Jak Otworzyć Konto przez Internet

Konta osobiste to jedne z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych produktów bankowych. W dzisiejszych czasach trudno sobie bowiem wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez posiadania konta w banku, a także jego wszystkich mobilnych i wirtualnych możliwości. Jak otworzyć konto przez Internet ?

Jak otworzyć konto przez internet

Jak otworzyć konto przez Internet bez wychodzenia z domu

Jeszcze do niedawna, aby otworzyć konto w banku, trzeba było się wybrać do jego stacjonarnego oddziału. Dzisiaj jednak większość dużych banków umożliwia otwieranie konta przez internet bez wychodzenia z domu.

Online można dziś załatwić całe mnóstwo kwestii, które kiedyś wymagały osobistej obecności w banku, urzędzie czy sklepie. Rozwój internetowych technologii, mobilnych aplikacji, a także coraz lepsze zabezpieczenia sprawiają, że w sieci możemy dziś zrobić niemal wszystko.

Także otwarcie konta bankowego nie stanowi większego problemu. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretne bankowe rozwiązanie, dobrze jest sprawdzić ofertę kilku lub nawet kilkunastu różnych banków i wybrać taką, która będzie w stu procentach dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.

Zobacz także:

Jak wybrać dobre konto osobiste

Jeśli chcesz otworzyć konto przez internet, warto najpierw sprawdzić, jakie banki pozwalają na takie rozwiązanie, a także jakie są związane z nim procedury weryfikacyjne i formalności. Tutaj dobrym pomysłem może być skorzystanie z rankingów kont osobistych czy sprawdzonych porównywarek.

Dzięki nim szybko bezproblemowo i bez wychodzenia z domu możesz sprawdzić nie tylko, jak wygląda proces zakładania konta osobistego przez internet, ale również, jakie są jego parametry – opłaty, formalności, a także możliwości.

Posiadacze konta bankowego w wersji internetowej czy mobilnej mogą nie tylko mieć przelewane wypłaty na konto, ale również korzystać z zakupów online, przelewów do ZUS czy innych instytucji, robić zakupy, otwierać dodatkowe konta oszczędnościowe, korzystać z licznych promocji.

Dobry wybór konta bankowego to pierwszy krok do tego, by móc swobodnie i bezproblemowo dysponować swoimi pieniędzmi zgromadzonymi na bankowym rachunku.

Konto wybrane – i co dalej

Wybór oferty konkretnego banku to pierwszy krok do założenia konta. Gdy już wiesz, w którym banku chcesz założyć konto, wystarczy, że wejdziesz na jego stronę internetową i rozejrzysz się wśród konkretnych produktów.

Większość banków posiada co najmniej kilka różnych opcji kont osobistych, dopasowanych do różnych potrzeb użytkowników. Strony internetowe banków są natomiast na tyle funkcjonalne i intuicyjne, że nie powinno być problemu z poruszaniem się po nich i znajdowaniem konkretnych informacji.

Pod opisem konkretnego konta na pewno znajdziesz opcję: załóż konto lub złóż wniosek. Wystarczy w nią wejść, a szybko otworzy się formularz z wnioskiem o konto osobiste. Warto pamiętać, że jest to pierwszy krok do podpisania umowy z bankiem.

Wypełnienie formularza wymaga więc podania wszystkich istotnych i przede wszystkim prawdziwych danych. Najczęściej we wniosku trzeba wpisać takie informacje, jak imię, nazwisko, imiona rodziców, data urodzin, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego, adres zamieszkania oraz adres do korespondencji. Ważne są również dane kontaktowe, jak numer telefonu oraz adres mailowy.

Jak bank weryfikuje przyszłych klientów

Złożenie wniosku nie jest jeszcze jednoznaczne z założeniem konta. Bank musi bowiem zweryfikować naszą tożsamość. Odbywa się to na kilka sposobów, najczęściej każdy bank ma swoje własne procedury weryfikacji.

Osoby, które mają konto w innym banku, mogą skorzystać z opcji przelewu weryfikacyjnego na drobną kwotę, najczęściej 1 grosza. W ten sposób potwierdzamy bankowi nasze dane. Inną opcją jest podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera osobiście.

Sprawdza on wtedy nasz dowód osobisty i wszystkie znajdujące się w nim dane. Niektóre banki idą o krok dalej i korzystają z opcji wideo weryfikacji bądź opcji selfie w aplikacji mobilnej. Wtedy nasze zdjęcie jest porównywane ze zdjęciem zeskanowanego i wysłanego wcześniej dowodu osobistego.

Możliwości potwierdzania tożsamości jest więc kilka. Po jej potwierdzeniu bank przyśle nam wszelkie dokumenty: umowę, a także wszystkie dane niezbędne do bezproblemowego korzystania z nowo otwartego konta.

Jeśli masz dodatkowe pytania jak otworzyć konto przez Internet, weź udział w dyskusji pod artykułem. Gorąco zachęcamy również do udostępnienia treści wpisu w kanałach społecznościowych. Pozwoli nam to na dotarcie do większej grupy odbiorców.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności