Jak Działa Konto Bankowe w Aplikacji Mobilnej

W naszym codziennym życiu coraz więcej spraw załatwiamy z poziomu telefonu, jak działa konto bankowe w aplikacji mobilnej ? Nowoczesne smartfony dają bowiem całe mnóstwo możliwości, między innymi korzystania z aplikacji mobilnych, które ułatwiają życie i usprawniają załatwianie wielu formalności.

Jak Działa Konto Bankowe w Aplikacji Mobilnej
Jak działa konto bankowe w aplikacji mobilnej

Do czego używamy aplikacji mobilnych

W ostatnich latach coraz bardziej rozwija się bankowość mobilna – z konta bankowego możemy już korzystać nie tylko przez internet w komputerze, ale również na telefonie.

Bankowość mobilna z roku na rok ma coraz więcej zwolenników, szczególnie wśród osób młodych, które nie rozstają się ze swoimi smartfonami. Z duchem czasu idą również same banki, których aplikacje mobilne są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, funkcjonalne, intuicyjne i bezpieczne.

Aktualnie praktycznie każdy bank umożliwia klientom dostęp do ich kont osobistych z poziomu bankowości mobilnej. Wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację.

Największe zalety bankowości mobilnej

Dzięki bankowości mobilnej możemy dokonywać płatności w sklepach, wykonywać przelewy, otwierać konta bankowe, a także składać wnioski o kredyty.

Największą popularnością cieszą się w tej kwestii niewielkie kredyty gotówkowe. Jeśli chodzi natomiast o kredyty hipoteczne, nadal większość klientów banków decyduje się raczej na wizyty w oddziałach.

Zobacz także: Jak otworzyć konto bez kuriera

W aplikacji mobilnej mamy również możliwość składania wniosków o nowe karty płatnicze, debetowe lub kredytowe, a także w razie potrzeby bardzo szybko je zastrzec. Za pomocą aplikacji jesteśmy też w stanie w ciągu kilku chwil sprawdzić stan naszych środków czy limit w koncie, a także zmienić jego wysokość.

Bankowość mobilna to także możliwość systematycznej kontroli nad wydatkami, dostęp do wsparcia i pomocy konsultantów, a także do informacji na temat przerw technicznych czy innych istotnych kwestii związanych z użytkowaniem wirtualnej bankowości.

Jak założyć konto w aplikacji mobilnej

Klienci, którzy posiadają już konto osobiste w danym banku z dostępem internetowym, mają możliwość szybkiego założenia aplikacji mobilnej w ramach posiadanego już rachunku.

W większości banków można to zrobić z poziomu konta internetowego, czasem trzeba zgłosić się do oddziału banku, w którym pracownik załatwi wszystkie formalności.

Aktualna lista banków oferujących konto w aplikacji mobilnej:

Aktywowanie usługi bankowości mobilnej wymaga przede wszystkim pobrania konkretnej aplikacji, podania swoich danych osobowych, ustawienia nowego hasła dostępu, które jest wysyłane mailem lub SMS.

Najczęściej niezbędna jest również dodatkowa weryfikacja poprzez kontakt z pracownikiem banku przez telefon lub osobiście.

Choć założenie aplikacji wymaga spełnienia nieco formalności, warto pamiętać, że te wszystkie zabezpieczenia i środki ostrożności są niezbędne, abyśmy mogli w stu procentach bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej.

Możemy mieć pewność, że nasze środki na koncie nie są w żaden sposób zagrożone.

Bezpieczne korzystanie z bankowości mobilnej

Choć bankowość mobilna cieszy się ogromną popularnością, nadal wielu użytkowników nie decyduje się na taką formę korzystania z usług bankowych.

Najczęściej obawiamy się o bezpieczeństwo naszych środków i danych osobowych, a także tego, że ktoś weźmie na nasze dane kredyt czy w jakikolwiek sposób je wykorzysta.

Okazuje się jednak, że takie obawy są bezpodstawne – bankowe aplikacje mobilne są na wszelki możliwy sposób zabezpieczone, a nasze korzystanie z nich zaszyfrowane na wszystkich etapach korzystania z aplikacji.

Jak działa konto bankowe w aplikacji mobilnej i dlaczego jest bezpieczne

Korzystanie z bankowości mobilnej wymaga jednak zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich samych, jak w przypadku innych aplikacji. Przede wszystkim, warto ustanawiać silne hasła, które nie będą powtarzalne i nie będziemy ich stosować w innych miejscach sieci.

Dobrze jest również ustanowić limity na transakcje, co pozwoli uniknąć problemów przy zgubieniu urządzenia. Pamiętajmy również, by logować się do aplikacji mobilnej wyłącznie na swoim urządzeniu, łączyć się z zaufanymi sieciami, a także korzystać jedynie z tych aplikacji, które są oryginalne i autoryzowane przez banki.

Jeśli masz dodatkowe pytania jak działa konto bankowe w aplikacji mobilnej, weź udział w dyskusji pod artykułem. Zachęcamy również do udostępniania naszych treści na różnych portalach społecznościowych.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności