Koszt kredytu Gotówkowego – Co składa się na koszt kredytu

Planując zaciągnięcie nowego kredytu czy pożyczki, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na koszt kredytu gotówkowego. W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek i porad. Dowiesz się, na co należy zwracać uwagę przy wyborze konkretnej oferty kredytowej.

koszt kredytu gotówkowego

Kilka słów o kredycie gotówkowym

Kredyt gotówkowy jest bardzo prostym sposobem na zdobycie dodatkowej środków. Dlatego niezmiennie, cieszy się dużą popularnością wśród klientów banków. Z reguły udziela się go na dowolny cel i przy stosunkowo niewielkiej zdolności kredytowej.

Dlatego właściwie każda osoba posiadająca w miarę stabilne źródło dochodów, może się starać o uzyskanie kredytu gotówkowego. Zasady przyznawania kredytu gotówkowego są proste, a warunki zaciągnięcia takiego zobowiązania, łatwe do spełnienia. Dodatkowo koszt kredytu gotówkowego jest stosunkowo niewielki, zwłaszcza w porównaniu do pożyczek udzielanych przez parabanki

Oczywiście banki najchętniej udzielają pożyczek czy kredytów swoim klientom, jednak w przypadku niewielkich  kwot kredytu, brak pozytywnej historii kredytowej nie powinien stanowić problemu. Osoby, które posiadają np. konto bankowe w danym banku, mogą również w razie potrzeby skorzystać z otwartej linii kredytowej.

Zobacz też: Czy warto wziąć kredyt na spłatę chwilówek?

Czym jest koszt kredytu gotówkowego

Jak wiadomo, w życiu za wszystko trzeba w taki czy inny sposób płacić. Nie ma nic za darmo. Pożyczanie pieniędzy również ma swoją cenę. Kosztem kredytu gotówkowego jest różnica pomiędzy kwotą, którą pożyczamy, a tą, którą później oddajemy.  Oddajemy zazwyczaj więcej, niż pożyczamy. Chociaż w czasach ujemnych stóp procentowych, zdarzają się też „pożyczki” o ujemnym koszcie. Nie dotyczy to jednak pożyczek dla klientów indywidualnych, a raczej depozytów długoterminowych w stabilnych instytucjach bankowych.

Co składa się na koszt kredytu gotówkowego

Specjaliści do spraw marketingu w wielu  branżach, robią co mogą, aby klient płacący za dany produkt czy usługę, nie poczuł się „naciągnięty” na zbyt wysokie koszty. Podobna sytuacja ma miejsce w usługach finansowych.  Dlatego na koszt kredytu gotówkowego to nie tylko odsetki, ale również różnego rodzaju prowizje czy dodatkowe ubezpieczenie.

Zamieszczony powyżej kalkulator kosztu kredytu gotówkowego, oblicza wysokość miesięcznych rat, na podstawie kwoty kredytu oraz  wysokości oprocentowania. Dodatkowe, wspomniane wyżej opłaty, nie są tutaj uwzględniane.  Do obliczania łącznego kosztu kredytu czy pożyczki, służy wskaźnik RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania.  Zachęcamy do skorzystania z naszego internetowego kalkulatora RRSO.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy

Z uwagi na dużą ilość dostępnych ofert, wybór odpowiedniego kredytu gotówkowego może nie być prosty. Dodatkowo instytucje finansowe kuszą klientów ofertami specjalnymi i promocjami, nakłaniając klientów do zaciągania pożyczek pod wpływem impulsu. Klient skuszony łatwym dostępem do dodatkowej gotówki, nie zastanawia się nad późniejszą koniecznością spłaty zobowiązania i często popada w tarapaty finansowe.

Decydując się na takie czy inne produkty finansowe, warto korzystać z różnego rodzaju rankingów i porównywarek. Niezależnie od narzędzi, z których skorzystamy, należy również zwrócić uwagę na inne usługi dodatkowe, oferowane w związku z zaciąganym zobowiązaniem. Często wbrew temu co sugeruje nam sprzedawca, nie są one obowiązkowe.  

Warto zawsze dokładnie czytać każdą podpisywaną umowę.  Pamiętajmy również, że  w określonym terminie przysługuje nam prawo do odstąpienia od zawartej już umowy.

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na pytania Zachęcamy również do komentowania wpisu.

5/5 - (4 votes)

1 komentarz do “Koszt kredytu Gotówkowego – Co składa się na koszt kredytu”

Dodaj komentarz