Porównywarka Kont Osobistych

Internetowa porównywarka kont osobistych to przydatne narzędzie, pozwalające na błyskawiczne porównanie aktualnie dostępnych na rynku kont osobistych. Internetowa porównywarka analizuje kluczowe parametry kont bankowych, aby na ich podstawie wybrać oferty, optymalnie dopasowane do naszych potrzeb.

Porównywarka kont osobistych

Czym jest porównywarka kont osobistych

Internetowa porównywarka kont osobistych, jest w pewnym sensie prostym kalkulatorem.  Na podstawie dostarczonych przez nas danych, takich jak miesięczne wpływy czy liczba transakcji bezgotówkowych,  porównywarka prezentuje optymalne dla nas, aktualne oferty banków. 

Dzięki temu, że narzędzie ma szybki dostęp do oferty wielu banków, uzyskane przy jej pomocy dane, byłyby trudne do zgromadzenia i przeanalizowania przez przeciętnego człowieka. 

Dlaczego warto korzystać z porównywarki kont bankowych

Korzystanie z porównywarki kont osobistych, podobnie jak z innych zamieszczonych na tej stronie internetowej narzędzi, jest całkowicie darmowe. Lista ofert na bieżąco generowana przez porównywarkę, zawiera wykaz podstawowych opłat każdego z kont, dzięki czemu możliwa jest dodatkowa, samodzielna analiza każdego produktu bankowego. 

Dużym ułatwieniem będą też bezpośrednie linki do strony internetowej danego banku, dzięki którym, szybko i bezpiecznie złożymy online wniosek o otwarcie rachunku.

Czym się kierować przy wyborze konta bankowego

Niestety nie ma jednej, prostej odpowiedzi, na pytanie jak wybrać najlepsze konto osobiste. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb każdego człowieka. W zależności od tego czy będzie to nasze podstawowe, czy dodatkowe,  nasze konto może być bezpłatne, lub może wymagać opłaty.  

Na pierwszy rzut oka wydaje się to trochę dziwne, jednak polityka banków jest taka, aby nagradzać / promować, większą  aktywność na koncie.  Z punktu widzenia banku nie jest to już takie dziwne. Większa aktywność oznacza bowiem zazwyczaj większe kwoty, którymi bank może zarządzać.

W związku z powyższym teoretycznie klientowi bardziej się opłaca posiadać konto w jednym banku i dzięki temu oszczędzić na opłatach. Nie ma oczywiście potrzeby, żeby przez całe życie trzymać się tylko jednej instytucji finansowej, ale od czasu do czasu szukać lepszych warunków i nie obawiać się zmian. 

Dużym ułatwieniem przy zmianie konta, jest szeroka oferta kont internetowych, które założymy całkowicie online, bez wychodzenia z domu.

Porównywarka kont osobistych i bezpieczeństwo danych osobowych

Zdarza się, że ludzie nie korzystają z internetowej porównywarki kont osobistych w obawie o bezpieczeństwo swoich danych osobowych. Zupełnie nie potrzebnie.  Używanie zamieszczonych na tym serwisie porównywarek, nie trzeba podawać żadnych danych osobowych czy teleadresowych. 

Oferty dobierane są do naszych potrzeb, w oparciu o podstawowe parametry, takie jak miesięczny wpływ na konto czy liczba wypłat z bankomatu. Sprawdź, jak łatwo otworzysz konto bankowe przez Internet bez kuriera.

Jak wybrać najlepsze konto bankowe

Aby wybrać najlepszą, dopasowaną do swoich potrzeb ofertę, należy najpierw zastanowić się nad celem zakładania konta bankowego. Zakładam, że każdy, kto podejmuje decyzję o otwarciu rachunku bankowego, robi to zupełnie świadomie. Nie zamierzam zatem nakłaniać  nikogo do rezygnacji z tego pomysłu. 

Pisząc o określeniu celu, miałem raczej na myśli przeznaczenie danego produktu bankowego. Konto bankowe jak wiadomo służy do przetrzymywania zgromadzonych środków pieniężnych, oraz w razie potrzeby do dysponowania nimi.  Zastanów się, jak często zamierzasz korzystać ze swoich pieniędzy. Ile wypłat z bankomatu w miesiącu potrzebujesz.

Na rynku znajdziemy wiele ofert darmowych kont osobistych. Są one jednak darmowe tylko po spełnieniu określonych warunków. Może to być wpływ konkretnej kwoty w miesiącu, lub  liczba wykonanych transakcji kartą czy blikiem. 

Czytaj też: Do czego służy karta Curve.

Wybierając konto osobiste, warto zwrócić uwagę na takie „detale” jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Każdą umowę można oczywiście rozwiązać, ale wymaga to dodatkowego zaangażowania i poświęcenia czasu, którego chyba każdemu brakuje.

Podsumowanie, porównywarka kont osobistych

Konta osobiste weszły już na stałe do naszego życia. Większość ludzi nie wyobraża sobie już dzisiaj funkcjonowania bez bankowości. Niektórzy co prawda twierdzą, że powszechne korzystanie z instytucji finansowych, pozbawia nas w pewnym stopniu anonimowości i niezależności.

W dzisiejszych czasach, przy tak zaawansowanym rozwoju technologii teleinformatycznych, korzystanie z bankowości stało się bardziej dostępne, niż kiedykolwiek wcześniej. Konto bankowe można otworzyć, bez wychodzenia z domu. Przed postępem nie da się uciec, ale warto z niego korzystać mądrze.

Porównywarka kont osobistych przedstawi Ci możliwe warianty. Nie podejmie jednak decyzji za Ciebie. Zanim zdecydujesz się na otwarcie rachunku w danym banku, spróbuj porozmawiać ze znajomymi czy rodziną, na temat ich doświadczeń z produktami bankowymi.

Wiele ciekawych informacji można znaleźć również na różnego rodzaju forach internetowych. Należy jednak mieć na uwadze, że nie wszystko, co jest publikowane w sieci, będzie w 100% prawdziwe. Każdą wiadomość trzeba weryfikować. Zarówno pozytywną opinię, jak i negatywną.

5/5 - (7 votes)

2 komentarze do “Porównywarka Kont Osobistych”

  1. Niestety obecnie banki powstają jak grzyby po deszczu i weź tu dobierz odpowiednie dla siebie konto! Ja zawsze mam z tym problem… jeszcze na początku tyle obiecują, a wiele rzeczy ukrywają. Może taka porównywarka pozwoli mi odkryć wszystkie aspekty przyszłego konta…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz