Jak założyć Konto w Banku

W tym artykule pokażemy Ci, jak założyć konto w banku bez wychodzenia z domu. Wybierz odpowiedni dla siebie bank, porównując konta osobiste, czy konta biznesowe. Jednak jeśli jeszcze nie jesteś gotowy, aby skorzystać z bankowości internetowej, nadal możesz założyć konto osobiście, w tradycyjny sposób. Bez względu na to, jak zdecydujesz się założyć swoje konto bankowe; przez aplikację mobilną, komputer, lub osobiście — służymy pomocą.

Jak założyć Konto w Banku

Jak założyć konto osobiste

Otwarcie konta osobistego jest bardzo proste. Na początek zarejestruj się na stronie internetowej banku, lub przez aplikację mobilną. Potrzebny będzie dowód osobisty, oraz aktywny numer telefonu komórkowego. Założenie konta bankowego wymaga potwierdzenia tożsamości.

Można to wykonać na kilka sposobów. Forma zawarcia umowy o prowadzenie konta internetowego zależy od preferencji klienta, oraz od dostępnych opcji w danym banku.

Zakładanie konta bankowego online

Otwieranie konta bankowego zdalnie możliwe jest na kilka sposobów. Jeśli chcesz założyć konto osobiste w aplikacji mobilnej, musisz oczywiście posiadać nowoczesny telefon komórkowy podłączony do Internetu. Aplikacja mobilna banku poprowadzi Cię krok, po kroku przez cały proces.

Poniżej przedstawiamy proces zakładania rachunku bankowego, podzielony na kilka podstawowych etapów.

Otwieranie konta w aplikacji mobilnej – etapy zakładania konta

Proces zakładania konta bankowego w aplikacji musisz zacząć od pobrania odpowiedniej aplikacji wybranego przez Ciebie banku.

Kolejnym krokiem, aby otworzyć konto będzie wprowadzenie danych osobowych i adresowych. Na tym etapie pomocny będzie dokument tożsamości, z którego przepiszesz wszystkie dane osobowe. Ważny dowód osobisty, lub inny dokument potwierdzający tożsamość jest niezbędny, aby otworzyć konto bankowe.

Założenie konta online wymaga także potwierdzenia tożsamości osoby aplikującej o rachunek bankowy. W przypadku otwarcia konta w aplikacji internetowej banku, do weryfikacji tożsamości wykorzystuje się biometrię. Przy pomocy aparatu w telefonie komórkowym fotografujemy dokument tożsamości oraz swoją twarz, a aplikacja internetowa banku wysyła te dane do centrali banku.

Proces otwierania konta w aplikacji mobilnej banku wymaga także zawarcia umowy. Nie polega to jednak na podpisaniu umowy w formie fizycznej, ale na zatwierdzeniu ogólnych warunków umowy o prowadzenie rachunku. Aktywacja konta bankowego polega najczęściej na wpisaniu specjalnego kodu, otrzymanego w wiadomości tekstowej.

Otwarcie rachunku bankowego wiąże się także najczęściej z zamówieniem karty debetowej. Założenie i aktywacja konta bankowego jest oczywiście możliwa także bez zamawiania karty debetowej, jednak klienci banku zazwyczaj zamawiają ją od razu w momencie zakładania konta.

Jak złożyć wniosek online na stronie internetowej banku

Otwarcie konta osobistego możliwe jest zarówno zdalnie, jak i też w placówce banku. W tym artykule nie będziemy zajmować się zbyt dużo tym, jak otworzyć konto w oddziale banku. Aby skorzystać z usług oferowanych przez banki, można się po prostu zapytać w placówce banku, a odpowiednio przeszkolony pracownik banku na pewno nam chętnie pomoże.

Jednak założenie konta bankowego na stronie internetowej banku jest równie proste jak otwarcie konta w aplikacji mobilnej. Żeby otworzyć rachunek osobisty online, należy odwiedzić stronę banku w internecie i wypełnić wniosek o prowadzenie rachunku.

Cały proces zakładania konta bankowego należy rozpocząć od solidnego rozeznania się w aktualnych ofertach bankowych. Niektóre banki nie zapewniają jeszcze możliwości otwarcia konta osobistego 100 % online, dlatego wybierając konkretną ofertę, warto zwrócić uwagę na sposoby zawarcia umowy w danym banku. Przydatny może się tutaj okazać ranking kont osobistych, który możesz znaleźć również w naszym serwisie.

Do otwarcia konta osobistego potrzebny jest dokument tożsamości. Najczęściej wymagany jest ważny dowód osobisty, ale legitymowanie się paszportem również w większości przypadków wystarczy. Dotyczy to oczywiście także zakładania konta na stronie internetowej banku.

Proste kroki na założenie konta online

W pierwszym kroku na stronie internetowej banku wypełniamy prosty formularz, który niejako rozpoczyna proces założenia konta. Informacje wprowadzone we wniosku porównywane są z tymi, które zawiera Twój dowód osobisty.

Jeśli wszystko się zgadza, możesz z łatwością otworzyć konto bankowe bez wychodzenia z domu. Jednak w przypadku nieścisłości, konieczna może się okazać wizyta w placówce banku.

Otwarcie konta bankowego przez Internet

Otwarcie konta bankowego na stronie internetowej banku również wymaga weryfikacji tożsamości. W trakcie składania wniosku o rachunek osobisty przesyłamy dane, które zawiera nasz dowód osobisty, oraz czasami też jego ksero kpię, lub skan. Jednak w celu zawarcia umowy, bank musi te dane w jakiś sposób zweryfikować. Dopiero po sprawdzeniu wszystkiego dokładnie, może nastąpić aktywacja konta bankowego.

Założenie konta bankowego na przelew

Rachunek bankowy otwierany zdalnie może być zatwierdzony przez bank po otrzymaniu od Ciebie tak zwanego przelewu weryfikacyjnego. Polega to na tym, że aby założyć konto osobiste w danym banku, musisz już posiadać rachunek bankowy w innym banku. Otwieranie konta bankowego na przelew jest możliwe tylko w przypadku posiadania innego rachunku. Ważny dowód osobisty jest oczywiście także niezbędny, aby otworzyć konto bankowe przy pomocy opisanej powyżej metody.

Po wypełnieniu wniosku na stronie internetowej banku zostaniesz poproszony o przelanie niewielkiej kwoty ze swojego obecnie posiadanego konta. Przelew ten jest niezbędny w celu aktywacji konta i zawarcia umowy bez konieczności wizyty w placówce bankowej.

Otwieranie konta osobistego w czasie rozmowy wideo

Założenie rachunku bankowego możliwe jest również w czasie rozmowy wideo z pracownikiem znajdującym się w oddziale banku. Do otwarcia konta potrzebny będzie odpowiedni sprzęt; kamera wideo o odpowiednich parametrach i mikrofon. W trakcie rozmowy pracownik banku poprosi Cię o potwierdzenie danych osobowych i adresu zamieszkania.

Konto w czasie rozmowy wideo dostępne jest już w kilku bankach. Decydując się na skorzystanie z procedury otwarcia konta w czasie rozmowy wideo, warto zadbać o odpowiedni sprzęt i oświetlenie. System komputerowy banku musi bowiem odczytać dane, które zawiera dowód osobisty prezentowany do kamery. Jeśli to się nie uda, pracownik banku zaproponuje Ci założenie konta w oddziale banku.

Jak założyć konto w banku Santander Bank

Santander Bank Polska oferuje swoim klientom kilka sposobów otwierania konta osobistego. Do otwarcia konta potrzebny jest dokument tożsamości ze zdjęciem. Rachunek bankowy możemy otworzyć na stronie internetowej banku, w aplikacji mobilnej lub w czasie rozmowy wideo. Aby otworzyć konto, należy wypełnić wniosek na stronie internetowej banku, oraz przejść przez proces weryfikacji tożsamości.

Jeśli nie posiadasz kamery internetowej lub nowoczesnego telefonu do przeprowadzenia rozmowy wideo, w celu zawarcia umowy możesz skorzystać z przelewu weryfikacyjnego. W przypadku zakładania swojego pierwszego konta bankowego Santander Bank umożliwia zawarcie umowy w obecności wysłanego przez bank kuriera.

Otwarcie konta w Santander Bank możliwe jest także w oddziale banku, lub w dowolnej placówce banku obsługującej klientów indywidualnych.

Konto w oddziale banku – zalety i wady

Wiele osób zastanawia się, jak założyć konto bankowe. Istnieje wiele różnych sposobów, i każdy z nich ma swoje plusy, i minusy. Aby założyć konto w placówce banku, wystarczy posiadać dowód osobisty i trochę wolnego czasu. Założenie konta przy okienku bankowym wymaga bowiem trochę cierpliwości, ponieważ pracownik banku musi wprowadzić do systemu wszystkie Twoje dane osobowe i adresowe. Założenie konta w oddziale banku nie będzie więc optymalnym rozwiązaniem dla każdego klienta.

Osoby obeznane z nowoczesną technologią wybiorą pewnie inny sposób, aby otworzyć konto bankowe. Na stronie internetowej banku znajdziemy wszystkie niezbędne informacje, w jaki sposób najlepiej i najszybciej otworzyć konto bankowe. Jeśli więc zastanawiasz się, w jakim banku założyć konto, weź pod uwagę dostępne możliwości zawarcia umowy.

W jakim banku założyć konto

Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie, w jakim banku założyć konto. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz podstawowe konto bankowe online, nie zamierzasz korzystać z karty debetowej, poszukaj oferty darmowego konta. Weź pod uwagę, że założenie konta online bardzo często wymaga posiadania aktywnego numeru telefonicznego i dodatkowego sprzętu, takiego jak kamera internetowa, czy smartfon.

Zakładając rachunek bankowy, weź pod uwagę również koszt jego obsługi. Samo założenie konta online i jego obsługa jest stosunkowo proste i tanie, jednak użytkowanie karty debetowej może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Wszystkie informacje na ten temat powinny znajdować się na stronie internetowej banku, dlatego zawsze warto czytać opis produktu, oraz zwracać uwagę na gwiazdki przy ich cenach.

Zdarza się bowiem, że rachunek bankowy będzie darmowy, tylko po spełnieniu określonych warunków.

Konto dla obywateli Ukrainy

Wiele polskich banków przygotowało specjalne oferty otwarcia konta specjalnie dla obywateli Ukrainy. Ze względu na trudną sytuację uchodźców z Ukrainy, procedura zakładania konta bankowego została dla nich bardzo uproszczona. Dokumenty wymagane do otwarcia rachunku przez obywatela Ukrainy to ukraiński dowód osobisty, lub inny dokument potwierdzający jego tożsamość.

Banki przygotowały specjalne strony internetowe, pozwalające założyć konto online przez osoby znające tylko język ukraiński. Zazwyczaj serwis dostępny jest także w języku angielskim.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Treści publikowane na tym blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porad finansowych ani inwestycyjnych w rozumieniu przepisów prawa. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte przez czytelników na podstawie tych treści.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492