Konto Bankowe Online

Bankowość elektroniczna z roku na rok zyskuje na popularności, dając użytkownikom całe mnóstwo możliwości na konto bankowe online. Założenie konta przez Internet jest dzisiaj niezwykle proste, co więcej – nie ma konieczności wychodzenia z domu i wędrówki do oddziału banku. Przez internet można bowiem załatwić wszelkie formalności.

Konto Bankowe Online

Do czego może służyć konto bankowe

Posiadanie konta online to możliwość stałego dostępu do środków zgromadzonych na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, a także do monitorowania stanu finansów.

Konto bankowe pozwala również na ubieganie się o różnego rodzaju produkty finansowe, w tym kredyty, a także robienia przelewów, zakupów przez internet i dokonywania wszelkich innych płatności.

Zobacz też: Aplikacja Moje Usługi.

Dzięki bankowości online nie musimy chodzić do banku ze sprawami, które kiedyś trzeba było załatwiać osobiście. Jeszcze do niedawna jednak konieczne było osobiste zakładanie konta, choćby miało być wykorzystywane wirtualnie.

Dziś nie ma już takiej potrzeby – wniosek o otwarcie konta w większości banków złożysz bez problemu przez internet.

Jak założyć konto bankowe online

Aby założyć konto bankowe online, trzeba przede wszystkim znaleźć odpowiednią ofertę. Wybór produktów bankowych jest na tyle duży, że praktycznie w każdym banku dostępnych jest kilka kont dopasowanych do różnych potrzeb.

W tej kwestii dobrym pomysłem jest korzystanie z rankingów kont, które można znaleźć w sieci. Dzięki zgromadzonym w nim informacjom można szybko i w jednym miejscu sprawdzić ofertę różnych banków i znaleźć taką, która odpowiadać nam będzie pod każdym względem.

Aby otworzyć konto bankowe online, konieczne jest złożenie wniosku – zrobimy to przez internet z poziomu strony internetowej banku. We wniosku konieczne jest podanie wszystkich swoich danych osobowych, między innymi imienia, nazwiska, danych dotyczących zamieszkania, PESEL-u i informacji z dowodu osobistego.

Zobacz też: Konto przez aplikacje bankowe.

To jednak nie wystarczy – bank musi również zweryfikować naszą tożsamość. Niektóre banki rozwiązują tę kwestię w dosyć prosty sposób – konto otwierane jest online, ale wszystkie dokumenty przychodzą kurierem, który na miejscu sprawdza dowód osobisty, a także odbiera podpisaną przez nowego klienta umowę.

Na tej podstawie bank weryfikuje, czy tożsamość faktycznego użytkownika konta zgadzać się będzie z dokumentami.

Konto bankowe online bez kuriera

Jeśli czekanie na kuriera nie jest dla nad dobrym rozwiązaniem i zależy nam na w pełni wirtualnym otwarciu konta, również taka opcja jest w wielu bankach dostępna. Każdy bank ma bowiem własne metody weryfikacji, które zmieniają się wraz z dostępem do nowych technologii i zaawansowanych zabezpieczeń.

Czytaj też: Konto bez kuriera.

W niektórych bankach weryfikacja tożsamości następuje za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku, w którym nowy klient posiada już konto. Przelew robimy zwykle na niewielką kwotę, najczęściej 1 grosza, maksymalnie złotówki.

Po wykonaniu przelewu nasza tożsamość jest sprawdzona i na tym praktycznie weryfikacja się kończy. Trzeba jednak pamiętać, że jest to opcja dostępna wyłącznie dla tych osób, które posiadają już konto w jakimś banku i nie otwierają swojego pierwszego w życiu rachunku.

Konto bankowe bez wychodzenia z domu

Konto bankowe bez wychodzenia z domu otworzymy również przy wykorzystaniu nowych technologii. Wśród nowoczesnych metod weryfikacji jest bowiem możliwość wysyłania selfie lub przeprowadzenia rozmowy na wideo komunikatorze.

W przypadku weryfikacji za pomocą selfie bank za pomocą nowoczesnego oprogramowania i zdobyczy telemetrii porównuje przesłane zdjęcie z fotografią znajdującą się w skanie dowodu osobistego, który również przesyłamy bankowi.

Na tej podstawie można zweryfikować tożsamość bez konieczności wysyłania do klienta kuriera ani stosowania innych form sprawdzania danych. Jeśli chcesz skorzystać z takiej formy otwarcia konta bankowego online bez wychodzenia z domu, warto sprawdzić, czy w wybranym banku będzie taka możliwość.

Każdy bank ma bowiem własną, wewnętrzną politykę weryfikacji i zasady postępowania mogą się różnić w zależności od instytucji.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności