Jak Przenieść Konto do innego Banku

Rozpocznij proces zmiany konta od sprawdzenia aktualnego rankingu konta firmowego. Pewnie już wiesz które opłaty są dla Ciebie najbardziej uciążliwe, dzięki czemu łatwiej zrozumiesz oferty. Z tego artykułu dowiesz się jak przenieść konto do innego banku.

Jak Przenieść Konto do innego Banku

Wybierz bank i utwórz nowe konto. Jeśli już wiesz, które konto będzie lepsze niż obecne, złóż wniosek o założenie konta online. Jest to normalny proces i musisz wprowadzić szczegółowe informacje (zapoznaj się z wiedzą wymaganą do otwarcia konta biznesowego). Upoważnij nowy bank do podjęcia działań w Twoim imieniu.

W trakcie weryfikacji danych lub po aktywacji konta skontaktuje się z Tobą przedstawiciel „nowego” banku. Najczęściej będzie on nadal Ci pomagał i dostarczał odpowiednie dokumenty.

Jak przenieść konto do innego banku

Musisz upoważnić nowy bank do skontaktowania się w Twoim imieniu z poprzednim bankiem. Wówczas wszelkie formalności, takie jak powiadomienie ZUS lub US o zmianie rachunku, załatwi za Ciebie nowy bank.

Ten proces nie przekracza dwóch do trzech tygodni. Wszystkie wybrane przez Ciebie ustawienia mogą zostać przeniesione do nowego systemu (np. Zwykłe zamówienia lub płatność bezpośrednia). Jednak o wiele spraw nadal musisz zadbać samodzielnie.

Kontakty z klientami i dostawcami

Jeśli prowadzisz dużą firmę, większość Twoich płatności odbywa się drogą elektroniczną. Kiedy zmienisz dostawcę usług bankowych, zmieni się także numer konta, na który będziesz otrzymywał płatności od klientów. Nie zapomnij poinformować swoich klientów o zmianie numeru rachunku.

Numer rachunku bankowego do wpłaty, zwyczajowo umieszcza się na fakturze. Jednak jeśli sprzedajesz towar lub usługę stałemu klientowi, może on przez przypadek wysłać płatność na poprzedni numer rachunku. Możesz zadbać również o to, aby utrzymywać stary numer konta przez jakiś czas, i zlecić stałe przelewy na nowy rachunek.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności