Porównywarka Kart Kredytowych

Karta kredytowa jest bardzo praktycznym, a jednocześnie prostym narzędziem finansowym. Odpowiedzialne używanie limitu kredytowego przyznanego przez bank, oraz terminowa spłata zobowiązania, pozwala na bezpłatne korzystanie z dodatkowych środków. Porównywarka kart kredytowych, pomoże Ci wybrać produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Porównywarka kart kredytowych

Porównywarka kart kredytowych, czyli czego

Karta kredytowa jest bardzo specyficznym produktem bankowym, ponieważ stanowi łatwy dostęp do dodatkowej gotówki. W związku z tym, w rękach niedoświadczonej czy może bardziej, nieodpowiedzialnej osoby, może się okazać bardzo zwodnicza.  Kartą kredytową, podobnie jak kartą debetową, możemy płacić za zakupy w sklepie stacjonarnym lub internetowym. 

Jaka jest zatem różnica między nimi? Aby zapłacić kartą płatniczą, na Twoim  koncie bankowym muszą znajdować się wolne środki. Przy płatności kartą kredytową, nie musisz posiadać środków na koncie, kupujesz na kredyt.

Czytaj też: Jak działa karta Twisto.

Jak wybrać kartę kredytową

W przypadku większości produktów nie tylko produktów bankowych, aby dokonać właściwego wyboru, należy zapoznać się z możliwie jak największą liczbą wariantów do wyboru. Na polskim rynku funkcjonuje kilkadziesiąt różnych banków.

Większość z nich posiada w swojej ofercie karty kredytowe. Zapoznanie się z tak dużą ilością produktów może być trudne. Oczywiście zawsze możemy skorzystać z aktualnie promowanej w mediach oferty, jednak ta nie zawsze będzie najkorzystniejsza. Internetowa porównywarka kart kredytowych zawiera większość aktualnie dostępnych na rynku ofert.

Wiele osób korzysta z produktów polecanych przez znajomych czy rodzinę. Pewnie warto brać pod uwagę tego typu rekomendacje, jednak jeżeli znajomy sam nie jest szczególnie obeznany w temacie, jego rada również może być  nietrafiona.

Najlepszym sposobem na wybór optymalnej oferty, wydaje się w tej sytuacji skorzystanie z  internetowej porównywarki usług bankowych. Zanim jednak przejdziemy do konkretnych narzędzi, warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi parametrami kart kredytowych.

Czym się kierować przy wyborze karty kredytowej

Jak już wspomniałem powyżej, karta kredytowa nie należy do szczególnie skomplikowanych produktów oferowanych przez banki. Żeby samodzielnie ocenić jej funkcjonalność, warto przyjżeć się kilku podstawowym parametrom.

  • RRSO – czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania
  • opłata czy prowizja za wyrobienie karty
  • opłata za korzystanie z karty
  • okres bezodsetkowy – czyli liczba dni kiedy korzystamy  z przyznanego limitu, bez płacenia odsetek.

Ważnym czynnikiem decydującym o wyborze tej czy innej oferty, może być również nasza zdolność kredytowa, lub jej brak. Tutaj również z pomocą przychodzą różnego rodzaju kalkulatory internetowe, dzięki którym w łatwy sposób obliczymy naszą  zdolność kredytową.

Jak działa porównywarka kart kredytowych

Korzystanie z porównywarki kart kredytowych jest bardzo proste.  W odpowiednie pola, wprowadzamy interesującą nas wysokość limitu kredytowego oraz liczę operacji bezgotówkowych w miesiącu. Po kliknięciu przycisku „pokaż oferty”, otrzymamy całą listę ofert spełniających ustalone przez nas kryteria. 

Czy porównywarka kart kredytowych przechowuje nasze dane

W celu porównania ofert nie ma konieczności podawania żadnych danych osobowych czy teleadresowych. Narzędzie analizuje wprowadzone przez nas parametry i na ich podstawie wyświetla dopasowane do nas oferty. 

Aby skorzystać z proponowanych produktów, wystarczy kliknąć przycisk „wyślij wniosek”. Zostaniemy przekierowani na stronę internetową danego banku, gdzie w łatwy i bezpieczny sposób wypełnimy wniosek.  

Zobacz również naszą ofertę kont bankowych przez Internet bez kuriera.

Porównywarka kart kredytowych, podsumowanie

Odpowiednie zarządzanie finansami domowymi wymaga sporo doświadczenia i zaangażowania. Zarabianie pieniędzy nie zawsze jest łatwe, natomiast z wydawaniem wszyscy radzimy sobie doskonale. Karta kredytowa nie powinna służyć do zaspokajania dodatkowych potrzeb, oraz finansowania nieuzasadnionych wydatków. 

Skuteczne zarządzanie długiem na karcie kredytowej, pozwoli na poprawę naszej płynności finansowej.  Trzeba jednak mieć na uwadze, że każde zadłużenie trzeba będzie prędzej czy później spłacić. Nie dopuszczajmy do sytuacji tzw. rolowania długów, czyli spłacania jednych zobowiązań poprzez zaciąganie kolejnych. Rolowane długi będą tylko rosły.

Jeśli już popadniemy w tarapaty z nadmiernym zadłużeniem, warto rozważyć zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego.  Takie rozwiązanie pozwoli na  skumulowanie wszystkich zobowiązań w jeden kredyt, oraz opłacanie tylko jednej raty.

Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest jakieś korzystne wyjście. Myśl mądrze o swoich finansach. Porównywarka kart kredytowych, oraz każdego innego produktu finansowego, pomoże Ci dokonywać właściwych wyborów.

Chętnie odpowiemy na pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do komentowania wpisu.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz