Kredyty Gotówkowe dla Firm

Znalezienie dobrego kredytu gotówkowego dla firm nie jest proste. Ze względu na ograniczoną odpowiedzialność, jaką posiadają spółki prawa handlowego, banki są raczej ostrożne przy tego typu klientach. Dlatego instytucje finansowe oferujące kredyty gotówkowe dla firm, preferują raczej indywidualne podejście do klienta. Poniżej znajdziesz ranking aktualnych ofert, oraz formularz kontaktowy, który pozwala na otrzymanie dodatkowych, dedykowanych ofert.

Kredyty gotówkowe dla firm
Kredyty gotówkowe dla firm

Czym są i jak działają kredyty gotówkowe dla firm

Brak płynności finansowej, nawet przy niskich kosztach funkcjonowania firmy, może stanowić istotny czynnik uniemożliwiający funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Statystyki pokazują, że większość małych przedsiębiorstw nigdy nie korzystała z kredytów gotówkowych dla firm. Jednak odpowiednio wykorzystane tzw. lewarowanie, pozwala osiągnąć zdecydowanie większe zyski.

Oczywiście nie każdy profil działalności gospodarczej wymaga dużych nakładów finansowych. Małe, typowo usługowe firmy, zatrudniające tylko kilku pracowników, nie mają zazwyczaj problemów z płynnością finansową, ponieważ ich działalność nie generuje dużych kosztów. Inaczej sprawa wygląda w przypadku przedsiębiorstw  zajmujących się handlem. 

Tego typu działalność wymaga sporych inwestycji na zakup towaru, przez co wsparcie się zewnętrznym finansowaniem często jest niezbędne. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, często w takich sytuacjach korzystają z linii kredytowej w koncie osobistym.

Bieżąca działalność firmy to jednak tylko część wydatków. Często, aby utrzymać choćby dotychczasowy poziom sprzedaży, przedsiębiorcy muszą inwestować w nowe projekty. Tutaj również z pomocą przychodzą banki, które o wiele chętniej inwestują w rozwój istniejących już firm niż w zupełnie nowe przedsięwzięcia.

W życiu zdarzają się różne, często nieprzewidziane sytuacje. Podobnie bywa w przypadku prowadzeniu działalności gospodarczej. O ile większe, lepiej zorganizowane firmy posiadają specjalne fundusze na wypadek sytuacji kryzysowych, o tyle mikro przedsiębiorstwa w takich sytuacjach mogą poprosić o wsparcie w banku. 

Czytaj też: Revolut konto firmowe.

Na co banki zwracają uwagę udzielając kredytu gotówkowego dla firm.

Jak wiadomo, banki komercyjne również prowadzą określoną formę działalności gospodarczej. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie tymi instytucjami, mają za zadanie utrzymanie płynności finansowej oraz osiągnięcie jak największego zysku. Dlatego, zanim bank wyda pozytywną decyzję kredytową ,musi upewnić się, że pieniądze zostaną w ustalonym terminie zwrócone. Przygotowując się do rozmowy z przedstawicielem banku, warto wcześniej dokładnie przygotować podstawowe dane.

 • data rejestracji firmy, nadane numery NIP oraz inne dane rejestrowe
 • rachunki posiadane w innych bankach
 • opis projektu, na jaki ma być przeznaczony kredyt
 • wnioskowana kwota kredytu oraz okres spłaty
 • wysokość ewentualnego wkładu własnego
 • rodzaj zabezpieczenia kredytu

Jak wybrać najlepsze kredyty gotówkowe dla firm

Zamieszczona w naszym serwisie porównywarka kredytów gotówkowych, generuje listę aktualnie dostępnych ofert.  Znajduje się tam kilka podstawowych parametrów każdego produktów oraz specjalny link do wniosku kredytowego. Przycisk „wyślij wniosek”, przeniesie nas na oficjalną stronę internetową danego banku, gdzie szybko i bezpiecznie złożymy wniosek o kredyt.

Przy współpracy z przedsiębiorstwami, banki preferują indywidualne podejście do każdego klienta. Dlatego na początku porównywarki umieszczono formularz, w którym możemy wprowadzić dane naszej firmy.  Ułatwi to pracownikom banku kontakt z naszą firmą oraz przedstawienie oferty optymalnie dostosowanej do naszych potrzeb.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy dla firm, często zadawane pytania

Jak długo musi istnieć firma?

Niestety nie ma tutaj jednej uniwersalnej reguły. Każdy bank może mieć swoje wymagania wobec kredytobiorców. Jednak banki bardziej przychylnie patrzą na firmy, które istnieją co najmniej rok. Wynika to ze statystyk. Wiele nowo zakładanych firm upada w ciągu pierwszego roku. 

Trochę inaczej może wyglądać sprawa, jeżeli wnioskodawcą jest osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą. W tym przypadku bank może brać pod uwagę  ocenę zdolności kredytowej przedsiębiorcy, zamiast przedsiębiorstwa. Jak wiadomo, osoba fizyczna prowadząca działalność, odpowiada całym swoim majątek za należności firmy, która prowadzi.

Jakie dokumenty są wymagane przy wnioskowaniu o kredyty gotówkowe dla firm ?

Tutaj również nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od formy prawnej prowadzonej działalności oraz od rodzaju pożyczki, o którą się ubiegamy. Podstawowe dokumenty, które są zazwyczaj wymagane przy zaciąganiu kredytu firmowego to między innymi:

 • zaświadczenie o niezaleganie ze składkami ZUS i US
 • zeznanie podatkowe za poprzedni rok
 • dokumenty księgowe firmy
 • historia rachunku bankowego, firmowego lub osobistego.

 Kredyty gotówkowe dla firm przyznawane są zazwyczaj po analizie indywidualnej sytuacji wnioskodawcy. Zdarza się  też czasami, że bank na podstawie wysokości obrotów na koncie, sam zaproponuje klientowi pożyczkę lub linię kredytową. Najczęściej w takim przypadku, dodatkowe środki nie będą pilnie potrzebne przedsiębiorcy, jednak warto rozważyć każdą propozycję.  Może to być okazja na nową, długo odkładaną inwestycje. 

Jakie są produkty kredytowe dla firm ?

Instytucje finansowe posiadają w swojej ofercie różne pożyczki czy kredyty gotówkowe dla firm. Oferowane produkty uzależnione są od indywidualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Do najpopularniejszych produktów finansowych dla firm należą kredyty obrotowe, i kredyty inwestycyjne, Ostatnio bardzo popularne wśród osób prowadzących działalność gospodarczą, jest konto firmowe przez Internet.

Zapraszamy również do skorzystania z innych porównywarek i narzędzi finansowych umieszczonych w naszym serwisie.

Chętnie odpowiemy na pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do komentowania wpisu.

5/5 - (2 votes)

2 komentarze do “Kredyty Gotówkowe dla Firm”

 1. Witam, świetny wpiis. Własnie się przymierzam do wizyty w banku. Zastanawiam się tylko czy od razu brać ze sobą wszystkie dokumenty, czy może poczekać i zobaczyć co mi powiedzą. Mam nadzieję że nie będą robili problemów. W którym banku mam największe szanse ?
  Dzięki i Pozdrawiam
  Arek

  Odpowiedz
  • Cześć Arek, cieszę się, że wpis Ci się podobał. Co do wizyty w banku, polecam raczej wypełnienie wniosku przez Internet. Możesz skorzystać z naszej porównywarki pożyczek. Link umieszczony na stronie, przeniesie Cię na oficjalną stronę internetową banku, który wybierzesz. Wszystko załatwisz szybko i bezpiecznie.
   Pozdrawiam i życzę powodzenia.
   Andrzej

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności