Konto Firmowe Online – Konto w Aplikacji Mobilnej

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak założyć konto firmowe online, oraz, czy jest to w ogóle możliwe. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na zawarcie umowy o prowadzenie firmowego rachunku bankowego.

Konto Firmowe Online
Konto Firmowe Online

Dlaczego zakładamy konto firmowe

Konto firmowe jest niezbędnym narzędziem przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Wykorzystujemy je do wykonywania przelewów do instytucji państwowych oraz do naszych kontrahentów. Na konto bankowe otrzymujemy również zapłatę za nasze towary lub usługi.

Posiadanie konta firmowego świadczy również w pewnym sensie o prestiżu firmy. Przedsiębiorca, który posługuje się przelewami, jest postrzegany jako bardziej wiarygodny partner w interesach.

Jak otworzyć konto firmowe online

Istnieje kilka sposobów na zakładanie firmowego konta bankowego zdalnie. Jednym z najpopularniejszych jest złożenie odpowiedniego wniosku na stronie internetowej wybranego banku, oraz podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera.

Nie każdy jednak ma możliwość umówić się z kurierem. Przedsiębiorcy, którzy pracują głównie w terenie, nie będą tracili całego dnia, aby czekać na przyjazd kuriera. Na szczęście w takim przypadku jest jeszcze inna możliwość. Dzięki komunikacji przez Internet możemy założyć konto firmowe z dowolnego miejsca. Warunkiem jest posiadanie telefonu komórkowego, oraz dostępu do Internetu.

Czytaj też: Revolut konto firmowe.

Konto firmowe w aplikacji mobilnej

Konto firmowe możesz założyć za pomocą bankowej aplikacji mobilnej. Na początek musisz jednak znaleźć bank, który taką usługę zapewnia. O ile w przypadku kont osobistych jest to powszechne, o tyle dla kont firmowych już nie do końca.

Możliwe, że wynika to z potrzeby dostarczenia odpowiedniej dokumentacji, niezbędnej do zawarcia umowy o prowadzenie konta firmowego. Mimo to niektóre banki potrafiły sobie poradzić z tym problemem.

Konto firmowe w aplikacji mobilnej otworzysz między innym w banku Pekao S.A. Bank ten funkcjonuje na polskim rynku od wielu lat, dlatego jest pewny i sprawdzony. Dodatkowo każdy nowy klient może liczyć na atrakcyjne bonusy finansowe.

Najnowsze promocje

W aktualnej promocji bank Pekao S.A oferuje przedsiębiorcom konto i kartę za bezwarunkowe 0 zł. Łączny bonus, jaki może otrzymać nowy klient banku to obecnie aż 1200 zł. Warto się spieszyć, bo takie promocje nie trwają wiecznie.

Jeśli masz dodatkowe pytania jak otworzyć konto firmowe online, napisz w komentarzu poniżej. Możesz się również z nami skontaktować przez formularz umieszczony na stronie. Gorąco zachęcamy do udostępniania naszych treści w mediach społecznościowych.

5/5 - (11 votes)

Dodaj komentarz