Bank Pocztowy – Oferta dla klientów indywidualnych

Rozwój sektora bankowego w ostatnich latach znacznie przyspieszył, a klienci, zarówno indywidualni, jak i firmowi mają do wyboru szereg usług oferowanych przez wiele banków. Jednym z nich jest Bank Pocztowy, który nie bez powodu kojarzy się z Pocztą Polską. Jest ona bowiem głównym akcjonariuszem banku.

Bank Pocztowy

Jak wybrać bank

Wybór banku nigdy nie jest kwestią przypadku. Klienci decydują się na korzystanie z konkretnych usług finansowych na podstawie informacji o ofercie, dostępnych kredytach i innych usługach finansowych, a także o kosztach, jakie trzeba ponieść w związku z prowadzeniem rachunku i korzystaniem z innych produktów bankowych. Nie brakuje też osób, dla których ważna jest historia i tradycja banku, a także to, że jest to w stu procentach polski kapitał. Ci ostatni klienci bardzo często decydują się na ofertę Banku Pocztowego.

Podstawowe informacje o Banku Pocztowym

Bank Pocztowy jest polskim bankiem komercyjnym, oferującym usługi finansowe dla klientów indywidualnych, ale z bogatym pakietem ofertowym także dla mikro i małych przedsiębiorców. Bank został utworzony w 1990 roku, a ideą jego powstania było przywrócenie w Polsce tradycji bankowości pocztowej. Akcjonariuszami Banku Pocztowego są Poczta Polska S.A., posiadająca większość udziałów oraz PKO BP z mniejszościowym pakietem udziałów.

Dzięki możliwości korzystania z rozbudowanej sieci placówek Poczty Polskiej Bank Pocztowy dostępny jest praktycznie na każdym kroku. Podczas gdy do oddziałów innych banków trzeba często jechać do większych miast, klienci Banku Pocztowego wszystkie sprawy bankowe mogą załatwić na najbliższej poczcie.

Bank Pocztowy cieszy się szczególną popularnością wśród klientów w średnim i dojrzałym wieku, którzy preferują tradycyjne podejście do bankowości. Co oczywiście nie oznacza, że bank nie ma oferty także dla osób młodych i nastawionych na bankowość elektroniczną.

Jakie produkty ma w swojej ofercie Bank Pocztowy

Bank Pocztowy oferuje praktycznie wszystko, co można znaleźć w ofercie wielu innych banków. Zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi mają możliwość zakładania kont i korzystania ze wszystkich udogodnień. Dostępne są kredyty gotówkowe, hipoteczne, obrotowe, a także szereg innych produktów, których celem jest wsparcie przedsiębiorców. Oferta Banku Pocztowego nieustannie się zmienia, odpowiada na zmieniające się potrzeby konsumentów i przyzwyczajenia związane z korzystaniem z bankowości.

W ostatnich latach Bank Pocztowy postawił przede wszystkim na transformację cyfrową, stworzenie nowej, funkcjonalnej i bezpiecznej platformy bankowości cyfrowej, umożliwienie realizacji płatności mobilnych, a także załatwianie wielu formalności online, bez konieczności wizyty w oddziale czy placówce Poczty Polskiej.

Co więcej, Bank Pocztowy od niedawna współpracuje z najważniejszymi porównywarkami kredytowymi. Podczas przeglądania rankingów kont czy kredytów, możemy więc znaleźć informacje także i tego banku oraz porównać je z ofertą innych banków.

Oferta dla klientów indywidualnych

Bank Pocztowy ma w swojej ofercie szereg usług finansowych, dostępnych zarówno w ramach nowoczesnych usług cyfrowych, jak i w stacjonarnych oddziałach własnych, a także w ponad 4,7 placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju. Klienci indywidualni mogą korzystać ze standardowych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, kart debetowych do kont, kart kredytowych, sporej oferty kredytów, w tym kredytów hipotecznych.

Bank Pocztowy oferuje również konta oszczędnościowe, depozyty, ubezpieczenia oraz możliwość skorzystania z funduszy inwestycyjnych. Bogata i wszechstronna jest również oferta dla klientów korzystających z bankowości elektronicznej.

Do ich dyspozycji są płatności mobilne za pomocą systemu BLIK, Applepay, GarminPay i wiele innych, a także platforma umożliwiająca składanie wniosków przez internet. Zarówno klienci stawiający na nowoczesne usługi bankowe, jak i tradycjonaliści znajdą w ofercie Banku Pocztowego produkty i usługi na miarę ich indywidualnych potrzeb.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Treści publikowane na tym blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porad finansowych ani inwestycyjnych w rozumieniu przepisów prawa. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte przez czytelników na podstawie tych treści.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492