Jak Oszczędzać na IKE

Z pewnością każdy z nas chciałby mieć pewność, że gdy na starość skończy już pracę zawodową i przejdzie na emeryturę, będzie mógł cieszyć się życiem na naprawdę wysokim poziomie materialnym. Z tego artykułu dowiesz się jak oszczędzać na IKE, aby poprawić jakość życia w przyszłości. Wiek emerytalny to w końcu taki czas w naszym życiu, kiedy chcielibyśmy po prostu w spokoju odpocząć po wielu latach pracy i wysiłku, ciesząc się przy tym swoimi pasjami.

Jak Oszczędzać na Emeryturę w IKE

System emerytalny w Polsce

Niestety, system emerytalny w naszym kraju – a raczej to, jak przedstawia się aktualnie jego sytuacja finansowa – nie nastraja nikogo z nas pozytywnie. Wielu ludzi popełnia jednak spory błąd, niemalże ślepo wierząc w to, że samo tylko płacenie składek w swojej pracy wystarczy, aby na starość otrzymywać sporą emeryturę – warto zatem zdać sobie sprawę z tego, że obecnie nikt z nas nie może mieć co do czegoś takiego całkowitej pewności.

Z tego też powodu każdy powinien poszukać jakiegokolwiek skutecznego sposobu na to, aby w jak największym stopniu móc zadbać o swoją emeryturę i upewnić się co do tego, że ostatnich lat swojego życia nie spędzi w zwyczajnej biedzie. W obecnych czasach możliwości z tym związane są naprawdę bardzo szerokie, zatem wystarczy tylko zainteresować się, chociażby tymi najważniejszymi z nich, aby dosłownie zawsze znaleźć dla siebie coś rzeczywiście odpowiedniego.

Czytaj też: Oszczędzanie bez ryzyka.

Dodatkowa emerytura, czyli jak oszczędzać na IKE

Jeśli ktoś chce zatem naprawdę skutecznie zacząć dbać o swoją emeryturę już teraz, to zdecydowanie najlepszą dla niego propozycją jest Indywidualne Konto Emerytalne, którym powinien nieco zainteresować się w pierwszej kolejności. IKE oficjalnie zalicza się do państwowego systemu emerytalnego – jest to tak zwany trzeci filar – ale równocześnie korzystanie z tego jest w pełni dobrowolne. Ponadto usługi te oferowane są wyłącznie przez prywatne firmy.

IKE to przede wszystkim bardzo wygodny i równocześnie niezwykle wręcz skuteczny sposób na długofalowe oszczędzanie swoich pieniędzy. Bardzo ważną zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim fakt, że mamy przy nim wprost ogromne możliwości jeśli chodzi o sam tylko wybór sposobu, w jaki chcemy na nim oszczędzać – od dobrowolnych wpłat aż po inwestowanie na giełdzie.

Z pozoru takie indywidualne konto emerytalne nie różni się zatem szczególnie od usług oferowanych przez banki osobom zainteresowanym skutecznym oszczędzaniem, ale warto pamiętać o tym, że w tym przypadku wszystkie zgromadzone pieniądze otrzymamy dopiero na emeryturze.

Niemniej jednak korzystanie z tego nie wymaga od nas praktycznie żadnego większego wysiłku. Natomiast korzyści, jakie z tego płyną, są wprost nieocenione. Można powiedzieć, że w chwili obecnej jest to jeden ze zdecydowanie najlepszych sposobów na rzeczywiście skuteczne zadbanie o swoją emeryturę.

Zobacz też: Jak wybrać lokatę bankową.

Jeżeli zatem nie chcemy spędzić swoich starych lat w zupełnej biedzie, to już teraz powinniśmy podjąć w tym celu odpowiednie działania. Zatem jak oszczędzać na IKE, aby poprawić jakość życia ? Takie indywidualne konto emerytalne z pewnością będzie przy tym niesamowicie wręcz pomocne, przez co naprawdę warto nieco zainteresować się tego typu rzeczami.

Obecnie związane z tym oferty są ponadto bardzo łatwo dostępne i niezwykle zróżnicowane, dzięki czemu znalezienie wśród nich czegoś odpowiedniego dla siebie nie sprawi nam raczej żadnych większych problemów.

Dodatkowe informacje na temat IKE

Więcej informacji na temat Indywidualnych Kont Emerytalnych znajdziesz między innymi na oficjalnej stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Zachęcam do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Znajdziesz tam odpowiedzi na pytania:

  • kto może oszczędzać na IKE
  • jaką kwotę będzie można wpłacić na IKE
  • czy jest minimalna wysokość wpłaty
  • gdzie można otworzyć IKE
  • kiedy mogę skorzystać ze zwolnienia podatkowego
  • czy mogę założyć konto IKE będąc już emerytem

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat jak oszczędzać na IKE, napisz w komentarzu poniżej. Zachęcamy również do udostępniania naszych treści w kanałach społecznościowych.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności