Jak działa Karta Twisto

Jednym z bardziej popularnych sloganów reklamowych twórców Twisto jest: kup teraz, zapłać później. Jest to doskonała odpowiedź na pytanie jak działa karta Twisto. W dalszej części artykułu dowiesz się również, na jakie dodatkowe korzyści możesz liczyć, korzystając z tej popularnej usługi.

Jak działa karta Twisto

Wprowadzenie

Podstawowym produktem Twisto jest karta debetowa z odroczonym terminem płatności. W praktyce oznacza to tyle, że za pomocą karty Twisto, robisz zakupy w ciągu miesiąca kalendarzowego, natomiast łączny rachunek za wszystkie wydatki, opłacasz dopiero w połowie kolejnego miesiąca.

Jeśli więc dokonasz zakupu pierwszego dnia miesiąca, za towar faktycznie zapłacisz po 45 dniach. Przy korzystaniu z karty w kolejnych dniach, okres kredytowania będzie oczywiście krótszy, jednak twórcy usługi przewidzieli również dodatkowe odroczenie terminu płatności.

Link do rejestracji w aplikacji Twisto.

Jak działa karta Twisto, przesunięcie płatności

Pierwszego dnia każdego miesiąca, w Twoim panelu klienta pojawi się rachunek za poprzedni okres. Będą tam ujęte wszystkie transakcje, których dokonałeś w danym miesiącu. Termin płatności rachunku wynosi 15 dni, co oznacza, że musi być opłacony najpóźniej po 15 dniach od wystawienia.

Istnieje możliwość częściowego opłacenia należności i przeniesienia pozostałej kwoty na kolejne miesiące. Taki zabieg wiąże się jednak z dodatkową opłatą, która będzie uzależniona od wysokości odraczanej sumy.

Limit na karcie Twisto

Rejestrując się w aplikacji Twisto, wybierasz kwotę kredytu, z której będziesz mógł korzystać. Wykorzystane środki odejmowane są od limitu w momencie zakupu. Natomiast po opłaceniu zbiorczego rachunku, spłacona kwota limitu jest przywracana.

Pracownicy Twisto, rozpatrując wysokość przyznawanego limitu, biorą pod uwagę zdolność kredytową osoby rejestrującej się w aplikacji. Dokładne kryteria, którymi się kierują, nie są jednak powszechnie znane, przynajmniej ja ich nie znam, (podobnie zresztą jak zasady działania algorytmu Google).

Zdarza się jednak, że osoba z dobrą historią kredytową nie otrzyma limitu, natomiast klient, którego niespłacona pożyczka figuruje w bazie BIK, przejdzie weryfikację pozytywnie. Zapewne firma kieruje się swoją wewnętrzną polityką kredytową, do której ma zresztą pełne prawo.

W większości przypadków weryfikacja klientów kończy się jednak wydaniem pozytywnej decyzji, co skutkuje otrzymaniem karty debetowej Twisto. Rejestracja w serwisie Twisto nic nie kosztuje, zatem zawsze warto spróbować.

Jak działa karta Twisto i zakupy w obcej walucie

Korzystając z karty Twisto, możesz płacić w dowolnej walucie. Kwota należna za zakupiony towar lub usługę, będzie przeliczona na złotówki po bardzo korzystnym kursie.

Dostępny jest także specjalny program Cashback, dzięki któremu możesz otrzymać zwrot nawet 10% poniesionych wydatków. Do programu należy kilkaset popularnych sklepów, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Karta Twisto może być również dodana do aplikacji Curve, dzięki czemu zakupy w obcej walucie będą automatycznie rozliczane, po bardzo korzystnym kursie międzybankowym.

Zasada działania karty Curve została opisana w artykule: Do czego służy karta Curve.

Jeśli masz dodatkowe pytania jak działa karta Twisto, skomentuj poniżej, lub napisz wiadomość przez formularz kontaktowy. Zachęcamy również do udostępniania naszych wpisów w mediach społecznościowych.

5/5 - (7 votes)

2 komentarze do “Jak działa Karta Twisto”

  1. Bardzo dobrze sprawdziła mi się karta twiso podczas wakacji za granicą. Kursy dużo korzystniejsze niż w banku. Wygodna w użytkowaniu, łatwa kontrola wydatków. Teraz też z niej korzystam – można nią płacić wszędzie tam, gdzie kartą mastercard.

    Odpowiedz
  2. Fajnie opisane wszystko. Właśnie ze względu na kartę fizyczną Twisto jest dla mnie liderem płatności odroczonych, można bez problemu z ich usług korzystać także w sklepach stacjonarnych, co jest super opcją.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności