Szybkie Zakładanie Konta

Czasy się zmieniają i na dzień dzisiejszy rachunek bankowy można otworzyć naprawdę szybko, nie ruszając się z domu. Zobacz, na czym polega szybkie zakładanie konta przez Internet. Kilka lat wstecz otworzenie rachunku bankowego było związane z koniecznością wizyty w placówce i uzupełnieniem wielu druków. Każdy posiadał tylko jedno konto bankowe, bo otworzenie następnego byłoby czasochłonne i kosztowne.

Szybkie Zakładanie Konta

Konto bankowe w aplikacji

Taką możliwość daje zakładanie konta poprzez biometrię, czyli zrobienie zdjęcia swojej twarzy i dokumentów, a później przesłanie ich do banku w celu weryfikacji. Szybkie zakładanie konta dostępne jest między innymi w Banku Pekao SA.

Wszystkie niezbędne formalności załatwiane są przy pomocy aplikacji mobilnej banku. Większość banków komercyjnych w Polsce posiada własną aplikację na nowoczesne telefony komórkowe. Jednak nie w każdym banku można otworzyć konto bankowe przy pomocy aplikacji bankowej.

Czytaj też: Jak otworzyć konto bez kuriera.

Szybkie zakładanie konta na przelew

W bardzo krótkim czasie można także założyć swój rachunek bankowy poprzez przelew weryfikacyjny. Taka metoda polega na przelaniu złotówki, lub innej niewielkiej kwoty na własne, otwierane konto. Przelew musi być jednak wykonany z własnego rachunku posiadanego w innym banku.

Wówczas nowy bank otrzymuje potwierdzenie waszych danych osobistych i może aktywować wasz rachunek. Jeśli chcemy natomiast złożyć własnoręczną parafkę pod umową, to możemy skorzystać z wizyty kuriera.

Wizyta kuriera

Wtedy mawiamy się z nim w wygodnym dla nas miejscu i czasie. Składamy na umowie kilka podpisów i to wszystko. Kurier sprawdza jeszcze nasze dane z dowodu osobistego i jeżeli wszystko jest w porządku, to zawozi dokumenty do banku.

Jak widać z biegiem czasu coraz łatwiej otworzyć konto bankowe. Wszystkie wymienione powyżej metody zapewniają pełne bezpieczeństwo danych. Zaoszczędzony w ten sposób czas, możemy wykorzystać na przyjemniejsze rzeczy.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności