Kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe to pożyczki udzielane w formie gotówki, przez banki lub inne instytucje finansowe. Główną cechą kredytu gotówkowego jest udzielanie go w formie pieniężnej. Może być przekazany w gotówce lub w formie przelewu.

kredyty gotówkowe

Kiedy zaciągamy kredyty gotówkowe

Większy, niespodziewany wydatek? Chwilowe problemy finansowe? Dobrym rozwiązaniem w przypadku braku oszczędności mogą być kredyty gotówkowe. To jedne z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych produktów bankowych.

Zanim jednak zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, sprawdź ofertę kilku banków. Dzięki temu znajdziesz kredyt pod każdym względem dopasowany do potrzeb.

Zobacz także: Szybkie pożyczki

Kredyty gotówkowe to dodatkowe środki, które można przeznaczyć na dowolny cel, nie są to więc produkty celowe, na zakup mieszkania czy samochodu. W ofercie banków znajdziemy szeroki wybór kredytów gotówkowych dopasowanych do różnych potrzeb kredytobiorców.

Warto jednak przed wyborem konkretnej oferty przejrzeć dokładnie co najmniej kilka różnych produktów. Co więcej, zwracajmy uwagę nie tylko na oprocentowanie czy inne koszty, ale również na wiele dodatkowych kwestii.

Oferty kredytów

W powszechnym przekonaniu utarło się myślenie, że najlepsze kredyty gotówkowe to te, które są najtańsze. Wiele osób, które są na etapie poszukiwania odpowiedniego dla siebie kredytu, zwraca uwagę wyłącznie na oprocentowanie, które w ich mniemaniu powinno być najniższe.

Okazuje się jednak, że niskie oprocentowanie wcale nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie tani. Na jego koszty składa się bowiem szereg innych opłat – marża, prowizja, koszt uruchomienia kredytu, a w wielu bankach także ubezpieczenie, które jest obowiązkowe.

Przy wyborze kredytu warto również zwracać uwagę na to, na ile rat można go rozłożyć, jak wygląda kwestia wakacji kredytowych czy późniejsze możliwości konsolidacji kredytu. Im dokładniej sprawdzimy wszystkie parametry, tym większą możemy mieć pewność, że kredyt gotówkowy będzie dopasowany do naszych potrzeb.

Kredyt gotówkowy online

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy jest obecnie łatwiejsze niż kiedykolwiek – większość banków umożliwia składanie wniosków przez internet z poziomu bankowości elektronicznej. Dobry kredyt gotówkowy dostaniemy z pewnością w banku, w którym posiadamy już konto – w takiej sytuacji nie musimy bowiem dostarczać dokumentów na temat stanu naszych finansów.

Bank sam może sobie przeanalizować nasze wpływy na konto i miesięczne obroty. Aby otrzymać kredyt gotówkowy online, trzeba spełnić takie same formalności jak w przypadku składania wniosku kredytowego w oddziale banku. Wniosek składamy na specjalnym formularzu, na którym trzeba podać całkiem sporo informacji na nasz temat, a także na temat naszej sytuacji życiowej czy finansowej.

Banki dosyć szczegółowo sprawdzają bowiem wnioskodawców, aby mieć pewność, że udzielają kredytowania osobom, które będą w stanie spłacić je w terminie. Jeśli szukasz dobrego kredytu gotówkowego online, sprawdź dobry ranking kredytów gotówkowych. To dobre rozwiązanie, aby w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu porównać sobie kilka różnych produktów.

Kredyt gotówkowy dla firmy

O kredyty gotówkowe mogą ubiegać się nie tylko klienci indywidualni, ale również firmy. Dla nich dostępna jest specjalna oferta przeznaczona dla klientów biznesowych. kredyty gotówkowe dla firm, podobnie jak produkty dla osób fizycznych, nie są celowe – można je przeznaczyć praktycznie na wszystko, co jest potrzebne firmie do codziennego funkcjonowania, a także na inwestycje w rozwój czy poszerzanie działalności.

Kredyty gotówkowe dla firm dostępne są w różnej wysokości, w zależności od kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Podczas składania wniosku trzeba podać sporo informacji na temat firmowych finansów, dostarczyć zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu z płatnościami.

Czytaj także: Konto firmowe przez Internet.

Często potrzebne są również dodatkowe informacje na temat możliwości zabezpieczenia kredytu. Kredyty gotówkowe dla firm to wygodne i sprawdzone rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw, które potrzebują dodatkowego finansowania, a jednocześnie są w na tyle dobrej kondycji, że będą w stanie terminowo regulować wszystkie raty kredytów.

Zarówno klienci indywidualni, jak i firmy powinny bowiem sięgać po kredyty gotówkowe oraz inne produkty finansowe odpowiedzialnie. Przed złożeniem wniosku trzeba realnie ocenić kondycję finansową, aby mieć pewność, że kredyt nie będzie powodował zbyt dużego obciążenia w comiesięcznych finansach.

Aktualne oferty kredytów gotówkowych

> Zobacz oferty kredytów gotówkowych<

Instytucja bankowe bardzo chętnie pożyczają pieniądze, ponieważ całkiem nieźle na tym zarabiają. Z drugiej strony jednak muszą zwracać uwagę na to, aby pożyczone środki finansowe zostały im zwrócone.

Dlatego, zanim otrzymamy gotówkę od banku, jesteśmy „egzaminowani” pod kątem wypłacalności. W języku bankowców nazywa się to obliczaniem zdolności kredytowej klienta.

Niestety często się zdarza, że w momencie kiedy najbardziej potrzebujemy pożyczki, bank odmawia nam pomocy. Jesteśmy wtedy zmuszeni skierować swoją prośbę do rodziny, lub udać się do pozabankowych firm pożyczkowych.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności