Konto w Banku Pekao

Sprawdź, jak założyć konto w Banku Pekao w przez Internet, za pomocą smartfona. Bank Pekao został założony w 1929 roku, jako Polska Kasa Opieki S.A. W ciągu swojej działalności, bank przeszedł wiele różnych zmian. Po wojnie światowej nazwę banku zmieniono na Bank Powszechna Kasa Oszczędności. Natomiast od 1999 roku, Pekao był częścią grupy Unit Credit. W 2017 roku pakiet większościowy banku został wykupiony przez PZU, przez co Pekao stał się ponownie w pełni polskim bankiem.

Jak założyć konto w banku Pekao

Krok 1

Przycisk „załóż konto online” przeniesie nas na stronę internetową banku. Zapoznajemy się z regulaminem i wypełniamy krótki wniosek.

Wniosek online

Krok 2

Wybieramy interesującą  nas formę weryfikacji tożsamości. Przy pomocy smartfona, wykonujemy zdjęcie naszej twarzy oraz dokumentu tożsamości.

Selfie

Krok 3

Zapoznajemy się z umową oraz akceptujemy ją, klikając odpowiedni przycisk.

Wniosek online

Główną misją banku Pekao jest budowanie wartości dla klientów, oraz branie czynnego udziału w lokalnych społecznościach. Celem tych działań jest tworzenie nowych miejsc pracy, przez wspieranie przedsiębiorczości. W ofercie banku znajdziemy cały wachlarz produktów, skierowanych zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Bank Pekao
  • bezpłatne prowadzenie konta
  • darmowa obsługa karty po spełnieniu warunków
  • Premia 200 zł

Bank Pekao dla osób fizycznych

Jak wspomniano we wstępie, pierwotną nazwą banku była Polka Kasa Opieki. Dlatego od samego początku bardzo duży nacisk kładziono na zaspokojenie potrzeb klientów indywidualnych. Chociaż obecnie Bank Pekao obsługuje bardzo wiele firm, troska o dobro każdego klienta jest stawiana na pierwszym miejscu.

Podstawowym rachunkiem bankowym skierowanych do osób fizycznych jest Konto Przekorzystne. Rachunek oferowany jest zarówno osobom dorosłym, jak i młodzieży. Osoby, które nie ukończyły 26 roku życia, mogą cieszyć się z całkowicie, bezwarunkowo darmowego konta. Inni klienci muszą ponosić drobne opłaty za utrzymanie konta i karty, jednak dostępne jest również konto całkowicie darmowe.

Warunkiem darmowego konta prowadzonego przez Bank Pekao, jest zapewnienie comiesięcznych wpływów w kwocie co najmniej 500 zł. Drugim warunkiem jest wykonanie jednej transakcji bezgotówkowej przy użyciu kary bankomatowej, lub aplikacji mobilnej banku.

Konto dla firm

Bank Pekao zapewnia również doskonałe produkty finansowe dla przedsiębiorców. Nowinką wśród ofert bankowych jest możliwość otwierania konta firmowego w aplikacji mobilnej. Weryfikacja tożsamości przedsiębiorcy odbywa się przez wykonanie zdjęcia dokumentu i twarzy.

Każdy nowy klient biznesowy może również liczyć na atrakcyjny bonus finansowy. Obecnie bank oferuje premię w wysokości 1200 zł, oraz kilka dodatkowych benefitów. Warunkiem jest nieposiadanie konta w Pekao w ciągu ostatnich trzech lat.

Wszystkie informacje zawarte we wpisie, konto w banku Pekao, pochodzą z oficjalnej strony internetowej banku Pekao S.A

Popularne banki w Polsce

5/5 - (8 votes)