Porównywarki usług bankowych

Internetowe porównywarki usług bankowych, to wygodny sposób na błyskawiczne zestawienie najlepszych ofert. Po wypełnieniu prostego formularza otrzymujemy całą listę aktualnie dostępnych ofert. Klikając w ofertę, przeniesiemy się na stronę internetową banku, gdzie łatwo złożymy odpowiedni wniosek.

konta osobiste
karty kredytowe
konto za granicą
szybkie pożyczki
kredyty hipoteczne
konta oszczędnościowe

Czym są porównywarki usług bankowych

Przy wyborze usługi finansowej kierujemy się głównie naszymi potrzebami. Przykładowo, rodzaj konta bankowego dobierzemy na podstawie naszej miesięcznej aktywności „finansowej”. W zależności od ilości transakcji na koncie czy też zależnie od liczby wypłat gotówki, bank, w którym posiadamy rachunek, może pobierać dodatkowe opłaty lub też ich nie pobierać.  

Porównywarki usług bankowych
Porównywarki usług bankowych

Porównywarki usług bankowych, zestawiają aktualne oferty np. kont osobistych, z uwzględnieniem wielu czynników, o których wspomniałem powyżej. Dzięki temu w bardzo prosty sposób wybierzemy np. konto osobiste, które będzie pod każdym względem optymalnie dopasowane do naszych potrzeb. 

Konta osobiste nie są oczywiście jedynymi produktami czy usługami bankowymi, które porównamy online, za pomocą bezpłatnych kalkulatorów.

Doskonałym sposobem wykorzystania porównywarek usług finansowych są pożyczki. W naszym serwisie dostępne są porównywarki zarówno kredytów bankowych jak również tych oferowanych przez inne firmy pożyczkowe.

Jak działają porównywarki usług bankowych

Zasada działania tego typu narzędzi jest bardzo prosta. Po wprowadzeniu podstawowych parametrów interesującej nas usługi, porównywarka niezwłocznie pokaże nam całą listę dostępnych ofert. Wyniki wyszukiwania uwzględniają wszystkie „wymagania”, które mamy wobec konkretnego produktu czy usługi. 

Po zapoznaniu się z ofertą usług spełniających nasze kryteria możemy łatwo skorzystać z danego produktu, składając np. wniosek o konto przez Internet. Jeżeli przy pierwszym wyszukiwaniu nie znaleźliśmy idealnej dla nas oferty, możemy w każdej chwili zmodyfikować kryteria i  na nowo rozpocząć przeglądanie ofert

Dlaczego warto korzystać z porównywarek usług bankowych

Na polskim rynku usług finansowych działa obecnie kilkadziesiąt różnych banków. Zapoznanie się z ofertą każdego z nich jest praktycznie niewykonalne dla przeciętnego Kowalskiego. Kolejnym problemem może się okazać duża ilość tabeli opłat i prowizji, z którymi musielibyśmy się zapoznać. 

Trudne branżowe nazewnictwo oraz skomplikowane obliczenia, których musielibyśmy dokonywać,  skutecznie zniechęciłoby nas do poszukiwania tego idealnego produktu.

Korzystając z porównywarki dedykowanej do konkretnego produktu czy usługi bankowej, szybko podejmiemy odpowiednią decyzję. Oszczędzimy w ten sposób sporo czasu a co najważniejsze, unikniemy niepotrzebnych wydatków w przyszłości.

Porównywarki usług bankowych a ochrona danych osobowych

Wiele osób zastanawia się, czy korzystanie z internetowych wyszukiwarek usług bankowych jest bezpieczne. Mam na myśli tutaj oczywiście bezpieczeństwo danych osobowych. Ludzie często rezygnują z tego typu udogodnień, obawiając się ujawnienia swoich danych. Zupełnie nie potrzebnie. 

Porównywarki usług bankowych, zamieszczone w tym serwisie, nie wymagają wpisywania żadnych danych osobowych czy teleadresowych. 

Z narzędzi możemy skorzystać zupełnie anonimowo.  Jeżeli natomiast zdecydujemy się na skorzystanie z konkretnej oferty,  linki generowane przez porównywarki, prowadzą bezpośrednio do banków lub firm pożyczkowych. Dalsza procedura zakładania konta osobistego przez Internet, odbywa się na oficjalnej, specjalnie zabezpieczonej stronie internetowej banku.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, przysługuje nam prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Dotyczy to zarówno kont bankowych zakładanych przez Internet, jak i zaciągania zobowiązań np. w czasie rozmowy telefonicznej.

Przepis mówi, że „Konsument, który zawarł umowę na odległość lub umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, ma prawo odstąpić od niej bez podawania przyczyny w terminie 14 dni. Jest to tzw. prawo do namysłu, umożliwiające kupującemu zapoznanie się z towarem i rozważenie racjonalności zakupu.”

Porównywarka kont osobistych

Wybór konta bankowego nie zawsze jest prosty. Musimy rozważyć wiele czynników. Bardzo pomocna może się okazać porównywarka usług bankowych. Z tego wpisu dowiesz się jak korzystać z tego internetowego narzędzia finansowego.

Porównywarka Usług Bankowych
Porównywarka kont osobistych

Konto bankowe jest wbrew pozorom dosyć skomplikowanym produktem bankowym. Może się wydawać, że chodzi tylko o wpłacanie i wypłacanie pieniędzy, jednak współczesne konto osobiste posiada o wiele więcej funkcji.

W dobie nowoczesnych technologii, z konta bankowego możemy korzystać zdalnie, bez wychodzenia z domu. Dostęp do naszego rachunku możemy uzyskać za pomocą przeglądarki internetowej, lub w bankowej aplikacji mobilnej.

W związku z powyższym nasze konto bankowe może być obciążane wieloma różnymi opłatami. Będzie to np. opłata za prowadzenie rachunku, opłata za kartę, lub koszty przelewów. Aby się w tym wszystkim połapać, warto skorzystać z internetowej porównywarki produktów bankowych.

Jak właściwie działa porównywarka usług bankowych

Obsługa narzędzia jest bardzo prosta. Wystarczy wprowadzić podstawowe dane, takie jak miesięczne wpływy na konto, ilość przelewów czy wypłat z bankomatu. Na podstawie naszych preferencji, porównywarka wybierze dla nasz najkorzystniejsze oferty, i przedstawi je w formie czytelnej listy.

Aby skorzystać z wybranej oferty, wystarczy kliknąć przycisk znajdujący się przy danej ofercie. Link przeniesie Cię na oficjalną stronę internetową banku, gdzie szybko i sprawnie założysz konto bankowe.

Chętnie odpowiemy na pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do komentowania wpisu. Sprawdź również nasze inne porównywarki usług bankowych.

5/5 - (7 votes)

Dodaj komentarz