Jak Otworzyć Konto bez Kuriera

Zakładanie konta bankowego online nikogo już nie dziwi. W wielu przypadkach jednak proces otwierania rachunku bankowego wymaga wizyty kuriera, i podpisania tradycyjnej umowy. W tym artykule znajdziesz listę banków, w których założysz konto bez kuriera, i bez konieczności wizyty w placówce bankowej.

Jak Otworzyć Konto bez Kuriera

Konto przez Selfie – biometria

Stosunkowo nowym sposobem, aby założyć konto bez kuriera, jest skorzystanie z bankowej aplikacji mobilnej. Jest to najszybsza metoda zakładania konta bankowego online, bez wychodzenia z domu.

Po wybraniu ofert pobieramy aplikację wybranego banku, a następnie wprowadzamy podstawowe dane osobowe. W celu weryfikacji tożsamości, przy pomocy telefonu wykonujesz fotografię dokumentu oraz twarzy. Na koniec potwierdzasz chęć zawarcia umowy przez wprowadzenie specjalnego kodu, otrzymanego w wiadomości tekstowej.

To wszystko. Twoje konto bankowe będzie od tego momentu aktywne i w pełni funkcjonalne. Rachunkiem bankowym można będzie zarządzać za pomocą aplikacji, lub serwisu internetowego banku. W większości przypadków dostępna będzie także obsługa przez info linię.

Konto bankowe w aplikacji mobilnej dostępne jest w bankach:

Bank Pekao
 • 0 zl * za konto i kartę debetową
 • bonus 200 zł
 • *przy miesięcznych wpływach na konto min. 500 zł.
Credit Agricole
 • *darmowe konto i obsługa karty
 • przy miesięcznych wpłatach na konto min. 1000 zł
 • Premia 500 zł
Bank Millennium
 • 0 zl * za prowadzenie konta
 • darmowa *obsługa karty debetowej
 • *przy miesięcznych wpływach 1000 zł, oraz 1 transakcji kartą.

Citi Handlowy
 • bezpłatne prowadzenie konta
 • darmowa obsługa karty debetowej
 • bonus 200 zł

Santander Bank
 • 0 zł * za konto
 • darmowa*obsługa karty debetowej
 • *pod warunkiem wpływu na konto 500 zł miesięcznie.

Konto w ING Banku
 • darmowe konto
 • 0zł*za obsługę karty płatniczej
 • *przy wykonaniu transakcji na kwotę 300 zł miesięcznie

Konto bez kuriera w czasie rozmowy wideo

Wideo weryfikacja

Drugiem sposobem na założenie konta bankowego przez Internet bez kuriera jest rozmowa wideo z konsultantem banku. Procedura ta nie jest tak popularna jak konto w aplikacji mobilnej, jednak nadal możemy z niej skorzystać w kilku bankach.

Proces rozpoczynamy od wypełnienia krótkiego wniosku na stronie internetowej banku. Następnie wybieramy rozmowę wideo jako sposób weryfikacji tożsamości, i przechodzimy do wideokonferencji z pracownikiem banku. Postępujemy zgodnie z poleceniami operatora.

Bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniej jakości obrazu, aby system komputerowy banku mógł odczytać nasze dane z dokumentu. Starsze laptopy mogą nie posiadać kamery wysokiej rozdzielczości, dlatego warto zadbać o dobre oświetlenie podczas rozmowy.

Konto bez kuriera w czasie rozmowy wideo otworzymy w bankach:

Przelew weryfikacyjny

Przelew weryfikacyjny

Trzecia metoda jak otworzyć konto bez kuriera polega na wykonaniu przelewu weryfikacyjnego na niewielką kwotę, z innego posiadanego już konta bankowego. Minusem tego sposobu otwierania konta jest konieczność posiadania innego rachunku bankowego.

Tylko kilka banków stosuje taką metodę potwierdzania danych osoby wnioskującej o konto osobiste. Dodatkowo nie każdy bank jest akceptowany jako potwierdzenie tożsamości. Zazwyczaj bank, w którym założyliśmy konto zdalnie, bez podpisywania umowy, nie może posłużyć jako potwierdzenie dla nowego konta.

Mimo wszystko warto rozważyć przelew weryfikacyjny, jako formę zawierania umowy o konto bankowe. Taka forma potwierdzania umowy jest również często stosowana w procesie zakładania lokat bankowych przez Internet.

Za pomocą przelewu weryfikacyjnego otworzysz konto w bankach:

Zakładając konto bez kuriera za pomocą przelewu weryfikacyjnego, upewnij się, że Twoje dane teleadresowe na przelewie, będą zgodne z tymi, podanymi we wniosku o otwarcie konta. Przelew zazwyczaj opiewa na niewielką kwotę, kilka groszy lub złotych. Środki przelane w celu weryfikacji danych zasilą Twoje nowe konto, lub zostaną Ci zwrócone po potwierdzeniu danych osobowych.

Coraz więcej banków pozwala otworzyć konto bankowe przez Internet bez kuriera

Bank Millennium niedawno dołączył do grona instytucji finansowych, oferujących swoim klientom otwarcie konta osobistego za pomocą aplikacji mobilnej.  W nowej promocji, bank oferuje również bonus 200 zł do wydania na Allegro. 

Aby spełnić warunki promocji, należy do 21 go grudnia podpisać umowę o prowadzenie konta 360, wraz z kartą debetową, oraz udzielić zgody wymagane regulaminem promocji.

Dzięki temu w ciągu 14 dni otrzymasz kartę podarunkową Allegro o wartości 50 zł oraz usługę Allegro Smart. Następnie w  kolejnych czterech miesiącach korzystaj aktywnie z konta, zapewniaj wpływy min. 1000 zł miesięcznie, a w nagrodę otrzymasz kolejne 150 zł do wydania w serwisie Allegro.

Otwóz konto bankowe przez Internet bez kuriera

Samo wypełnienie online wniosku o otwarcie konta bankowego, jest już normą w większości banków. Problem pojawia się kiedy musimy zweryfikować naszą tożsamość i potwierdzić zawarcie umowy. Mamy tutaj  do wyboru trzy możliwe: wideo rozmowa, przelew weryfikacyjny oraz konto w aplikacji mobilnej.

Konto bankowe przez internet bez kuriera, przy pomocy aplikacji mobilnej, otworzymy w Banku Pekao S.A. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej banku, dzięki aplikacji PeoPay, możesz otworzyć konto Przekorzystne na selfie. 

W trakcie procesu rejestracji wykonujemy telefonem, zdjęcie twarzy. Tutaj znajdziesz krótką instrukcję.

Bank Credit Agricole, również udostępnia założenie konta bankowego przez internet bez kuriera. Podobnie jak w banku Pekao, nasze konto założymy w aplikacji mobilnej. Umowę zawiera się przez podanie kodu, który otrzymamy w wiadomości SMS. Dokładną instrukcję oraz krótki film instruktażowy jak otworzyć konto na selfie w Credit Agricole, również znajdziesz na naszym portalu.

Konto online bez kuriera

Najlepszym sposobem na założenie konta bankowego online, jest rozmowa wideo z konsultantem banku, chociaż konto online bez kuriera może być rozumiane na kilka sposobów.

Po pierwsze chodzi o to, aby założyć konto bankowe z wykorzystaniem Internetu, czyli online. W tym celu wypełniamy prosty formularz na stronie internetowej banku, i przechodzimy do kolejnego kroku. Banki oferują kilka sposobów zawierania umowy. Zaliczymy do nich:

 • konto na selfie, czyli biometria
 • przelew weryfikacyjny, który polega na przelaniu niewielkiej kwoty z innego konta bankowego
 • wideo weryfikacja, czyli zawarcie umowy w czasie rozmowy wideo z pracownikiem banku
 • podpisanie umowy w obecności kuriera
 • wizyta w placówce bankowej tylko w celu podpisania umowy

Każdy z wymienionych sposobów zawierania umowy o rachunek bankowy możemy określić mianem online, ponieważ każdy z nich rozpoczyna się na stronie internetowej banku. Jednak jeżeli zależy nam na załatwieniu wszystkich formalności 100% online, musimy skorzystać z któregoś z pierwszych trzech sposobów; konto na selfie, przelew, lub wideo rozmowa.

Zobacz także: Jak działa Revolut, i dlaczego jest tak popularny.

Na temat zakładania konta na selfie napisałem już sporo w tym artykule. Natomiast otwierając konto przez wideo rozmowę, warto przede wszystkim zadbać o odpowiednią jakość naszej kamery oraz dobre oświetlenie. Wideo rozmowę można również przeprowadzić za pomocą telefonu komórkowego.

Podobnie jak przy standardowej wideo weryfikacji, zaczynamy od wypełnienia wniosku na stronie internetowej banku.  Wniosek zawiera nasze podstawowe dane osobowe i teleadresowe. Niezbędny może się też okazać  aktywny numer telefonu komórkowego. 

Na zakończenie, wybieramy zawarcie umowy za pomocą przelewu z innego banku.  Zazwyczaj wymagane jest przelanie niewielkiej kwoty.  Problemem jest dostępność tej metody w poszczególnych bankach. 

Co jeśli bank nie oferuje założenia konta 100% online ?

Wbrew pozorom również z tym problemem można sobie poradzić. Wystarczy, że wybrany przez nas bank posiada w swojej ofercie internetowej inne produkty, np. lokaty bankowe.

Często o wiele łatwiej założymy lokatę czy konto oszczędnościowe przez Internet w danym banku,  Dzięki temu, będąc już klientem banku, z łatwością samodzielnie, w naszym panelu użytkownika, uruchomimy dodatkowe konto bez kuriera.

W którym banku założymy konto bankowe przez Internet

Obecnie, chyba już każdy bank działający w Polsce, oferuje „konto bankowe przez Internet”. Stwierdzenie to można jednak rozumieć dwojako. 

Jako procedurę założenia konta bankowego za pośrednictwem Internetu lub jako obsługę naszego konta przez Internet. 

Dostęp do bankowości telefonicznej czy internetowej jest już dzisiaj standardem. Wypełnienie wniosku o konto bankowe na stronie internetowej banku również jest normą. 

Problem pojawia się, kiedy chcemy założyć konto bankowe przez internet bez kuriera.

Konto bankowe przez Internet bez kuriera w placówce bankowej

Konto bankowe nadal możesz otworzyć, w placówce wybranego przez Ciebie banku. W tej kwestii nic się jeszcze nie zmieniło. Powstają co prawda banki, które nie posiadają  stacjonarnych oddziałów, obsługujących klientów.  Opierają one swoją działalność głównie na nowoczesnych technologiach.

Tego typu rozwiązania nie są jednak jeszcze zbyt popularne w naszej części świata. W niektórych krajach azjatyckich, gdzie cyfryzacja jest o wiele bardziej posunięta, nowoczesne usługi bankowe, i konto bankowe przez Internet bez kuriera, nikogo już nie dziwią. 

Klienci w Polsce czy Europie,  nadal w  większości postrzegają bankowość w bardziej tradycyjny sposób. 

Jak otworzyć konto bez kuriera, podsumowanie

Otwieranie nowego konta bankowego wiąże się zwykle z pewnym poziomem niepewności. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom możemy bezpiecznie korzystać z produktów bankowych bez wychodzenia z domu.

Zawsze warto jednak przed skorzystaniem z oferty, dokładnie zapoznać się z proponowanymi przez bank warunkami. Zaprezentowane w tym wpisie trzy sposoby na konto bez kuriera, pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Dla osoby posługującej się nowoczesnym telefonem, najlepszym rozwiązaniem będzie konto na selfie. Taki sposób otwierania konta bankowego jest bardzo prosty i bezpieczny, zarówno dla klienta, jak i dla banku.

Bardziej tradycyjni klienci, którzy wolą jednak odwiedzić placówkę bankową i porozmawiać z doradcą. W celu wybrania odpowiedniego banku skorzystaj z porównywarki kont osobistych. Dzięki temu nie stracisz czasu na wizyty w „niewłaściwym” banku.

Jak zwykle zachęcamy do komentowania i udostępniania wpisów. Jeśli masz dodatkowe pytania jak otworzyć konto bez kuriera, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

4.8/5 - (26 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności