Konto w Aplikacji

Jeżeli zastanawiasz się jak założyć konto w aplikacji mobilnej, jesteś we właściwym miejscu. W tym wpisie wyjaśnię krok po kroku, jak otworzyć konto bankowe przy pomocy smartfona podłączonego do Internetu.

Konto w Aplikacji

Wszystkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu, bez przelewu weryfikacyjnego, oraz bez konieczności umawiania się z kurierem wysłanym przez bank. Zapraszam do zapoznania się z artykułem.

Pierwszy krok przy zakładaniu konta

Na polskim rynku działa obecnie kilkadziesiąt banków oferujących konto bankowe. Nie każdy z nich posiada w swojej ofercie konto bankowe w aplikacji mobilnej. Pierwszym krokiem zatem będzie znalezienie odpowiedniego banku, oraz wybór oferty. Zachęcam do zapoznania się z aktualną listą banków, w których otworzysz konto bankowe w aplikacji mobilnej.

Jeżeli żadna z proponowanych obecnie ofert z jakiegoś powodu nie będzie Ci odpowiadać, wybierz inny bank, i otwórz konto w bardziej tradycyjny sposób. Aplikację będziesz mógł zainstalować w późniejszym terminie.

Większość banków posiada swoje aplikacje, jednak nie wszystkie dają możliwość otwierania konta za jej pomocą.

Zobacz też: Konto bez kuriera.

Konto w aplikacji, jak zacząć

Na początek instalujemy aplikację wybranego banku, następnie przechodzimy do rejestracji nowego użytkownika. Niektóre aplikacje od razu proponują zakładanie konta, pomijając krok rejestracji użytkonika.

Po wprowadzeniu niezbędnych danych osobowych i teleadresowych przechodzimy do weryfikacji tożsamości. Fotografujemy nasz dokument tożsamości, a następnie robimy tzw. Selfie, czyli zdjęcie twarzy.

Konto w Aplikacji, weryfikacja danych

System bankowy odczytuje dane z dokumentu i porównuje je z tymi, wpisanymi we wniosku. Jeżeli wszystko się zgadza, Twoje konto będzie aktywne po kilku chwilach. Korzystanie z konta bankowego w aplikacji bankowej jest bardzo bezpieczne. Program przypisany jest do konkretnego numeru telefonu, na który użytkownik otrzymuje również specjalne kody autoryzujące.

Po zainstalowaniu na smartfonie aplikacja mobilna otrzymuje tzw. autoryzacja, i jest niejako przypisana do konkretnego telefonu. Logując się na innym urządzeniu, musimy ponownie przechodzić proces autoryzacji telefonu. Takie rozwiązanie znacząco poprawia bezpieczeństwo użytkownika, ponieważ uniemożliwia innym osobom dostęp do naszego konta bankowego.

Zachęcamy do zapoznania się również z ofertą pożyczek przez Internet.  Formalności również załatwisz bez wychodzenia z domu. Do odebrania pożyczki potrzebne Ci jednak będzie aktywne konto bankowe.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do odwiedzenia strony naszego partnera biznesowego: Zarabiaj365.pl

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
[email protected]

+48 576 759 492

Polityka prywatności