Czym jest Wise – dawniej Transferwise

Osoby, które pracują za granicą lub takie, które często wykonują przelewy międzynarodowe, często poszukują tańszych rozwiązań niż standardowe przelewy z konta walutowego w banku. Takie przesyłanie środków jest dosyć drogie, a przy tym przelewy idą długo. Dlatego też na rynku nieustannie pojawiają się alternatywne rozwiązania, które znacznie ułatwiają i przyspieszają zagraniczne płatności. Jednym z nich jest Wise, dawniej Transferwise, Czym jest Wise i jak działa, oraz ile kosztuje korzystanie z tego narzędzia ?

Czym jest Wise - dawniej Transferwise

Podstawowe informacje o Wise

Wise, dawniej Transferwise, to firma, która od 2011 roku dostarcza rozwiązań do międzynarodowych przelewów pieniężnych online. Nazwa firmy oznacza w dosłownym tłumaczeniu: przelewaj mądrze. I właśnie na tym skupia się oferta firmy – poprzez usługę Wise można przelewać środki szybko, niedrogo i przede wszystkim bezpiecznie. Tańsze przelewanie pieniędzy poprzez Wise stało się możliwe przede wszystkim poprzez uproszczenie formalności do granic możliwości, a także przez rezygnację z fizycznych biur obsługi klienta.

Wszystko odbywa się przez internet, a firma nie ponosi kosztów utrzymania tradycyjnych biur. Może więc zaoferować swoim klientom rozwiązania, które są dużo tańsze niż standardowe przelewy bankowe. O jakości i skuteczności usług może świadczyć fakt, że przez kilkanaście lat istnienia na rynku firma zyskała ponad 10 milionów klientów, a miesięcznie realizuje transakcje na kwotę ponad 5 milionów euro.

Co więcej, obsługuje ponad 1300 zestawień walutowych – nawet, jeśli klient chce zrealizować przelewy w walutach mniej popularnych, nie będzie miał z tym żadnego problemu. Dużym atutem korzystania z Wise może być również fakt, że z usług firmy mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i klienci biznesowi – przedsiębiorcy mogą robić przelewy tak samo szybko i niedrogo, jak klienci indywidualni.

Zobacz: Konto bez komornika.

Czym jest Wise i jak działa

Jednym z głównych celów powstania Wise było maksymalne uproszczenie międzynarodowych przelewów. I ta prostota jest widoczna na każdym kroku – od rejestracji konta aż po przelewanie środków. Do otwarcia konta Wise potrzebujemy adresu mailowego, możemy też je założyć za pomocą już istniejących kont Google, Facebook czy Apple.

Aby wykonać przelew, wchodzimy w odpowiednią zakładkę, podajemy kwotę oraz walutę – od razu na ekranie wyświetla nam się aktualny kurs, a także opłata za przelew. Nie jest więc tak, jak w przypadku przelewów bankowych, gdy nie zawsze wiadomo, ile będzie kosztowało wysłanie przelewu walutowego. Pieniądze z Wise możemy wysyłać bezpośrednio na konto odbiorcy, który wcale nie musi posiadać konta w Wise.

Oprócz systemu do błyskawicznych płatności Wise oferuje nam również możliwość korzystania z wirtualnego portfela. Można w nim przechowywać, przewalutowywać i przesyłać ponad 50 walut, co jest ilością naprawdę sporą w porównaniu do kont walutowych oferowanych przez banki. Wirtualny portfel umożliwia szybkie, bezproblemowe płatności, dostęp do gotówki za każdym razem, gdy jest nam potrzebna.

Doskonale sprawdza się między innymi w przypadku osób, które często wymieniają walutę, a także wykonują przelewy internetowe. Jest również możliwość otrzymania bezpłatnej karty debetowej, która umożliwia dokonywanie płatności w obcych walutach.

Zobacz: Co to jest Skrill.

Ile kosztuje korzystanie z Wise

Koszty korzystania w Wise są dużo niższe niż posiadanie jakiegokolwiek konta walutowego w banku. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę szereg dodatkowych funkcjonalności, których nie oferują nam usługi bankowe. W Wise pierwszy transfer środków można zrobić bezpłatnie, darmowe jest również korzystanie z aplikacji mobilnej, założenie konta czy karty debetowej.

Opłaty za przelewy walutowe wynoszą obecnie 0,63 euro, a prowizje dla kantorów są niewysokie. Można więc szybko, sprawnie i bardzo tanio przelewać środki na zagraniczne konta lub z zagranicy na konta w kraju. Jeśli szukasz sposobu na szybkie i bezproblemowe przelewanie pieniędzy w różnych walutach, załóż konto w Wise i sprawdź jego podstawowe funkcjonalności. Być może okaże się rozwiązaniem stworzonym właśnie dla Ciebie.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz