Czym jest Karta Revolut

Rewolucja informatyczna wpłynęła na wszystkie gałęzie gospodarki. Nie ominęła również usług bankowych. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać technologiczne firmy finansowe, tzw. Fin-Tech. Jednym z liderów jest brytyjski Revolut. Z tego wpisu dowiesz się czym jest karta Revolut.

Czym jest Karta Revolut

Brytyjski Fin-Tech rozpoczynał swoją działalność w 2015 roku, jako pozabankowa instytucja finansowa. Udostępniał aplikację na telefony, oraz kartę płatniczą. Bardzo szybko jednak Revolut uzyskał oficjalną licencję bankową, przez co stał się pełnoprawnym bankiem.

Taka sytuacja rozwiała obawy wielu sceptyków, oraz przysporzyła firmie wielu nowych klientów. Dzisiaj Revolut obsługuje wiele milionów użytkowników na całym świecie. Szasuje się, że w Polsce jest ich już ponad milion.

Czym jest karta Revolut

Głównym atutem karty wielowalutowej Revolut jest możliwość płacenia nią w różnych walutach, bez dodatkowych kosztów. Aplikacja wymienia dla nas walutę po bardzo korzystnym kursie międzybankowym. Takie praktyki pewnie nie podobają się innym bankom komercyjnym, które do tej pory zarabiały krocie na wymianie walut.

Dodatkowo, konto Revolut posiada funkcje standardowego konta bankowego. Można za jego pomocą wykonywać, czy otrzymywać przelewy. Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa, jednak pozwala ona na tylko jeden darmowy przelew zewnętrzny w miesiącu.

Konto Revolut może być doskonały produktem dla osób, które chcą posiadać konto w zagranicznym banku.  Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie to również rachunek bankowy poza wspólnotą.

Zachęcamy do komentowania i udostępniania wpisów.

Poprzednie

Porównywarka Usług Bankowych

Jak Napisać Podanie o Pracę

Dalej

Dodaj komentarz