Jak Wybrać Najlepsze Konta Firmowe

Prowadzenie firmy, lub jednoosobowej działalności gospodarczej wymaga posiadanie odpowiedniego konta bankowego. Z tego wpisu dowiesz się jak wybrać najlepsze konta firmowe. Przedstawię podstawowe kryteria, którymi warto się kierować, wybierając konto bankowe do celów biznesowych.

Najlepsze Konta Firmowe

Posiadanie konta bankowego w firmie jest już właściwie niezbędne. Wiele spraw związanych z finansami firmy, możliwe jest do załatwienia tylko w formie przelewu bankowego. Mam tutaj na myśli głównie płatności podatków, oraz składek na ubezpieczenia społeczne. Rozliczenia z kontrahentami również odbywają się za pomocą przelewów bankowych.

Jak wybrać najlepsze konta firmowe, na co zwracać uwagę

Wiele osób przy wyborze konta dla swojej firmy kieruje się tylko względami finansowymi. Szukają banku, który posiada najtańszą ofertę. Jest to bardzo ryzykowne podejście. Nie mam tutaj jednak na myśli ryzyka utraty środków finansowych należących do firmy, ale ogólne ryzyko wystąpienia utrudnień w dostępie do konta.

Większość operacji finansowych można już wykonać zdalnie, jednak zdarzają się sprawy, których nie da się załatwić online. W takim przypadku konieczna będzie wizyta w placówce bankowej. Jeśli nasz bank będzie znacznie oddalony od miejsca pracy, załatwienie sprawy zajmie sporo czasu, przez co stracimy cenne godziny.

Zobacz też: Revolut konto firmowe.

Pieniądze zaoszczędzone na niskich opłatach bankowych, szybko zostaną pochłonięte przez koszty podróży. Będziemy więc stratni finansowo, oraz przysporzymy sobie dodatkowych problemów, związanych z uciążliwą podróżą. Dlatego jeśli bank, oferujący darmowe konto nie posiada swojej placówki w pobliżu Twojej firmy, lepiej się dwa razy zastanowić przed skorzystaniem z takiej wątpliwej okazji.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania jak wybrać najlepsze konta firmowe, napisz w komentarzu, lub przez formularz kontaktowy umieszczony w serwisie. Jak zwykle zachęcamy również do udostępniania wpisów.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności