Załóż Konto w Aplikacji Mobilnej – Konto bez podpisu

Jeżeli zastanawiasz się jak założyć konto w aplikacji mobilnej, jesteś we właściwym miejscu. W tym wpisie wyjaśnię krok po kroku, jak otworzyć konto bankowe przy pomocy smartfona podłączonego do Internetu. Wszystkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu, bez przelewu weryfikacyjnego, oraz bez konieczności umawiania się z kurierem wysłanym przez bank. Zapraszam do zapoznania się z artykułem.

Konto w Aplikacji

Pierwszy krok przy zakładaniu konta

Na polskim rynku działa obecnie kilkadziesiąt banków oferujących konto bankowe. Nie każdy z nich posiada w swojej ofercie konto bankowe w aplikacji mobilnej. Pierwszym krokiem zatem będzie znalezienie odpowiedniego banku, oraz wybór oferty. Zachęcam do zapoznania się z aktualną listą banków, w których otworzysz konto bankowe w aplikacji mobilnej.

Jeżeli żadna z proponowanych obecnie ofert z jakiegoś powodu nie będzie Ci odpowiadać, wybierz inny bank, i otwórz konto w bardziej tradycyjny sposób. Aplikację będziesz mógł zainstalować w późniejszym terminie.

Większość banków posiada swoje aplikacje, jednak nie wszystkie dają możliwość otwierania konta za jej pomocą.

Zobacz też: Konto bez kuriera.

Konto w aplikacji, jak zacząć

Na początek instalujemy aplikację wybranego banku, następnie przechodzimy do rejestracji nowego użytkownika. Niektóre aplikacje od razu proponują zakładanie konta, pomijając krok rejestracji użytkownika.

Po wprowadzeniu niezbędnych danych osobowych i teleadresowych przechodzimy do weryfikacji tożsamości. Fotografujemy nasz dokument tożsamości, a następnie robimy tzw. Selfie, czyli zdjęcie twarzy.

Konto w Aplikacji, weryfikacja danych

System bankowy odczytuje dane z dokumentu i porównuje je z tymi, wpisanymi we wniosku. Jeżeli wszystko się zgadza, Twoje konto będzie aktywne po kilku chwilach. Korzystanie z konta bankowego w aplikacji bankowej jest bardzo bezpieczne. Program przypisany jest do konkretnego numeru telefonu, na który użytkownik otrzymuje również specjalne kody autoryzujące.

Po zainstalowaniu na smartfonie aplikacja mobilna otrzymuje tzw. autoryzacja, i jest niejako przypisana do konkretnego telefonu. Logując się na innym urządzeniu, musimy ponownie przechodzić proces autoryzacji telefonu. Takie rozwiązanie znacząco poprawia bezpieczeństwo użytkownika, ponieważ uniemożliwia innym osobom dostęp do naszego konta bankowego.

Zachęcamy do zapoznania się również z ofertą pożyczek przez Internet.  Formalności również załatwisz bez wychodzenia z domu. Do odebrania pożyczki potrzebne Ci jednak będzie aktywne konto bankowe.

Zalety korzystania z bankowej aplikacji mobilnej

Większość z nas już pewnie nie pamięta czasów stania w długich kolejkach w bankach lub czekania godzinami na dokonanie prostej płatności. Internet zmienił sposób, w jaki myślimy o bankowości. Wraz z pojawieniem się aplikacji mobilnych bankowość stała się bardziej przystępna i można z niej korzystać w zaciszu własnego domu. Od przesyłania pieniędzy po płacenie rachunków, wszechstronność aplikacji bankowości mobilnej rewolucjonizuje branżę bankową.

Usługi bankowe dostępne za jednym dotknięciem ułatwiają życie wielu osobom, umożliwiając im dokonywanie płatności, sprawdzanie kont i dostęp do pieniędzy w wygodny i bezpieczny sposób. Za pomocą aplikacji mobilnej użytkownicy mogą płacić rachunki, przesyłać środki za granicę, a nawet otwierać konta bankowe bez wchodzenia z domu.

Oprócz niesamowitej wygody konto bankowe w aplikacji oferuje również wyższy poziom bezpieczeństwa. Większość bankowych aplikacji mobilnych korzysta z uwierzytelniania dwuetapowego, co prawie uniemożliwia hakerom uzyskanie dostępu do konta użytkownika. Ponadto użytkownicy będą otrzymywać powiadomienia, jeśli dostęp do ich kont uzyskano z nieznanej lokalizacji lub urządzenia. Takie rozwiązania zapewniają dodatkowy poziom ochrony.

Aplikacje bankowe ułatwiają również monitorowanie wydatków i planowanie budżetu domowego. Za pomocą specjalnej funkcji w aplikacji mobilnej użytkownicy mogą łatwo śledzić swoje sposoby wydawania pieniędzy i zobaczyć, na co najwięcej wydają. Może to być bardzo pomocne w planowaniu budżetu i oszczędzaniu na przyszłe wydatki.

Jaka będzie przyszłość sektora bankowego

Najbliższa przyszłość bankowości leży w cyfrowym świecie, a aplikacje mobilne przecierają szlaki. Korzystanie z aplikacji bankowych to świetny sposób na dokonywanie płatności i zarządzanie finansami nie tylko dla osób fizycznych, ale również dla firm. Przedsiębiorca może opłacić rachunki lub rozliczyć się z kontrahentem bez potrzeby udawania się do banku. Aplikacje bankowości mobilnej stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich wygodę i bezpieczeństwo.

Aplikacje mobilne stają się coraz bardziej przyjazne dla użytkownika. Są proste w obsłudze i intuicyjne. Z pomocą chatbotów opartych na sztucznej inteligencji użytkownicy mogą teraz łatwo zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi w czasie rzeczywistym. Ponadto użytkownicy mogą również dokonywać płatności głosowych za pomocą technologii rozpoznawania głosu. Wszystkie te funkcje sprawiają, że aplikacje bankowości mobilnej są niezastąpionym narzędziem do zarządzania finansami.

Bezpieczeństwo korzystania z aplikacji mobilnych w bankowości

Aplikacje bankowości mobilnej stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich zdolność do integracji z innymi usługami finansowymi. Ułatwia to osobom fizycznym śledzenie ich inwestycji lub ubieganie się o pożyczkę, wszystko w tej samej aplikacji. Dzięki temu usługi finansowe są bardziej dostępne i wygodne niż kiedykolwiek wcześniej.

Bankowość za dotknięciem ekranu telefonu rewolucjonizuje branżę bankową i sprawia, że jest bardziej przystępna dla klientów. Ponadto dodatkowy poziom bezpieczeństwa i wygody zapewnianej przez najnowsze rozwiązania technologiczne sprawia, że ludzie coraz bardziej ufają nowoczesnej technologii. Bankowość internetowa i mobilna staje się także coraz bardziej popularne wśród starszych klientów banków.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz