Konto za Granicą

Otwieranie kont bankowych w zagranicznych instytucjach finansowych staje się ostatnio coraz bardziej popularne. Konto za granicą zakładane jest z wielu różnych powodów. Poniżej prezentujemy kilka interesujących propozycji.

Konto za Granicą

Aplikacja Revolut


Karta Revolut

Revolut to popularna usługa finansowa, która umożliwia między innymi płacenie w obcej walucie, bez kosztów przewalutowania. 

Zobacz więcej


Konto za granicą,Bank N26


Konto za granicą

Bank N26 jest niemieckim bankiem internetowym z siedzibą w Berlinie. Oferuje darmowy rachunek bankowy  oraz kartę płatniczą.

Zobacz więcej


Karta Curve


Konto zagranczne

 Nie musimy już nosić ze sobą wszystkich kart, wystarczy Curve i telefon. Możemy płacić  w różnych walutach bez kosztu przewalutowania.


Zobacz więcej


Żyjemy w czasach powszechnej globalizacji. Możemy podróżować po cały świecie, a firmy mogą prowadzić swoją działalność w dowolnym miejscu na ziemi. Dlatego bardzo przydatne jest konto bankowe za granicą. Z tego wpisu dowiesz się, w jaki sposób otworzyć konto w zagranicznym banku przez Internet, bez wychodzenia z domu.

Wynalezienie Internetu zmieniło nasz świat. Postępująca globalizacja znacznie przyspieszyła, i ogarnęła wszystkie dziedziny gospodarki. Nie ominęło to również sfery finansów. Banki zdały sobie sprawę, że mogą zdobyć wielu nowych klientów. Bariery geograficzne przestały istnieć, a świat stał się globalną wioską.

Jak otworzyć konto za granicą

Zakładanie konta bankowego wiąże się z pewnymi procedurami. Osoba aplikująca o konto osobiste online musi być pełnoletnia, oraz posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem. Dane te muszą być również zweryfikowane przez bank. Takie wymogi mają na celu zabezpieczenie banków przed wyłudzeniami, oraz zapobiegają obrotowi nielegalną gotówką.

Potwierdzenie tożsamości jest już dzisiaj możliwe zdalnie, bez konieczności wizyty w banku. Używa się do tego specjalnego oprogramowania odczytującego dane z dokumentu tożsamości, oraz aplikacji do rozpoznawania twarzy. Dodatkowo banki mają dostęp do bazy danych, w których mogą zweryfikować autentyczność danych osobowych.

Bardzo łatwym i szybkim sposobem otwierania konta osobistego, jest skorzystanie z aplikacji mobilnej. Wszystkie opisane powyżej procedury wykonuje się za pomocą aplikacji bankowej. Darmowe konto oraz kartę debetową oferuje między innymi niemiecki bank N26. Na początek wprowadzasz dane osobowe oraz numer telefonu. Po potwierdzeniu numeru telefonicznego przechodzisz do weryfikacji tożsamości.

Wykonujesz zdjęcie dokumentu oraz twarzy. W niektórych przypadkach konieczna jest także rozmowa wideo z konsultantem banku. Pracownik banku zada kilka prostych pytań, aby upewnić się, że ma do czynienia z prawdziwą osobą. Będziemy również poproszeni o zaprezentowanie do kamery naszego dokumentu.

Jeśli weryfikacja dobiegnie końca, Twoje konto za granicą będzie już otwarte.

Sprawdź również aktualne oferty konta bankowego bez wychodzenia z domu.

Chętnie odpowiemy na pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do komentowania wpisu.

Poprzednie

Jak Więcej Zarabiać

Zalety Konta Internetowego

Dalej

Dodaj komentarz