Porównywarka Lokat Bankowych

Internetowa porównywarka lokat bankowych, zawiera zestawienie aktualnie dostępnych ofert. Zmieniając parametry wyszukiwania, takie jak kwota lokaty, czy okres jej trwania, otrzymamy listę produktów idealnie dopasowanych do naszych potrzeb.

Porównywarka lokat bankowych

Czym są lokaty bankowe i jak z nich korzystać

Lokaty bankowe pozwalają w bardzo bezpieczny sposób uzyskać określony zysk z zainwestowanego kapitału. Używanie lokaty, jako narzędzia do przechowywania i pomnażania oszczędności, różni się nieco od korzystania z konta oszczędnościowego.

Z reguły lokaty bankowe zapewniają wyższe oprocentowanie niż to, występujące na kontach oszczędnościowych. Dodatkowo lokaty terminowe przeważnie gwarantują stałe oprocentowanie w okresie obowiązywania danej lokaty. Inaczej jest w przypadku kont oszczędnościowych, gdzie oprocentowanie może zmieniać się stosunkowo często. Do mniej korzystnych cech lokat, możemy zaliczyć swego rodzaju „zamrożenie” kapitału. Nie oznacza to oczywiście całkowitego braku dostępu do ulokowanych środków. Jednak często w przypadku wcześniejszej likwidacji lokaty, tracimy prawo do zarobionych już odsetek.

Lokaty bankowe zakładane są zazwyczaj  na okres od jednego do 24 miesięcy. Jednak w ostatnim czasie, ze względu na niskie stopy procentowe oraz ogólną nieprzewidywalność na rynku, najlepsze zyski można uzyskać z lokat krótkoterminowych. Dużą popularnością wśród klientów banków, cieszą się lokaty dwu lub trzy miesięczne. Ale zdarzają się  również o wiele krótsze terminy lokat, nawet jednodniowe.

Do czego służy porównywarka lokat bankowych

Na rynku usług finansowych panuje bardzo duża konkurencja, Banki regularnie wprowadzają kolejne produkty. Przy tak dużej ilości dostępnych ofert ciężko wybrać taką, która najlepiej zaspokoi nasze potrzeby. Z pomocą przychodzi internetowa porównywarka lokat bankowych, która na bieżąco analizuje dostępne oferty. 

Zasada działania i obsługa porównywarki lokat bankowych jest bardzo prosta. W odpowiednich polach wpisujemy kwotę, oraz okres lokaty, a następnie klikamy przycisk „pokaż oferty”. Po chwili narzędzie pokaże nam całą listę ofert, spełniających wprowadzone kryteria. Każdy prezentowany produkt posiada krótki opis podstawowych parametrów takich jak dostępne okresy lokaty czy oprocentowanie. 

Czytaj też: Obliczanie RRSO pożyczki.

Zalety korzystania z porównywarki lokat bankowych

Lokaty bankowe są jednym z najbezpieczniejszych produktów bankowych. Wypłata środków ulokowanych w bankach, zarówno na lokatach jak też na innych kontach bankowych, jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Na dzień 25 maja 2020 roku, kwota środków nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Lokaty są dostępnie praktycznie w każdym banku komercyjnym. Założenie lokaty nie wymaga skomplikowanych procedur. Minimalna kwota, jaką możemy zainwestować w lokatę to tylko 500 zł.

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na pytania Zachęcamy również do komentowania wpisu.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności