Promocja Produktów Bankowych

W dzisiejszych czasach wyprodukowanie towaru lub stworzenie usługi nie stanowi problemu. Podobnie jest z usługami oferowanymi przez banki. Bardzo ważna jest jednak promocja produktów bankowych. Marketing decyduje to o powodzeniu konkretnego przedsięwzięcia biznesowego.

Promocja Produktów Bankowych

O czym jest ten artykuł

Z tego wpisu dowiesz się w jaki sposób banki, oraz inne instytucje finansowe promują swoje usługi. Pewnie nie będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, że w bankowości coraz większą popularnością cieszy się marketing internetowy.  Jest to jednak ogólny trend, dotyczący wszystkich gałęzi i branż w gospodarce.

Od pewnego czasu żyjemy w erze informacyjnej, co bezpośrednio przekłada się na sposób funkcjonowania całego społeczeńśtwa.

Jak odbywa się promocja produktów bankowych

Nad opracowaniem kampanii marketingowej nowego produktu bankowego pracuje cały sztab specjalistów. Aby działania marketingowe przyniosły oczekiwany skutek, należy wykorzystać wszystkie dostępne kanały komunikacji marketingowej. Możemy tutaj wymienić media własne, czyli np. stronę internetową, oraz media płatne, czyli np. płatną reklamę w wyszukiwarkach internetowych.

Wielu specjalistów twierdzi, że najlepsze efekty osiąga się przez inwestowanie dużych sum pieniędzy w płatne działania reklamowe. Moim zdaniem jednak, odbiorcy reklam są coraz bardziej odporni na ich przekaz. Warto więc skupić się na bardziej naturalnych formach promocji, nazywanych inbound marketingiem.

Polega on na przyciągnięciu czytelnika do naszej oferty, za pomocą interesujących treści. Może to być np. darmowy przewodnik po produktach bankowych, lub aktualny ranking kont osobistych.

Warto jednak stawiać potrzeby klienta zawsze na pierwszym miejscu. Podążanie za tokiem myślenia potencjalnego klienta, przyniesie lepsze rezultaty, niż nachalne wciskanie swojego produktu.

Promocja produktów bankowych korzystna dla klienta

Starając się zdobyć kolejnych klientów, banki oferują różnego rodzaju promocje i oferty specjalne. Bardzo popularna w ostatnim czasie jest akcja bonusowa. Polega ona na oferowaniu nowym klientom konkretnej kwoty pieniędzy za skorzystanie z wybranego produktu.

W taki sposób za założenie konta bankowego możemy otrzymać nawet kilkaset złotych. Warto jednak zwracać uwagę na warunki, na jakich wypłacany jest bonus. Czasami premię otrzymamy za samo otwarcie rachunku bankowego, jednak w większości przypadków należy spełnić jeszcze kilka warunków. Jakie to warunki ?

Dlaczego banki organizują promocje

Bankom zależy na pozyskaniu nowych klientów, dlatego oferty specjalne kierowane są tylko do osób, które nie posiadają żadnego produktu w tym banku. Często podawany jest tutaj także okres 3 lat wstecz, więc aby kwalifikować się do uzyskania bonusu, nie możesz być klientem banku w okresie ostatnich trzech lat.

Oferty specjalne dedykowane są osobom, które zamierzają aktywnie korzystać ze swojego nowego konta. Dlatego dodatkowym warunkiem otrzymania bonusu pieniężnego może być wykonanie określonej liczby operacji na koncie, lub wpłacenie konkretnej kwoty. Zazwyczaj jest to do tysiąca złotych, ale zdarzają się również warunku dużo bardziej wygórowane.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, podziel się ze znajomymi z mediów społecznościowych. Gorąco zachęcamy również do komentowania naszych wpisów. Jeśli masz dodatkowe pytania jak działa promocja produktów bankowych, napisz w komentarzu poniżej.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności