Jak Wybrać Konto Bankowe

Posiadanie rachunku bankowego stało się koniecznością. Wiele osób zastanawia się jak wybrać konto bankowe. Z tego wpisu dowiesz się, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze najlepszego konta osobistego. Poniżej znajdziesz również zestawienie aktualnych ofert kont bankowych.

Jak Wybrać Konto Bankowe

Zanim jednak przystąpisz do przeglądania ofert banków, zastanów się, do czego tak naprawdę jest Ci potrzebny rachunek bankowy. Pytanie to może na pierwszy rzut oka wydawać się trochę banalne, ale powodów do zakładania konta bankowego może być wiele.

Przeznaczenie rachunków bankowych

Jak pewnie już wiesz, banki oferują swoim klientom wiele różnych kont. W większości banków możemy otworzyć konta osobiste, rachunki oszczędnościowe, konta walutowe, i jeszcze kilka innych. Każdy z tych produktów finansowych ma konkretne przeznaczenie, i swoje unikalne cechy.

Najbardziej popularne wśród klientów banków są rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, nazywane również rachunkami osobistymi. Takie konta służą do wykonywania codziennych operacji finansowych, czyli wpłacania i wypłacania gotówki, wykonywanie przelewów, czy płacenie za zakupy w sklepie.

Aby w pełni wykorzystać możliwości konta osobistego, warto zaopatrzyć się również w kartę płatniczą, która będzie również służyła do wypłaty pieniędzy z bankomatu. Wszystkie banki prowadzące konta osobiste, oferują również karty debetowe do konta. Bardzo często jednak się zdarza, że za obsługę takiej karty pobierana jest dodatkowa opłata.

Jak wybrać konto bankowe, czym się kierować

Przy wyborze najlepszego konta bankowego należy się kierować kilkoma podstawowymi kryteriami, takimi jak koszt prowadzenia konta, dodatkowe opłaty, czy koszt przelewów. Warto również skorzystać z promocji bankowych, i przy okazji zakładania konta bankowego, zyskać dodatkowo kilkaset złotych. Poniżej znajdziesz listę aktualnie dostępnych ofert specjalnych i promocji.

Zwróć uwagę na wysokość opłat za prowadzenie konta, oraz za wydanie i obsługę karty debetowej. Większość banków oferuje darmowe konta, jednak wiąże się to z pewnymi warunkami, które trzeba spełnić. Najczęściej jest to wpłacenie co miesiąc na konto określonej kwoty, np. 1000 zł. Darmowa obsługa karty będzie natomiast dostępna po wykonaniu nią każdego miesiąca kilku operacji, np. zapłacenia za zakupy w sklepie.

Jeśli masz dodatkowe pytania jak wybrać konto bankowe, napisz w komentarzu poniżej, lub skontaktuj się z nami przez formularz umieszczony na stronie. Zachęcamy również do udostępniania naszych wpisów w portalach społecznościowych.

Poprzednie

Jak Zapłacić Podatki

Konta Młodzieżowe. Kto Może Otworzyć

Dalej

Dodaj komentarz