Płatności Internetowe PayPal

PayPal to usługa transakcji internetowych, która umożliwia płacenie za zakupy i przesyłanie pieniędzy za pomocą bezpiecznego wirtualnego konta internetowego. Płatności internetowe PayPal cieszą się ogromną popularnością w większości krajów na Świecie. Polacy również coraz częściej korzystają z tej usługi, doceniając jej niewątpliwe zalety.

Płatności Internetowe PayPal
Wirtualny portfel PayPal

Co to jest Paypal i jak działa

PayPal to platforma finansowa, z której korzysta już 360 milionów użytkowników w ponad 200 krajach. Od 1998 roku serwis udostępnia firmom i użytkownikom indywidualnym alternatywny sposób na przesyłanie pieniędzy i dokonywanie płatności za towary i usługi.

Po połączeniu z kontem bankowym, kartą debetową lub kredytową, PayPal może być używany do dokonywania zakupów w Internecie. Konto PayPal umożliwia również błyskawiczne przelewy pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami usługi, niezależnie od kraju, w którym się znajdują. Z serwisu możemy korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej, lub aplikacji mobilnej.

PayPal dla klientów Indywidualnych

Osoby prywatne używają usługi PayPal głównie do płatności za towary i usługi w Internecie, ale bardzo popularne jest również otrzymywanie płatności od innych użytkowników. Za przelewy do znajomych nie są naliczane żadne opłaty, o ile nie jest wymagane przeliczenie go na inną walutę.

Tego typu transfery nie są jednak objęte specjalną gwarancją i możliwością wycofania płatności, jak ma to miejsce w przypadku zakupów online.

Przelewy na konto PayPal można wykonywać zarówno z innego konta serwisu, jak i z każdej innej instytucji finansowej. Rachunek PayPal można także zasilać samodzielnie, aby później wygodnie korzystać ze zgromadzonych na nim środków.

Chyba największą zaletą usługi są błyskawiczne przelewy pomiędzy kontami PayPal, jednak serwis oferuje dodatkowo:

  • Przelew pieniędzy z konta bankowego na konto PayPal
  • Żądanie przelewu pieniędzy od użytkownika PayPal (prośba o płatność),
  • Wypłacanie środków z konta PayPal na dowolne konto bankowe
  • Organizowanie fundraisingu, tj. zbieranie środków na konto PayPal, od innych użytkowników Internetu,
  • Finansowanie zakupów z odroczoną płatnością

Usługa PayPal dla firm

PayPal umożliwia nie tylko korzystanie z konta osobistego, ale posiada także bogatą ofertę dla biznesu. Konta firmowe mają wiele dodatkowych funkcji, w tym możliwość dodawania kilku użytkowników.​​​ Pozwala to nie tylko na tworzenie wielu nazw użytkowników, ale także umożliwia przypisywanie im określonych poziomów dostępu.

Dlatego pracownicy mają swobodę w wykonywaniu powierzonych im zadań, w tym zlecanie płatności. Do konta PayPal można przypisać do 200 użytkowników, co powinno już zaspokoić potrzeby średniego przedsiębiorstwa. Każdy użytkownik otrzymuje własną nazwę i dostęp.

Zobacz też: Revolut konto firmowe.

Przyjmowanie płatności firmowych

PayPal posiada specjalną usługę dla firm, która nosi nazwę PayPal Commerce Platform. Przy jej pomocy możesz płacić za towary i usługi online, lub wysyłać płatności wprost do dostawców. W ramach programu można wysyłać płatności w różnych walutach, do firm na całym świecie.

PayPal Commerce Platform pozwala małym i dużym firmom na łatwe zarządzanie płatnościami w sklepach internetowych i w programach księgowych. Bardziej wymagający użytkownicy mogą uzyskać specjalny interfejs API, który można zintegrować z dowolnym oprogramowaniem e-commerce.

Jak założyć konto PayPal, instrukcja krok, po kroku

Rejestracja w systemie PayPal i rozpoczęcie pracy jest bardzo prosta i intuicyjna. Warto jednak na początek przygotować sobie odpowiednie informacje, niezbędne w procesie rejestracji. Zachęcamy do skorzystania z naszego linka polecającego, który pozwoli szybko zarobić 50 zł. Kwota bonusa za otwarcie w przeliczeniu na złotówki będzie uzależniona od aktualnych kursów walut. Poniżej przedstawiamy kilka prostych kroków, które trzeba wykonać, aby cieszyć się darmowym kontem PayPal:

Po pierwsze wybór rodzaju konta

PayPal oferuje konta osobiste, oraz firmowe. Po kliknięciu przycisku „załóż konto” na oficjalnej stronie internetowej serwisu, zostaniemy poproszeni o wybór konta, jakie chcemy otworzyć. Zgodnie z informacją umieszczoną na witrynie PayPal:

Konto osobiste PayPal służy do:

  • zakupów przez Internet
  • wysyłania i otrzymywania płatności
  • korzystania z ochrony kupujących

Natomiast konto firmowe PayPal może służyć do:

  • wysyłania i otrzymywania płatności jako firma
  • korzystania z ochrony sprzedających
  • prowadzenia rachunku bez comiesięcznych i ukrytych opłat

Po drugie wprowadź dane osobowe i teleadresowe

W kolejnych etapach zostaniesz poproszony/poproszona o podanie:

  • kraju zamieszkania,
  • numeru telefonu,
  • kodu potwierdzającego, wysłanego na podany numer telefonu,
  • adresu e-mail, imienia i nazwiska,

Następnie musisz utworzyć unikalne hasło, które wraz z adresem e-mail, będzie służyło do logowania do konta. Dane dostępowe, a zwłaszcza hasło powinno być łatwe do zapamiętania i zawierać litery, cyfry i znaki specjalne. Zapewni to ochronę Twojego konta przed włamaniem lub wyłudzeniem informacji.

Przechodzisz dalej i podajesz datę urodzenia i adres zamieszkania. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych danych zaznaczamy pole akceptacji warunków korzystania z usługi PayPal, i przechodzimy do kolejnego kroku.

Po trzecie, dodaj formy płatności

Aby można było płacić przez serwis PayPal, konieczne jest dodanie sposobów płatności, czyli źródła, z którego pieniądze będą pobierane przy wykonywaniu transakcji. W tym celu zaleca się dodanie do konta kartę płatniczą, lub kredytową. Przy dodawaniu karty musimy przejść przez proces jej weryfikacji. W aplikacji PayPal wpisujemy specjalny kod, który znajdziemy na wyciągu bankowym, obok transakcji zainicjowanej przez PayPal.

Inną, dostępną formą płatności w PayPal jest połączenie konta bankowego. Procedura ta jest dostępna w trakcie zakładania nowego konta PayPal. Jeśli jednak pominiesz ten krok, zawsze możesz wznowić połączenie konta bankowego, klikając w menu zakładkę „portfel”.

Po czwarte weryfikacja danych

Żeby można było korzystać ze wszystkich funkcji konta PayPal, trzeba zweryfikować swoje dane osobowe. Dokonuje się to niejako automatycznie w procesie zakładania nowego konta. Na samym początku potwierdzasz posiadanie deklarowanego numeru telefonu komórkowego, przez wprowadzenie otrzymanego kodu. Dodanie karty debetowej lub kredytowej do konta, również jest formą weryfikacji Twojej tożsamości.

Jeśli jednak w trakcie zakładania konta pominiemy jakiś krok, zostaniemy poproszeni o zweryfikowanie danych w późniejszym terminie. Standardową procedurą w tego typu usługach jest też uwierzytelnienie adresu e-mail. Odbywa się to przez kliknięcie linka w wiadomości e-mail, otrzymanej od administratora serwisu. W tym wypadku warto jednak zwracać szczególną uwagę na nadawcę wiadomości. W Sieci krąży mnóstwo fałszywych e-maili, próbujących wyłudzić nasze dane.

Ile kosztują płatności internetowe PayPal

Rejestracja w serwisie i korzystanie z serwisu internetowego, czy aplikacji mobilnej są darmowe. Dodatkowo zasilanie naszego konta PayPal, oraz wypłaty zgromadzonych środków również są bezpłatne. Generalnie osoby prywatne, korzystające z serwisu w celu opłacenia zakupów, czy wysyłania i odbierania przelewów, nie poniosą z tego tytułu żadnych kosztów. Warunkiem jest tutaj jednak korzystanie z salda na koncie i wykonanie transakcji w tej samej walucie, w jakiej prowadzone jest Twoje konto PayPal.

Natomiast opłaty mogą się pojawić w przypadku konieczności przewalutowania transakcji. Użycie do płatności karty zapisanej w serwisie, również może skutkować naliczeniem niewielkiej prowizji.

Przedsiębiorcy korzystający z systemu płatności PayPal na przykład w sklepie internetowym, zapłacą prawie 3% prowizji + 80 groszy za każdą transakcję sprzedaży towaru lub usługi. Jeśli Twój sklep generuje duże obroty, warto skontaktować się z serwisem w celu negocjacji niższej stawki za transakcje.

Niedawno PayPal wprowadził także opłatę za brak aktywności. Zgodnie z informacją umieszczoną na stronie internetowej serwisu, opłata w wysokości 45 złotych będzie naliczana w przypadku braku aktywności na koncie przez 12 miesięcy.

Tylko konta PayPal bez aktywności w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostaną obciążone opłatą za brak aktywności. Opłata będzie wynosiła 45 PLN lub wysokość pozostałego salda na koncie, jeśli nie przekracza ono 45 PLN. Konta z saldem zerowym nie będą podlegać tej zmianie, a to obciążenie nie będzie skutkować żadnymi należnościami.


paypal.com
5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz