Obliczanie zdolności kredytowej

Banki nie udzielają kredytów pochopnie, lecz opierają się na konkretnych przesłankach. Obliczanie zdolności kredytowej, polega na ocenie wiarygodności potencjalnego pożyczkobiorcy. Z tego artykułu dowiesz się jakimi przesłankami kierują się banki, wydając decyzję o przyznaniu kredytu.

Obliczanie zdolności kredytowej

Uzyskanie pożyczki czy kredytu wymaga spełnienia określonych wniosków. Osoby wnioskujące o kredyt muszą być pełnoletnie i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Przed wydaniem decyzji kredytowej, banki dokonują ustalania zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Na czym polega obliczanie zdolności kredytowej

Opierając się na dostarczonym przez Ciebie zaświadczeniu, lub innym dokumencie poświadczającym wysokość dochodów, bank ocenia jaką dodatkową kwotą dysponujesz miesięcznie. Wysokość miesięcznych wydatków potrzebnych na utrzymanie, ustalana jest na podstawie specjalnych przeliczników, opartych o dane statystyczne. Przy udzielaniu kredytu banki biorą pod uwagę między innymi:

  • uzyskiwane dochody
  • miesięczne koszty utrzymania
  • obecne zadłużenie,
  • historię kredytową

Obliczanie zdolności kredytowej nie polega jednak tylko na ocenie dochodów i wydatków. Brane są pod uwagę również inne czynniki, takie jak wiek, stan cywilny, czy staż pracy osoby wnioskującej o pożyczkę.

Dla osób w trudnej sytuacji materialnej, które nie posiadają zdolności kredytowej, alternatywą są tzw. szybkie pożyczki. Warunki, na jakich są one udzielane, nie są jednak tak atrakcyjne jak pożyczki bankowe.

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na pytania Zachęcamy również do komentowania wpisu.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do odwiedzenia strony naszego partnera biznesowego: Zarabiaj365.pl

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
[email protected]

+48 576 759 492

Polityka prywatności