Wybieramy Konta Osobiste

Obecnie ogromna większość dorosłych Polaków posiada przynajmniej dwa konta osobiste. Wiele instytucji bankowych konkuruje między sobą, oferując nowe produkty, w tym oczywiście również konta osobiste. Poniżej znajduje się lista kont osobistych, wraz z podstawowymi parametrami. Porównaj oferty, i wybierz konto najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Konta osobiste

Czym są konta osobiste

Konto osobiste to inaczej rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), który jest prowadzony przez daną instytucję bankową na podstawie umowy z posiadaczem rachunku.

Ten rodzaj konta ma zastosowanie tylko do osób fizycznych i służy głównie do przechowywania i dysponowania środkami finansowymi, otrzymanymi jako należność za np. wynagrodzenie, emerytura czy renta.

Konta osobiste zapewniają również swobodę dokonywania przelewów oraz wnoszenia opłat stałych i innych opłat. Konto osobiste to rachunek bankowy należący do jednej, lub kilku osób. W kolejnej części artykułu dowiesz się jak zakładać konta bankowe przez Internet.

Jak otwierać konta osobiste

Metody otwierania konta różnią się w zależności od banku. Jednak w każdym banku będzie potrzebny dokument tożsamości ze zdjęciem. Banki oferują kilka różnych możliwości zakładania konta bankowego.

Najbardziej popularne w ostatnim czasie jest konto internetowe, które otworzymy całkowicie przez Internet. Procedurę zaczynamy od wybrania odpowiedniej oferty. Zamieszczone w naszym serwisie zestawienie, pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Zobacz także: Jak otworzyć konto bez kuriera.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku na stronie internetowej danej instytucji finansowej. Po wprowadzeniu podstawowych danych osobowych i teleadresowych, zostaniemy poproszeni o werdyfikację tożsamości.

Weryfikacja może się odbywać na kilka sposobów; rozmowa wideo, selfie, przelew weryfikacyjny lub w czasie wizyty kuriera wysłanego przez bank. Wizyta kuriera jest standardem, oferowanym przez większość banków, natomiast przelew weryfikacyjny dostępny jest tylko w kilku z nich.

Konta osobiste na Selfie

Rachunek bankowy możemy również uruchomić przy pomocy smartfona. Konto bankowe na Selfie założysz w kilka minut. Pobierz aplikację wybranego banku, a następnie zarejestruj się i wybierz produkt, z którego chcesz skorzystać.

Konto w aplikacji mobilnej

Nie wszystkie banki oferują tego typu usługę. Sprawdź listę banków, w których otworzysz konto bankowe w aplikacji mobilnej . Wszystkie formalności załatwisz przy pomocy smartfona, bez konieczności opuszczania własnego domu.

Bank Millennium
 • 0 zł* za prowadzenie rachunku, przy wpływach min. 1000 zł miesięcznie i transakcji kartą lub blikiem.
 • 0 zł* za kartę debetową,  przy minimalnych wpływach na konto 1000 zł  w poprzednim miesiącu
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów 

Citi Handlowy
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę do konta z usługą wielowalutową
 • 0 zł za 4 pierwsze wypłaty z obcych bankomatów
 • 0 zł za pierwsze 3 przelewy Express Elixir w miesiącu

Bank Pekao
 • 0 zł* za prowadzenie konta przekorzystnego
 • 0 zł* za obsługę karty debetowej
 • darmowe przelewy w bankowości internetowej
 • *przy miesięcznych wpływach na konto min. 500 zł.
Credit Agricole
 • 0 zł* za prowadzenie konta
 • 0 zł* za kartę wielowalutową do konta
 • darmowe* wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • *min 1000 zł miesięcznych wpływów i płatność kartą
Santander Bank
 • 0 zł za prowadzenie konta przy zapewnieniu miesięcznych wpływów 500 zł, oraz jedną transakcję kartą
 • 0 zł  za kartę debetową przy zapewnieniu wpływów 500 zł
 • darmowe przelewy w aplikacji mobilnej

Konto w ING Banku
 • bezpłatne prowadzenie konta
 • 0 zł  za kartę zbliżeniową Visa,  jeśli zrobisz nią transakcje na minimum 300 zł miesięcznie
 • darmowe przelewy w aplikacji mobilnej

Jak otworzyć konto bankowe na selfie

Aby założyć rachunek osobisty przy pomocy nowoczesnego telefonu, należy:

 • Pobrać aplikacje mobilnej wybranego banku.
 • Następnie przejść przez prosty proces rejestracji, oraz
 • zweryfikować tożsamość osoby składającej wniosek o konto bankowe.
 • Zatwierdzić umowę, przez wpisanie kodu otrzymanego w wiadomości SMS.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie produktów bankowych, napisz w komentarzu. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym blogiem finansowym.

Na czym polega weryfikacja przez selfie

Aby otworzyć konto za pomocą smartfona, należy pobrać aplikację mobilną wybranego banku, a następnie zarejestrować się w niej. Niektóre aplikacje pomijają rejestrację, i od razu oferują nam zakładanie konta.

Zobacz także: Konto przez aplikacje bankowe.

Cały proces jest bardzo prosty oraz intuicyjny. Zaczynamy od wprowadzenia danych osobowych, a następnie przechodzimy do weryfikacji tożsamości. Wykonujemy zdjęcie dokumentu oraz fotografię twarzy, tzw. Selfie.

System komputerowy banku porównuje dane z dokumentu, z tymi, które wprowadzisz w trakcie rejestracji. Jeżeli wszystko się zgadza, konto można uważać za otwarte. Czasami wymagane jest jeszcze potwierdzenie kodu przesłanego w wiadomości SMS.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zachęcamy również do komentowania wpisów.

Jak zakładać konta osobiste przez Internet

W dobie nowoczesnych technologii teleinformatycznych otwieranie konta bankowego przez Internet jest bardzo proste. Po wyszukaniu odpowiedniej oferty klikamy link prowadzący do strony internetowej banku.

Wypełniasz krótki wniosek online, a następnie weryfikujesz swoją tożsamość. W zależności od banku umowę o prowadzenie rachunku bankowego możesz zawrzeć w czasie rozmowy wideo z konsultantem banku, realizując przelew weryfikacyjny, lub w aplikacji bankowej.

Banki oferują także darmowe dostarczenie umowy przez firmę kurierską. W takim wypadku zawarcie umowy następuje w Twoim mieszkaniu, w obecności wysłanego przez bank kuriera.

Zachęcamy do komentowania i udostępniania wpisów.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności