Konto przez Aplikacje Bankowe

Nowoczesne telefony komórkowe stają się coraz bardziej popularne. Już  prawie każdy młody człowiek posiada Smartfona lub iPhona. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, jak łatwo można założyć konto przez aplikacje bankowe. Poniżej znajdziesz listę banków, które pozwalają na  otwieranie konta osobistego w aplikacji mobilnej.

Konto przez Aplikacje Bankowe

Lista banków

Citi Handlowy
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę do konta z usługą wielowalutową
 • 0 zł za 4 pierwsze wypłaty z obcych bankomatów w miesiącu
 • 0 zł za przelewy krajowe w Citibank Online lub Citi Mobile
 • 0 zł za pierwsze 3 przelewy Express Elixir w miesiącu

Bank Millennium
 • 0 zł* za prowadzenie rachunku, przy zapewnieniu wpływów min. 1000 zł miesięcznie i jednej transakcji kartą lub blikiem.
 • 0 zł* za kartę debetową,  przy minimalnych wpływach na konto 1000 zł  w poprzednim miesiącu
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów 

Bank Pekao
 • 0 zł* za prowadzenie konta przekorzystnego
 • 0 zł* za obsługę karty debetowej
 • darmowe przelewy krajowe w bankowości internetowej
 • *min 500 zł wpływu pojedynczym przelewem z zewnątrz.
Credit Agricole
 • 0 zł* za prowadzenie konta
 • 0 zł* za kartę wielowalutową do konta
 • darmowe* wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • *min 1000 zł miesięcznych wpływów, oraz płatność kartą
Santander Bank
 • 0 zł za prowadzenie konta przy zapewnieniu miesięcznych wpływów 500 zł, oraz jedną transakcję kartą lub blikiem.
 • 0 zł  za kartę debetową przy zapewnieniu wpływów 500 zł
 • darmowe przelewy w aplikacji mobilnej

Konto w ING Banku
 • bezpłatne prowadzenie konta
 • 0 zł  za kartę zbliżeniową Visa,  jeśli zrobisz nią transakcje na minimum 300 zł miesięcznie
 • darmowe przelewy w aplikacji mobilnej
 • 0 zł za wypłaty kodami BLIK z bankomatów w Polsce

Czym są mobilne aplikacje bankowe

Aplikacja bankowa jest to program, który instalujemy na naszych urządzeniach mobilnych, takich jak Smartfony czy iPhony. Mobilne aplikacje bankowe służą głównie do zarządzania kontami bankowymi. Za pomocą nowoczesnego telefonu komórkowego, możemy sprawdzać stan konta, wykonywać przelewy, czy ostatnio również płacić za zakupione towary.

Dodatkową funkcją, jaką posiadają aplikacje bankowe, jest możliwość rejestracji nowego użytkownika, oraz otwarcie rachunku bankowego. Dzięki temu w bardzo prosty sposób możemy założyć konto bankowe przez Internet bez kuriera. 

Banki wykorzystują w tym celu zaawansowane oprogramowanie do odczytywania danych z dokumentów tożsamości, oraz technologię identyfikacji twarzy. Kamera w smartfonie skanuje nasz dowód osobisty, a następnie porównuje umieszczoną tam fotografię, z naszym wizerunkiem zaprezentowanym w trakcie procesu identyfikacji.

Zobacz także: Jak działa Revolut, i dlaczego jest tak popularny.

Konto przez aplikacje bankowe, jak to działa

Aby uzyskać dostęp do konta bankowego za pomocą aplikacji mobilnej, potrzebujesz danych do logowania. Odpowiedni identyfikator użytkownika otrzymasz zaraz po założeniu konta bankowego. Numer identyfikacyjny klienta zazwyczaj jest taki sam dla wszystkich kanałów dostępu do Twojego konta.

Natomiast hasło ustalane jest  oddzielnie, dla dostępu internetowego i telefonicznego. 

Dodatkowym zabezpieczeniem, jakie stosują banki w przypadku korzystania przez klienta z aplikacji mobilnej, jest powiązanie użytkownika z konkretnym urządzeniem, smartfonem używanym przez klienta.

Taka procedura znacznie poprawia bezpieczeństwo korzystania z internetowego dostępu do konta bankowego, ponieważ utrudnia dostęp do konta bankowego z innego, nieużywanego wcześniej urządzenia. Za każdym razem, kiedy klient próbuje zalogować się za pomocą „nowego” sprzętu, system prosi o dodatkowe potwierdzenie, którym może być np. kod, wysłany na przypisany do konta telefon komórkowy.

Jak nowy klient otworzy konto przez aplikacje bankowe

Kilka banków, wymienionych powyżej, udostępnia możliwość założenie konta w aplikacji mobilnej. W takim wypadku, cały proces zaczynasz od pobrania aplikacji wybranego banku. Ze względów bezpieczeństwa, należy zwrócić szczególną uwagę na źródło pochodzenia aplikacji.

Aby bezpiecznie założyć konto przez aplikacje bankowe, program powinniśmy instalować tylko z oficjalnych sklepów internetowych z aplikacjami. Dla telefonów z systemem Android będzie to Google Play, natomiast użytkownicy IPhone’a, odpowiednią aplikację znajdą w App Store. Zasada ta dotyczy również każdorazowej aktualizacji programu.

Po udanej instalacji aplikacja poprosi Cię o wprowadzenie danych do logowania. Nie posiadasz jeszcze konta, zatem niezbędna będzie rejestracja nowego użytkownika. W zależności od banku, konto przez aplikacje bankowe założysz w nieco odmienny sposób. Jednak w  większości przypadków zaczynamy od podania imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz adresu e-mail.  

Każdy nowy posiadacz konta bankowego musi potwierdzić swoją tożsamość. Kiedy zakładasz konto przez aplikacje bankowe, system informatyczny banku automatycznie potwierdzi Twoje dane, na podstawie skanu dowodu oraz zdjęcia twarzy – Selfie. Jeżeli wszystko przebiegnie sprawnie, Twoje konto przez aplikacje bankowe będzie aktywne niezwłocznie po zakończeniu całego procesu.

Konto przez aplikacje bankowe, podsumowanie

Zarówno nowoczesne telefony komórkowe jak i aplikacje mobilne weszły już na dobre do naszego życia.  Warto przybliżyć sobie trochę bardziej tajniki nowoczesnych technologii, aby efektywnie z nich korzystać.

Zanim jednak założysz swoje pierwsze konto przez aplikacje bankowe, zapoznaj się dokładnie z warunkami zawieranej umowy.  Dbaj o swoje finanse, bo nikt inny tak dobrze jak Ty o nie nie zadba.

Chętnie odpowiemy na pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do udostępniania i komentowania wpisu.

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności