Czym jest Wise – dawniej Transferwise

Osoby, które pracują za granicą lub takie, które często wykonują przelewy międzynarodowe, często poszukują tańszych rozwiązań niż standardowe przelewy z konta walutowego w banku. Takie przesyłanie środków jest dosyć drogie, a przy tym przelewy idą długo. Dlatego też na rynku nieustannie pojawiają się alternatywne rozwiązania, które znacznie ułatwiają i przyspieszają zagraniczne płatności. Jednym z nich jest Wise, dawniej Transferwise,

Czym jest Wise - dawniej Transferwise

Podstawowe informacje o Wise

Wise, dawniej Transferwise, to firma, która od 2011 roku dostarcza rozwiązań do międzynarodowych przelewów pieniężnych online. Nazwa firmy oznacza w dosłownym tłumaczeniu: przelewaj mądrze. I właśnie na tym skupia się oferta firmy – poprzez usługę Wise można przelewać środki szybko, niedrogo i przede wszystkim bezpiecznie. Tańsze przelewanie pieniędzy poprzez Wise stało się możliwe przede wszystkim poprzez uproszczenie formalności do granic możliwości, a także przez rezygnację z fizycznych biur obsługi klienta.

Wszystko odbywa się przez internet, a firma nie ponosi kosztów utrzymania tradycyjnych biur. Może więc zaoferować swoim klientom rozwiązania, które są dużo tańsze niż standardowe przelewy bankowe. O jakości i skuteczności usług może świadczyć fakt, że przez kilkanaście lat istnienia na rynku firma zyskała ponad 10 milionów klientów, a miesięcznie realizuje transakcje na kwotę ponad 5 milionów euro.

Co więcej, obsługuje ponad 1300 zestawień walutowych – nawet, jeśli klient chce zrealizować przelewy w walutach mniej popularnych, nie będzie miał z tym żadnego problemu. Dużym atutem korzystania z Wise może być również fakt, że z usług firmy mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i klienci biznesowi – przedsiębiorcy mogą robić przelewy tak samo szybko i niedrogo, jak klienci indywidualni.

Zobacz: Konto bez komornika.

Czym jest Wise i jak działa

Jednym z głównych celów powstania Wise było maksymalne uproszczenie międzynarodowych przelewów. I ta prostota jest widoczna na każdym kroku – od rejestracji konta aż po przelewanie środków. Do otwarcia konta Wise potrzebujemy adresu mailowego, możemy też je założyć za pomocą już istniejących kont Google, Facebook czy Apple.

Aby wykonać przelew, wchodzimy w odpowiednią zakładkę, podajemy kwotę oraz walutę – od razu na ekranie wyświetla nam się aktualny kurs, a także opłata za przelew. Nie jest więc tak, jak w przypadku przelewów bankowych, gdy nie zawsze wiadomo, ile będzie kosztowało wysłanie przelewu walutowego. Pieniądze z Wise możemy wysyłać bezpośrednio na konto odbiorcy, który wcale nie musi posiadać konta w Wise.

Oprócz systemu do błyskawicznych płatności Wise oferuje nam również możliwość korzystania z wirtualnego portfela. Można w nim przechowywać, przewalutowywać i przesyłać ponad 50 walut, co jest ilością naprawdę sporą w porównaniu do kont walutowych oferowanych przez banki. Wirtualny portfel umożliwia szybkie, bezproblemowe płatności, dostęp do gotówki za każdym razem, gdy jest nam potrzebna.

Doskonale sprawdza się między innymi w przypadku osób, które często wymieniają walutę, a także wykonują przelewy internetowe. Jest również możliwość otrzymania bezpłatnej karty debetowej, która umożliwia dokonywanie płatności w obcych walutach.

Zobacz: Co to jest Skrill.

Ile kosztuje korzystanie z Wise

Koszty korzystania w Wise są dużo niższe niż posiadanie jakiegokolwiek konta walutowego w banku. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę szereg dodatkowych funkcjonalności, których nie oferują nam usługi bankowe. W Wise pierwszy transfer środków można zrobić bezpłatnie, darmowe jest również korzystanie z aplikacji mobilnej, założenie konta czy karty debetowej.

Opłaty za przelewy walutowe wynoszą obecnie 0,63 euro, a prowizje dla kantorów są niewysokie. Można więc szybko, sprawnie i bardzo tanio przelewać środki na zagraniczne konta lub z zagranicy na konta w kraju. Jeśli szukasz sposobu na szybkie i bezproblemowe przelewanie pieniędzy w różnych walutach, załóż konto w Wise i sprawdź jego podstawowe funkcjonalności. Być może okaże się rozwiązaniem stworzonym właśnie dla Ciebie.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do odwiedzenia strony naszego partnera biznesowego: Zarabiaj365.pl

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
[email protected]

+48 576 759 492

Polityka prywatności