Konto za Granicą – Korzyści posiadania konta zagranicznego

Otwieranie kont bankowych w zagranicznych instytucjach finansowych staje się ostatnio coraz bardziej popularne. Konto za granicą zakładane jest z wielu różnych powodów. Poniżej prezentujemy kilka interesujących propozycji.

Konto za Granicą

Krótki wstęp

Żyjemy w czasach powszechnej globalizacji. Możemy podróżować po cały świecie, a firmy mogą prowadzić swoją działalność w dowolnym miejscu na ziemi. Dlatego bardzo przydatne jest konto bankowe za granicą. Z tego wpisu dowiesz się, w jaki sposób otworzyć konto w zagranicznym banku przez Internet, bez wychodzenia z domu.

Aplikacja Revolut

Revolut to popularna usługa finansowa, która umożliwia między innymi płacenie w obcej walucie, bez kosztów przewalutowania.  Więcej w artykule: Revolut, konto i karta wielowalutowa.

Karta Revolut
 • Darmowe konto bankowe
 • Karta wielowalutowa VISA
 • Wymiana walut online

Konto za granicą,Bank N26

Bank N26 jest niemieckim bankiem internetowym z siedzibą w Berlinie. Oferuje darmowy rachunek bankowy  oraz kartę płatniczą. Więcej na temat N26 znajdziesz w artykule: Konto w niemieckim banku N26.

Konto za granicą
 • Darmowe konto w Euro
 • Bezpłatna karta MasterCard
 • Zakładanie konta online

Karta Curve

Nie musimy już nosić ze sobą wszystkich kart, wystarczy Curve i telefon. Możemy płacić  w różnych walutach bez kosztu przewalutowania. Więcej informacji na temat karty Curve znajdziesz w artykule: Do czego służy karta Curve.

Konto zagranczne
 • Bonus £10 na start
 • Darmowa karta MasterCard
 • Brak opłat w najniższej taryfie

Konto Monese

Konto internetowe w Funtach Brytyjskich lub w Euro, obsługiwane za pomocą aplikacji mobilnej. Działa jak standardowe konto walutowe. Brak opłat za prowadzenie konta i obsługę karty w podstawowej taryfie. Monese oferuje korzystny kurs wymiany walut oraz możliwość wysyłania pieniędzy za granicę.

Monese Logo
 • Darmowe konto walutowe
 • Bezpłatna karta MasterCard
 • Brak opłat w najniższej taryfie

Korzyści posiadania konta za granicą

Wynalezienie Internetu zmieniło nasz świat. Postępująca globalizacja znacznie przyspieszyła, i ogarnęła wszystkie dziedziny gospodarki. Nie ominęło to również sfery finansów. Banki zdały sobie sprawę, że mogą zdobyć wielu nowych klientów. Bariery geograficzne przestały istnieć, a świat stał się globalną wioską.

Jak otworzyć konto za granicą

Zakładanie konta bankowego wiąże się z pewnymi procedurami. Osoba aplikująca o konto osobiste online musi być pełnoletnia, oraz posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem. Dane te muszą być również zweryfikowane przez bank. Takie wymogi mają na celu zabezpieczenie banków przed wyłudzeniami, oraz zapobiegają obrotowi nielegalną gotówką.

Potwierdzenie tożsamości jest już dzisiaj możliwe zdalnie, bez konieczności wizyty w banku. Używa się do tego specjalnego oprogramowania odczytującego dane z dokumentu tożsamości, oraz aplikacji do rozpoznawania twarzy. Dodatkowo banki mają dostęp do bazy danych, w których mogą zweryfikować autentyczność danych osobowych.

Konto w aplikacji mobilnej

Bardzo łatwym i szybkim sposobem otwierania konta osobistego, jest skorzystanie z aplikacji mobilnej. Wszystkie opisane powyżej procedury wykonuje się za pomocą aplikacji bankowej. Darmowe konto oraz kartę debetową oferuje między innymi niemiecki bank N26. Na początek wprowadzasz dane osobowe oraz numer telefonu. Po potwierdzeniu numeru telefonicznego przechodzisz do weryfikacji tożsamości.

Wykonujesz zdjęcie dokumentu oraz twarzy. W niektórych przypadkach konieczna jest także rozmowa wideo z konsultantem banku. Pracownik banku zada kilka prostych pytań, aby upewnić się, że ma do czynienia z prawdziwą osobą. Będziemy również poproszeni o zaprezentowanie do kamery naszego dokumentu.

Jeśli weryfikacja dobiegnie końca, Twoje konto za granicą będzie już otwarte.

Sprawdź również aktualne oferty konta bankowego bez wychodzenia z domu.

Chętnie odpowiemy na pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do komentowania wpisu.

4.9/5 - (16 votes)

3 komentarze do “Konto za Granicą – Korzyści posiadania konta zagranicznego”

 1. To nie do końca konta za granicą, tylko konta na usługach działających globalnie. To tak jak by Netflixa nazwać że ktoś posiada konto za granicą na oglądanie telewizora z tym co oni puszczają. Tak czy inaczej na pewno warto i na pewno nie to co jest niemickie.

  Odpowiedz
  • Dziękuje za ciekawy komentarz. Jeśli chodzi o N26, to jest to typowe konto bankowe w Niemczech. Posiada niemiecki numer IBAN i podlega niemieckiemu systemowi bankowemu. Nie rozumiem więc dlaczego nie można nazwać takiego rachunku kontem bankowym za granicą. Brytyjski Revolut faktycznie działa globalnie i posiada swoje filie i licencje bankowe w innych krajach, na przykład na Litwie.
   Pozdrawiam,

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
[email protected]

+48 576 759 492

Polityka prywatności