Konto Bankowe

Posiadanie rachunku bankowego jest w dzisiejszym świecie niezbędne. Większość płatności realizuje się bezgotówkowo, a wynagrodzenie za pracę zwykle otrzymujemy w formie przelewu na konto bankowe. Z tego wpisu dowiesz się jak założyć konto bankowe przez Internet. Poznasz kilka sposobów weryfikacji tożsamości oraz, formy zawierania umów o rachunek bankowy.

Konto Bankowe

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że zakładanie konta bankowego stało łatwe i bezproblemowe. Nie trzeba już udawać się do placówki bankowej i stać w długiej kolejce. Rachunek bankowy otworzysz bez wychodzenia z domu.

Jak otworzyć konto bankowe przez Internet

Na początek musisz zadać sobie pytanie, jakie konto bankowe jest Ci potrzebne. Nie wszystkie konta są takie same. W ofercie banków możesz znaleźć rachunki oszczędnościowo rozliczeniowe, tzw. ROR, są też konta typowo oszczędnościowe, oraz lokaty bankowe.

Zakładając, że potrzebujesz konto bankowe do codziennych rozliczeń, przelewów, płacenia w sklepach, potrzebujesz konto osobiste, czyli ROR. Takie konto możesz bez problemu uruchomić przez internet, bez wychodzenia z domu.

Cały proces zaczynasz od wypełnienia krótkiego wniosku na stronie internetowej wybranego banku. Następnie przechodzisz do etapu weryfikacji tożsamości i zawarcia umowy.

Umowę możesz podpisać w obecności kuriera wysłanego przez bank, ale możliwe jest także otwarcie konta bankowego przez Internet bez kuriera.

W tym celu warto skorzystać z konta bankowego w aplikacji mobilnej. Nowoczesny telefon komórkowy, tzw. smartfon, posłuży Ci do wykonania skanu dokumentu tożsamości, oraz do zrobienia zdjęcia twarzy, tzw. Selfie.

Konto zakładane przez aplikację mobilną banku może być aktywne natychmiast po zakończeniu całego procesu. Dzięki temu możesz otworzyć konto w ciągu kilku minut.

Jeżeli podobał Ci się artykuł, napisz komentarz i udostępnij go w mediach społecznościowych.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do odwiedzenia strony naszego partnera biznesowego: Zarabiaj365.pl

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
[email protected]

+48 576 759 492

Polityka prywatności