Jakie Konto Bankowe Wybrać

Wybór odpowiedniego konta bankowego nie jest łatwym zadaniem. Na rynku znajdziemy mnóstwo interesujących ofert. Jakie konto bankowe wybrać ? Odpowiedź jest prosta. Takie, które będzie dla Ciebie najkorzystniejsze. Sprawdź, czym się kierować wybierając konkretną ofertę.

Jakie konto bankowe wybrać

Jakie Konto Bankowe Wybrać

Najlepsze konto bankowe to taki rachunek bankowy, który będzie optymalnie dopasowany do Twoich potrzeb.  Co to oznacza w praktyce? Każdy produkt, czy usługa bankowa posiada swoją specyfikę, oraz swoje przeznaczenie. Z drugiej strony, każdy klient banku ma swoje potrzeby i wymagania. 

Konto bankowe powinno więc w jak największym stopniu zaspokoić potrzebę klienta, przy czym klient powinien także być wiadomy swoich wymagań wobec produktu bankowego.  Zanim więc zdecydujesz się na założenie konta bankowego, zadaj sobie pytanie, do czego jest Ci ono potrzebne. 

Jakie konto bankowe jest najlepsze

Osoby, które rzadko korzystają z karty płatniczej, lub też w ogóle jej nie potrzebują, powinny rozejrzeć się za kontem bankowym wolnym od miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku. 

Jeżeli zakładane konto bankowe będzie Twoim jedynym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym, na który będziesz otrzymywał wynagrodzenie za pracę, większość banków prawdopodobnie zaoferuje Ci darmowe konto wraz z darmową kartą płatniczą i bankomatową.

Przed ostateczną decyzją, jakie konto bankowe wybierzesz, sprawdź dokładnie ogólne warunki umowy. Wpisywanie do kontraktu zapisów niezgodnych z prawem, lub rażąco naruszających interes klienta jest niezgodne z prawem. Jednak rozumienie interesu klienta może być przez bank nieco inaczej rozumiane niż przez samego klienta. 

Pamiętaj, że od podpisanej umowy nie będzie już tak łatwo odstąpić. Najczęściej trzeba będzie odczekać do końca okresu rozliczeniowego, oraz uiścić ewentualne opłaty za ten okres. Wiele banków wymaga wypowiedzenia umowy w formie pisemnej, z podpisem zgodnym ze wzorem podpisu posiadanym przez bank.

Zobacz też: Konto bankowe bez kuriera.

Pomyśl, jakie konto bankowe potrzebujesz

Jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej, odpowiednie dla Ciebie będzie konto osobiste.  Natomiast w przypadku posiadania większej ilości wolnej gotówki, warto rozważyć założenie konta oszczędnościowego lub lokaty bankowej.  

Zaletą konta oszczędnościowego są wyższe odsetki naliczane od zgromadzonego kapitału. Problemem może być natomiast dostępność środków. Wypłaty z konta oszczędnościowego mogą być limitowane, oraz obarczone dodatkową opłatą.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności