Jak otworzyć konto bankowe przez Internet

Dzięki nowym technologiom i nowoczesnej bankowości możemy korzystać z wielu ofert bankowych bez wychodzenia z domu. Aktualnie prawie wszystkie kwestie możemy załatwić przez internet z poziomu naszej bankowości internetowej. Online możemy również założyć konto, dzięki czemu nie musimy już szukać najbliższej placówki banku znajdującej się w naszej okolicy.

Zobacz aktualne promocje kont bankowych

Jak otworzyć konto bankowe przez Internet

Nowe sposoby korzystania z usług bankowych

Jeszcze do niedawna zakładanie konta bankowego wiązało się z wizytą w placówce i spotkaniem z bankowym doradcą. A że w bankach zwykle są kolejki, było to dosyć czasochłonne. Problemy mieli również mieszkańcy mniejszych miejscowości, w których nie ma oddziałów wszystkich banków. Wtedy często decydowali się na bank, który ma oddział w ich mieście, zamiast na ten, z którego oferty najbardziej chcieli skorzystać.

Zobacz: Konto w aplikacji mobilnej.

Dziś nie ma już tego problemu – bankowość internetowa pozwala na załatwienie wszystkich formalności z poziomu domu. Zaczynając od zakładania konta, a na składaniu wniosków o kredyty, czy inne produkty bankowe kończąc.

Czym jest konto osobiste?

Jednym z podstawowych produktów, które znajdziemy w ofercie każdego banku, jest konto osobiste, nazywane również rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym. Bank udostępnia je klientowi w celu przechowywania środków pieniężnych, a także sprawnego i skutecznego zarządzania nimi. Na konto bankowe możemy otrzymywać przelewy – wynagrodzenie za pracę, środki pochodzące z innej działalności zarobkowej, przelewy od rodziny i znajomych.

Możemy również wykonywać przelewy, opłacać rachunki, robić zakupy online, a także gromadzić oszczędności. W ramach konta można bowiem tworzyć subkonta oraz konta oszczędnościowe, które pozwalają mieć pełną kontrolę nad wydatkami. Do konta bankowego otrzymujemy kartę płatniczą, która doskonale sprawdza się przy transakcjach bezgotówkowych, zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w wirtualnej przestrzeni.

Jak otworzyć konto bankowe online?

Aby otworzyć konto osobiste, nie trzeba wychodzić z domu. Wszystkie formalności możemy załatwić online, pod warunkiem że mamy ważny dowód osobisty i możemy skorzystać z którejś opcji potwierdzania tożsamości. Zanim przejdziemy przez proces otwierania konta bankowego, warto najpierw wybrać najlepszą dla nas ofertę – sprawdźmy konta w co najmniej kilku różnych bankach i wybierzmy takie rozwiązanie, które będzie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Założenie konta bankowego wymaga złożenia wniosku, który znajdziemy na stronie internetowej wybranego banku. Strony www banków są obecnie bardzo przejrzyste i intuicyjne, nie będzie więc problemu ze znalezienia odpowiedniego przycisku czy zakładki. Dalej bank poprowadzi nas przez kolejne kroki zakładania konta. Musimy podać podstawowe dane osobowe, dane z dowodu osobistego, PESEL, adres, a także kilka innych informacji. Mogą się one nieco różnić w zależności od banku. Wypełnienie wniosku zwykle zajmuje kilka minut, nie jest więc to proces skomplikowany czy czasochłonny.

Otwórz konto bankowe bez kuriera.

Podczas zakładania konta przez internet musimy wybrać, w jaki sposób chcemy potwierdzić tożsamość. Można złożyć wniosek online, a zdecydować się na potwierdzenie w placówce. Ta opcja mija się jednak z celem, jakim jest zakładanie konta bez wychodzenia z domu. Kolejnym sposobem jest podpisanie umowy w obecności kuriera, który przywiezie do domu wszystkie dokumenty i sprawdzi nasz dowód osobisty. Możemy również zdecydować się na przelew weryfikacyjny z innego konta, którego jesteśmy właścicielami. Nowością jest natomiast wykorzystanie biometrii, czyli wysłanie naszego zdjęcia oraz dowodu osobistego, a także rozmowa wideo z konsultantem, który porówna sobie, czy na zdjęciu z dowodu i na ekranie jest ta sama osoba.

Darmowe konto bankowe

Wiele osób, które chcą założyć konto bankowe, szuka darmowych rozwiązań. Konto za darmo jest możliwe i ma je w ofercie wiele banków. Trzeba jednak dobrze czytać szczegóły oferty. Bardzo często konto za zero złotych jest możliwe po spełnieniu co miesiąc konkretnych warunków, na przykład określona liczba transakcji przez internet czy wypłat z bankomatów.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz