Konto Bankowe Inteligo – Korzyści dla posiadacza Konta

Inteligo to marka usług finansowych należąca do PKO BP. Konto bankowe Inteligo to niedrogi rachunek bankowy dostępny zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych, który można otworzyć tylko przez Internet. Inteligo oferuje swoim klientom wiele ciekawych usług, między innymi możliwość płacenia telefonem przez SMS. Osoby zainteresowane inwestowaniem mogą powiązać swoje konto Inteligo z rachunkiem maklerskim Domu Maklerskiego PKO BP.

Konto bankowe Inteligo

Najważniejsze cechy konta bankowego Inteligo

Inteligo posiada bardzo bogatą ofertę. Konto osobiste oferowane przez bank charakteryzuje się innowacyjnymi rozwiązaniami i oferuje klientom szereg udogodnień. Do najważniejszych cech konta Inteligo zaliczymy:

  • darmowe prowadzenie konta
  • brak opłat za wydanie i używanie karty debetowej przy dokonaniu płatności na minimum 100 złotych miesięcznie
  • bezpłatne przelewy krajowe, realizowane w serwisie internetowym, lub aplikacji mobilnej
  • darmowe wypłaty z bankomatów PKO BP, oraz BZ WBK
  • dostęp do konta przez serwis internetowy, aplikację mobilną, SMS lub telefon
  • możliwość łatwego uzyskania limitu kredytowego w koncie

Zobacz też: Konto w banku PKO BP

Korzyści dla posiadaczy konta Inteligo

Działalność Inteligo od momentu rozpoczęcia działalności opierała się na nowoczesnych technologiach. Dlatego podstawowym kanałem komunikacji i zarządzania produktami jest Internet. Klienci mają do dyspozycji funkcjonalny serwis transakcyjny, który udostępnia także wiele dodatkowych funkcji.

Za pośrednictwem serwisu Inteligo można między innymi:

  • założyć Profil Zaufany w Platformie Usług Elektronicznych PUE
  • złożyć wniosek o świadczenie z programu 500 plus
  • zlecić sporządzenie zeznania podatkowego przez Urząd Skarbowy
  • uzyskać kredyt w koncie osobistym

Ponadto konto Inteligo oferuje płatności BLIK-iem i telefonem komórkowym wyposażonym w technologię NFC. Bardzo przydatną usługą w Inteligo jest informowanie klientów SMS-em o każdej transakcji kartą wydaną do konta.

Konto firmowe Inteligo

Rachunek firmowy w Inteligo przeznaczone jest dla małych przedsiębiorstw, prowadzących biznes w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Oferta skierowana jest także do spółek cywilnych i osób trudniących się wolnymi zawodami.

Konto firmowe Inteligo jest atrakcyjne cenowo i proste w obsłudze. Prowadzenie rachunku jest darmowe, ale opłata za obsługę karty debetowej będzie naliczona, jeśli właściciel rachunku nie wykona nią transakcji na kwotę 100 zł miesięcznie.

Warunek aktywności związany z użytkowaniem karty płatniczej nie powinien stanowić żadnego wyzwania, zwłaszcza dla aktywnego przedsiębiorcy. Dlatego można śmiało założyć, że Inteligo oferuje darmowe konto bankowe, oraz bezpłatną kartę płatniczą do konta firmowego.

Konto bankowe Inteligo – podsumowanie

Usługa Inteligo to niedrogi i bardzo nowoczesny rachunek bankowy, który dodatkowo może pełnić wiele innych funkcji. Dużym atutem konta jest bardzo nisko ustawiony warunek aktywności, który trzeba spełnić, aby nie płacić za obsługę karty płatniczej.

W serwisie dostępne są zarówno konta indywidualne, jak i wspólne. Właścicielami konta mogą być dwie, lub nawet trzy osoby. Możliwe jest prowadzenie kilku kont, współdzielonych z wieloma różnymi osobami.

PKO BP, czyli właściciel marki Inteligo oferuje również konta dla dzieci i młodzieży. Zgodnie z polskim prawem, posiadaczem konta bankowego może być osoba, która ukończyła 13 lat.

Osoby zainteresowane inwestowaniem mogą skorzystać z oferty Domu Maklerskiego PKO BP. W serwisie można w prosty sposób zakupić Obligacje Skarbu Państwa, lub skorzystać z oferty Funduszy Inwestycyjnych.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz