Sesje przychodzące Revolut

Revolut to popularne konto bankowe, oraz jedna z najpopularniejszych aplikacji do zarządzania finansami osobistymi. Dzięki niej możemy dokonywać przelewów, płatności, wymiany walut czy korzystać z karty płatniczej bez dodatkowych opłat za przewalutowanie. Jednym z atutów Revolut są szybkie przelewy na kartę, które zazwyczaj dochodzą do nadawcy w ciągu kilku minut. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, kiedy dokładnie dojdzie przelew Revolut, jak działa system przelewów oraz kiedy księgowane są przelewy w Revolut. Sprawdź sesje przychodzące Revolut.

Sesje przychodzące RevolutBłyskawicznie wysyłaj pieniądze do znajomych i rodziny w Revolut, z dowolnego miejsca.
Revolut księgowanie przelewów

Kiedy dojdzie przelew Revolut?

Przelewy wewnętrzne Revolut są realizowane w czasie rzeczywistym, co oznacza, że środki powinny pojawić się na koncie odbiorcy w ciągu kilku minut od momentu wysłania przelewu. Czasem może to trwać nieco dłużej, ale przelew z innego konta Revolut na pewno dojdzie do odbiorcy tego samego dnia.

Jeśli chodzi o przelew do innego banku, to wszystko zależy od systemów bankowych danego kraju oraz od banku odbiorcy przelewu. Przelew może być wstrzymany, jeśli jego kwota przekracza limit transakcji ustalony przez Revolut lub bank odbiorcy. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Kiedy dojdzie przelew. Znajdują się tam dokładne godziny księgowania poszczególnych banków w Polsce.

Rodzaje przelewów w Revolut

Aplikacja Revolut oferuje swoim użytkownikom 3 metody wykonywania przelewów:

  • Przelew na konto bankowe, realizowane za pomocą systemów ACH lub SWIFT.
  • Przelew na kartę to najszybszy sposób wysyłania pieniędzy do odbiorcy zewnętrznego.
  • P2P, to przelew na inne konto Revolut, realizowany bezpłatnie i natychmiastowo.

Aplikacja oferuje również wysyłanie pieniędzy do osób z naszej listy kontaktowej, jednak polega to na wykorzystaniu jednej z wyżej wymienionych form przelewów. Operator usługi zapowiada możliwość błyskawicznych przelewów do popularnych portfeli elektronicznych, jednak obecnie ta funkcja jeszcze nie działa.

Revolut sesje przelewów przychodzących

Revolut korzysta z międzybankowego systemu przelewów ELIXIR, co oznacza, że przelewy są zbierane i przetwarzane w określonych godzinach w ciągu dnia. W praktyce oznacza to, że jeśli dokonamy przelewu poza sesją, to zostanie on zrealizowany dopiero w następnej sesji przelewów. Sesje przelewów w Revolut odbywają się w różnych godzinach w zależności od kraju, w którym posiadamy konto bankowe.

Sesje ELIXIR

  • 10:30 – 11:00 sesja poranna
  • 14:30 – 15:00 sesja popołudniowa
  • 17:00 – 17:30 sesja wieczorna

Revolut księgowanie przelewów

Księgowanie przelewów w Revolut jest zwykle bardzo szybkie, ponieważ odbywa się w sposób automatyczny. Po zakończeniu sesji ELIXIR środki zostają zaksięgowane na kontach odbiorców. W historii transakcji w aplikacji Revolut możemy śledzić status naszych przelewów.

Podsumowując, przelewy w Revolut są realizowane w czasie rzeczywistym, a ich czas dotarcia do odbiorcy zależy od rodzaju przelewu, oraz od systemów bankowych danego banku. Revolut korzysta z systemu ELIXIR, co oznacza, że jeśli dokonamy przelewu poza sesją, to zostanie on zrealizowany dopiero w następnej sesji przelewów.

4.5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz