Jak Otworzyć Konto bez Kuriera

Zakładanie konta bankowego online nikogo już nie dziwi. W wielu przypadkach jednak proces otwierania rachunku bankowego wymaga wizyty kuriera, i podpisania tradycyjnej umowy. W tym artykule znajdziesz listę banków, w których założysz konto bez kuriera, i bez konieczności wizyty w placówce bankowej.

Konto bez kuriera - biometria

Konto przez Selfie – biometria

Stosunkowo nowym sposobem, aby założyć konto bez kuriera, jest skorzystanie z bankowej aplikacji mobilnej. Jest to najszybsza metoda zakładania konta bankowego online, bez wychodzenia z domu.

Po wybraniu ofert pobieramy aplikację wybranego banku, a następnie wprowadzamy podstawowe dane osobowe. W celu weryfikacji tożsamości, przy pomocy telefonu wykonujesz fotografię dokumentu oraz twarzy. Na koniec potwierdzasz chęć zawarcia umowy przez wprowadzenie specjalnego kodu, otrzymanego w wiadomości tekstowej.

To wszystko. Twoje konto bankowe będzie od tego momentu aktywne i w pełni funkcjonalne. Rachunkiem bankowym można będzie zarządzać za pomocą aplikacji, lub serwisu internetowego banku. W większości przypadków dostępna będzie także obsługa przez info linię.

Konto bankowe w aplikacji mobilnej dostępne jest w bankach:

Konto bez kuriera w czasie rozmowy wideo

Wideo weryfikacja

Drugiem sposobem na założenie konta bankowego przez Internet bez kuriera jest rozmowa wideo z konsultantem banku. Procedura ta nie jest tak popularna jak konto w aplikacji mobilnej, jednak nadal możemy z niej skorzystać w kilku bankach.

Proces rozpoczynamy od wypełnienia krótkiego wniosku na stronie internetowej banku. Następnie wybieramy rozmowę wideo jako sposób weryfikacji tożsamości, i przechodzimy do wideokonferencji z pracownikiem banku. Postępujemy zgodnie z poleceniami operatora.

Bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniej jakości obrazu, aby system komputerowy banku mógł odczytać nasze dane z dokumentu. Starsze laptopy mogą nie posiadać kamery wysokiej rozdzielczości, dlatego warto zadbać o dobre oświetlenie podczas rozmowy.

Konto bez kuriera w czasie rozmowy wideo otworzymy w bankach:

Przelew weryfikacyjny

Przelew weryfikacyjny

Trzecia metoda jak otworzyć konto bez kuriera polega na wykonaniu przelewu weryfikacyjnego na niewielką kwotę, z innego posiadanego już konta bankowego. Minusem tego sposobu otwierania konta jest konieczność posiadania innego rachunku bankowego.

Tylko kilka banków stosuje taką metodę potwierdzania danych osoby wnioskującej o konto osobiste. Dodatkowo nie każdy bank jest akceptowany jako potwierdzenie tożsamości. Zazwyczaj bank, w którym założyliśmy konto zdalnie, bez podpisywania umowy, nie może posłużyć jako potwierdzenie dla nowego konta.

Mimo wszystko warto rozważyć przelew weryfikacyjny, jako formę zawierania umowy o konto bankowe. Taka forma potwierdzania umowy jest również często stosowana w procesie zakładania lokat bankowych przez Internet.

Za pomocą przelewu weryfikacyjnego otworzysz konto w bankach:

Zakładając konto bez kuriera za pomocą przelewu weryfikacyjnego, upewnij się, że Twoje dane teleadresowe na przelewie, będą zgodne z tymi, podanymi we wniosku o otwarcie konta. Przelew zazwyczaj opiewa na niewielką kwotę, kilka groszy lub złotych. Środki przelane w celu weryfikacji danych zasilą Twoje nowe konto, lub zostaną Ci zwrócone po potwierdzeniu danych osobowych.

Jak otworzyć konto bez kuriera, podsumowanie

Otwieranie nowego konta bankowego wiąże się zwykle z pewnym poziomem niepewności. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom możemy bezpiecznie korzystać z produktów bankowych bez wychodzenia z domu.

Zawsze warto jednak przed skorzystaniem z oferty, dokładnie zapoznać się z proponowanymi przez bank warunkami. Zaprezentowane w tym wpisie trzy sposoby na konto bez kuriera, pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Dla osoby posługującej się nowoczesnym telefonem, najlepszym rozwiązaniem będzie konto na selfie. Taki sposób otwierania konta bankowego jest bardzo prosty i bezpieczny, zarówno dla klienta, jak i dla banku.

Bardziej tradycyjni klienci, którzy wolą jednak odwiedzić placówkę bankową i porozmawiać z doradcą. W celu wybrania odpowiedniego banku skorzystaj z porównywarki kont osobistych. Dzięki temu nie stracisz czasu na wizyty w „niewłaściwym” banku.

Jak zwykle zachęcamy do komentowania i udostępniania wpisów. Jeśli masz dodatkowe pytania jak otworzyć konto bez kuriera, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Poprzednie

Pożyczki Online

Pożyczanie przez Internet

Dalej

1 komentarz do wpisu “Jak Otworzyć Konto bez Kuriera”

Dodaj komentarz