komornika. Dużą popularnością cieszą się bankowe karty przepłacone. Konto, do którego przynależy karta, teoretycznie nie jest własnością posiadacza rachunku, przez co jest odporna na zajęcie komornicze.

Komornicy współpracujący z polskimi bankami nie dają za wybraną, i znajdują sposoby na ściągnięcie pieniędzy z takich kont. Karta prepaid jako sposób na konto bez komornika będzie już wkrótce nieaktualny.

W trudnej sytuacji warto czasem poprosić o pomoc bliską rodzinę czy znajomych, o założenie dodatkowego konta bankowego do Twoich potrzeb. Jeśli nie zgodzą się oni na powierzenie Ci pełnego dostępu do swojego konta, to zamówienie dla Ciebie specjalnej karty prepaid będzie bezpieczne, zarówno dla Ciebie, jak i dla nich.

Ciekawy produkt tego typu znajdziesz w Banku Millennium. Posiadacze konta 360, mogą aplikować o kartę prepaid, którą można dowolnie doładowywać. Karta zapewnia pełną funkcjonalność, a jej koszt utrzymania jest niewielki. Będzie to doskonały sposób na alternatywne konto bez komornika.

Kto może skorzystać z konta wolnego od zajęcia komorniczego?

Konto wolne od zajęcia komorniczego, popularnie nazywane „konto bez komornika”, to specjalne rozwiązanie bankowe stworzone z myślą o osobach, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Ale kto dokładnie może skorzystać z tego rodzaju konta?

Przede wszystkim „konto bez komornika” jest dostępne dla osób fizycznych, które posiadają długi i obawiają się, że ich środki mogą zostać zajęte przez komornika w ramach postępowania egzekucyjnego. Ważne jest, aby pamiętać, że takie konto nie zwalnia z obowiązku spłaty zobowiązań, ale chroni pewną część środków przed zajęciem, zapewniając dłużnikowi minimalne środki do życia.

Nie ma konkretnych kryteriów dochodowych czy wiekowych, które decydowałyby o możliwości otwarcia konta bez komornika. Każda osoba, która obawia się działań komorniczych, może podjąć kroki w celu założenia takiego rachunku. Warto jednak konsultować się z bankiem lub doradcą finansowym, aby dowiedzieć się więcej o szczegółach i korzyściach płynących z posiadania takiego konta.

Jaki był cel publikacji artykułu o koncie bez komornika

Na koniec pragnę wyjaśnić, że w tym wpisie nie zamierzam nikogo nakłaniać do unikania spłaty zobowiązań finansowych, czy do ich spłaty. Zostawiam to indywidualnej ocenie każdego czytelnika. Jeśli jednak chcesz uregulować swoje zobowiązania, warto robić to mądrze, w ramach swoich możliwości finansowych, i możliwie na własnych warunkach.

Zachęcamy do komentowania i udostępniania wpisów w mediach społecznościowych.

4.7/5 - (61 votes)

10 komentarzy do “Konto bez Komornika – Jakie banki oferują konto wolne od zajęcia komorniczego”

  1. Może nie będzie to komentarz, ale praktyczne zapytanie.
    Konto jest w Euro. W jakiej walucie mogą być dokonywane wpłaty i jaką muszą mieć formę.
    Rozumiem, że przelewy bez problemu, ale czy można przelać złote, które system przewalutuje na Euro.
    Czy mogę iść do jakiegoś banku i wpłacić pieniądze na wskazane konto w N26.
    Kazimierz

    Odpowiedz
  2. Bardzo dziękuję za to pytanie. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej Banku N26, konto może być zasilone przelewem SEPA, kartą, lub płatnością Google. Są jeszcze dwie inne formy wpłaty, ale nie są one dostępne dla klientów z Polski. Przelew SEPA musi być wykonany w walucie Euro, zatem wysyłając pieniądze z konta w złotych, trzeba zlecić przelew walutowy. Jednak najłatwiejszym sposobem zasilenia konta będzie użycie karty płatniczej lub kredytowej. Operator karty sam przeliczy złotówki na euro. Od niedawna można używać również płatności Google.
    Poniżej znajduje się informacja z oficjalnej strony Banku N26, oraz tłumaczenie na język polski za pomocą tłumacza Google.

    „How to top up my account?
    Once you are successfully verified, you’ll be able to top up your account in several ways. To do so, simply go to the N26 app and select 'Add Money’ to see the available options:

    1. SEPA Transfer (Up to 2 business days):

    The transfer must be in EUR and within the SEPA zone.
    You will need to provide your IBAN and your name as it is written on the ID you used to create your account.
    If you have a Business account, please keep in mind that we do not accept company names.
    Since 1st July 2020 a limit of 100.000€ for incoming SEPA instant transfers applies.
    No limit applies to normal incoming SEPA transfers
    2. Debit or Credit Card (instant):

    You can choose to deposit between 20€ and 450€ per calendar month.
    The first deposit is free. The following deposits charge a fee of 3% of the deposit amount.
    Simply enter the card details from the sending account.
    Please note, prepaid cards and American Express credit cards are not accepted.

    3. Apple Pay or Google Pay (instant):

    You can choose to deposit between 20€ and 450€ per calendar month.
    The first deposit is free. The following deposits charge a fee of 3% of the deposit amount.
    Simply enter the card details (credit or debit) linked to the Apple Pay or Google Pay account.
    Please note, prepaid cards and American Express credit cards are not accepted.”

    Jak doładować konto?
    Po pomyślnej weryfikacji będziesz mógł doładować swoje konto na kilka sposobów. Aby to zrobić, po prostu przejdź do aplikacji N26 i wybierz „ Dodaj pieniądze ”, aby zobaczyć dostępne opcje:

    1. Przelew SEPA (do 2 dni roboczych):

    Przelew musi być w EUR i w strefie SEPA.
    Będziesz musiał podać swój numer IBAN i swoje imię i nazwisko, tak jak jest zapisane na identyfikatorze użytym do utworzenia konta.
    Jeśli masz konto firmowe, pamiętaj, że nie akceptujemy nazw firm.
    Od 1 lipca 2020 obowiązuje limit 100.000 € dla przychodzących przelewów natychmiastowych SEPA.
    Brak ograniczeń dotyczy normalnych przychodzących przelewów SEPA
    2. Karta debetowa lub kredytowa (natychmiastowa):

    Możesz wybrać wpłatę od 20 € do 450 € na miesiąc kalendarzowy.
    Pierwsza wpłata jest bezpłatna. Następujące depozyty pobierają opłatę w wysokości 3% kwoty depozytu.
    Po prostu wprowadź dane karty z konta wysyłającego.
    Uwaga: karty przedpłacone i karty kredytowe American Express nie są akceptowane.

    3. Apple Pay lub Google Pay (natychmiastowa):

    Możesz wybrać wpłatę od 20 € do 450 € na miesiąc kalendarzowy.
    Pierwsza wpłata jest bezpłatna. Następujące depozyty pobierają opłatę w wysokości 3% kwoty depozytu.
    Po prostu wprowadź dane karty (kredytowej lub debetowej) powiązane z kontem Apple Pay lub Google Pay.
    Uwaga: karty przedpłacone i karty kredytowe American Express nie są akceptowane.

    Odpowiedz
  3. W sierpniu 2022 Revolut chyba już nie jest „bezpieczny” stał się bankiem więc czy napewno komornik nie ma wglądu na konta w Revolut?

    Odpowiedz
    • Słuszna uwaga. Revolut jest już pełnoprawnym bankiem. Wiele osób obawiało się przechowywać większej ilości gotówki na koncie Revolut, ponieważ nie był on bankiem, i nie był objęty Funduszem Gwarancyjnym.
      Jeśli chodzi o bezpieczeństwo zgromadzonych środków przed zajęciem komorniczym, to obecnie konta, z których korzystają Polacy posiadają litewski IBAN, dlatego komornik nie ma do nich tak łatwego dostępu, jak do kont polskich.

      Odpowiedz
  4. Chciałem podziękować za tak jasne i zrozumiałe wyjaśnienie dotyczące mojej sytuacji, a zarazem sposób na zajęcie komornicze. Osobiście mam najgorszy dług do spłacenia, bo alimenty sprzed 15 lat i ZUS. Z tego co się już dowiedziałem (z internetu) nawet przedawniony dług alimentacyjny jest ściągany w całej UE. Czy może tu się mylę i Litwa jest „bezpieczna”? Korzystam teraz ze sposobu podobnego do „Millenium”, ale w innym banku i na trochę innych zasadach. Mianowicie moja córka jak ukończyła 16 lat założyłem jej konto, a sam zostałem tylko opiekunem konta. Mamy dwie karty płatnicze powiązane z jej rachunkiem. Oczywiście na takie konto nie może wpływać moja pensja, ale zasilam je systematycznie większą (przynajmniej dla mnie :)) gotówką, oraz przychodzi na to konto „słynne” 500+. Kiedy zakładaliśmy konto, Pani „Bankier” poinformowała mnie o możliwości założenia konta „prepaid” jak tylko córka skończy 18 lat. Nie bardzo zrozumiałem wtedy o czym mówi, dopiero powyższy artykuł wyjaśnił mi zasadę nieprzypisanego do nazwiska subkonta z kartą płatniczą.
    Pozdrawiam, W.J.

    Odpowiedz
  5. witam
    serdecznie dziękuję za szczegółowe opisanie i w ogóle poruszenie tak ciekawego tematu jakim jest konto bez komornika nawet nie wiedziałem że jest to możliwe.Tym bardziej że kiedyś komornik zajoł mi konto które nie miało nawet środków na koncie. Artykuł został napisany bardzo treściwie oraz krótko nie jest za długi i czyta się go bardzo przyjemnie. Wiedzą państwo może czy do konta revolt w polsce można normalnie posiadać kartę bankomatową revolt
    Pozdrwiam

    Odpowiedz
    • AION Bank oferuje klientom w naszym kraju polski numer IBAN. Bank należy także do międzybankowego systemu OGNIVO, dlatego komornicy mogą mieć dostęp do takiego rachunku i oczywiście mogą go też zająć.
      Pozdrawiam,

      Odpowiedz
  6. Można też założyć konto w banku spółdzielczym. Co prawda wszytki one też są w Ognivo ale komornicy ich nie sprawdzają z powodu wysokich kosztów sprawdzenia ich wszystkich Jeżeli wierzyciel sobie tego zażyczy i wpłaci zaliczkę to sprawdzą ale wierzyciele o tym nie wiedzą a nawet jak wiedzą to prawie żaden nie wpłaci takiej zaliczki.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz