Obliczanie RRSO Pożyczki

W reklamie większości produktów kredytowych zobaczysz informację o wysokości RRSO. Z tego wpisu dowiesz się, na czym polega obliczanie RRSO pożyczki, oraz co ten skrót oznacza.

Obliczanie RRSO pożyczki
Obliczanie RRSO pożyczki

Zacznijmy od rozszyfrowania tego tajemniczego skrótu. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Od pewnego czasu, podawanie tego wskaźnika jest obowiązkowe przy udzielaniu pożyczki czy kredytu. Dotyczy to również zakupów na raty.

Wprowadzenie wymogu podawania RRSO, miało pomóc pożyczkobiorcom w oszacowaniu całkowitego kosztu kredytu. Jednak praktyka pokazuje, że nie można całkowicie polegać tylko na tym jednym wskaźniku. Instytucje finansowe wprowadziły nowe opłaty, które zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie muszą być uwzględniane przy obliczaniu RRSO pożyczki.

Obliczanie RRSO pożyczki lub kredytu

Do obliczania wysokości rocznej rzeczywistej stopy procentowej, bierze się pod uwagę następujące elementy:

  • wysokość oprocentowania pożyczki
  • opłaty dodatkowe, np. prowizja
  • wymagane ubezpieczenie
  • inne opłaty, np. za rozpatrzenie wniosku

Wysokość oprocentowania

Wiele osób jednak, podczas wyboru produktu kredytowego, np. szybkiej pożyczki, nie zwraca uwagi na wskaźnik RRSO, a raczej skupiają się na wysokości oprocentowania. Jest to bardzo mylące podejście, zwłaszcza w przypadku pożyczek krótkoterminowych.

Banki i inne firmy pożyczkowe, w celach marketingowych specjalnie ustalają bardzo niskie odsetki od pożyczki. Zyski natomiast osiągają z innych opłat, takich jak prowizja czy ubezpieczenie.

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na pytania Zachęcamy również do komentowania wpisu.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do odwiedzenia strony naszego partnera biznesowego: Zarabiaj365.pl

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
[email protected]

+48 576 759 492

Polityka prywatności