Jak działa Karta Twisto

Jednym z bardziej popularnych sloganów reklamowych twórców Twisto jest: kup teraz, zapłać później. Jest to doskonała odpowiedź na pytanie jak działa karta Twisto. W dalszej części artykułu dowiesz się również, na jakie dodatkowe korzyści możesz liczyć, korzystając z tej popularnej usługi.

Jak działa karta Twisto

Podstawowym produktem Twisto jest karta debetowa z odroczonym terminem płatności. W praktyce oznacza to tyle, że za pomocą karty Twisto, robisz zakupy w ciągu miesiąca kalendarzowego, natomiast łączny rachunek za wszystkie wydatki, opłacasz dopiero w połowie kolejnego miesiąca.

Jeśli więc dokonasz zakupu pierwszego dnia miesiąca, za towar faktycznie zapłacisz po 45 dniach. Przy korzystaniu z karty w kolejnych dniach, okres kredytowania będzie oczywiście krótszy, jednak twórcy usługi przewidzieli również dodatkowe odroczenie terminu płatności.

Link do rejestracji w aplikacji Twisto.

Jak działa karta Twisto, oraz przesunięcie płatności rachunku

Pierwszego dnia każdego miesiąca, w Twoim panelu klienta pojawi się rachunek za poprzedni okres. Będą tam ujęte wszystkie transakcje, których dokonałeś w danym miesiącu. Termin płatności rachunku wynosi 15 dni, co oznacza, że musi być opłacony najpóźniej po 15 dniach od wystawienia.

Bonus od Twisto

Istnieje możliwość częściowego opłacenia należności i przeniesienia pozostałej kwoty na kolejne miesiące. Taki zabieg wiąże się jednak z dodatkową opłatą, która będzie uzależniona od wysokości odraczanej sumy.

Limit na karcie Twisto

Rejestrując się w aplikacji Twisto, wybierasz kwotę kredytu, z której będziesz mógł korzystać. Wykorzystane środki odejmowane są od limitu w momencie zakupu. Natomiast po opłaceniu zbiorczego rachunku, spłacona kwota limitu jest przywracana.

Pracownicy Twisto, rozpatrując wysokość przyznawanego limitu, biorą pod uwagę zdolność kredytową osoby rejestrującej się w aplikacji. Dokładne kryteria, którymi się kierują, nie są jednak powszechnie znane, przynajmniej ja ich nie znam, (podobnie zresztą jak zasady działania algorytmu Google).

Zdarza się jednak, że osoba z dobrą historią kredytową nie otrzyma limitu, natomiast klient, którego niespłacona pożyczka figuruje w bazie BIK, przejdzie weryfikację pozytywnie. Zapewne firma kieruje się swoją wewnętrzną polityką kredytową, do której ma zresztą pełne prawo.

W większości przypadków weryfikacja klientów kończy się jednak wydaniem pozytywnej decyzji, co skutkuje otrzymaniem karty debetowej Twisto. Rejestracja w serwisie nic nie kosztuje, zatem zawsze warto spróbować.

Jak działa karta Twisto i zakupy w obcej walucie

Korzystając z karty Twisto, możesz płacić w dowolnej walucie. Kwota należna za zakupiony towar lub usługę, będzie przeliczona na złotówki po bardzo korzystnym kursie.

Dostępny jest także specjalny program Cashback, dzięki któremu możesz otrzymać zwrot nawet 10% poniesionych wydatków. Do programu należy kilkaset popularnych sklepów, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Karta Twisto może być również dodana do aplikacji Curve, dzięki czemu zakupy w obcej walucie będą automatycznie rozliczane, po bardzo korzystnym kursie międzybankowym.

Zasada działania karty Curve została opisana w artykule: Do czego służy karta Curve.

Jeśli masz dodatkowe pytania jak działa karta Twisto, skomentuj poniżej, lub napisz wiadomość przez formularz kontaktowy. Zachęcamy również do udostępniania naszych wpisów w mediach społecznościowych.

Poprzednie

Sprawdzanie Historii Kredytowej za Darmo

Konto w Niemieckim Banku N26

Dalej

1 komentarz do wpisu “Jak działa Karta Twisto”

Dodaj komentarz