Jak Wybrać Konto Osobiste

Wybór konta bankowego wbrew pozorom nie jest taki prosty. Należy rozważyć wiele czynników. Z tego wpisu dowiesz się jak wybrać konto osobiste, oraz czym się kierować w procesie wyboru.

Jak Wybrać Konto Osobiste

Dlaczego otwieramy konto bankowe

Na początek warto zastanowić się, dlaczego chcemy otworzyć konto w banku. Powodów może być wiele. Dla jednych konto osobiste będzie narzędziem do zarządzania pieniędzmi, a dla innych tylko sposobem na tymczasowe przechowanie środków.

Czytaj też: Konto bez kuriera.

Niezależnie od tego, jakimi motywami się kierujesz, zakładając rachunek w banku, warto skorzystać z najkorzystniejszej oferty.

Jak wybrać konto osobiste, czym się kierować

W Internecie znajdziemy bardzo wiele ofert zakładania konta bankowego bez wychodzenia z domu.  Jest także mnóstwo ofert na konta darmowe. Konto osobiste można rzeczywiście bardzo łatwo założyć bez opuszczania domu, jednak co do darmowych rachunków bankowych, zalecam ostrożność.

Bardzo często zdarza się, że aby nie ponosić żadnych opłat za konto bankowe, należy spełnić określone kryteria. Warto zapoznać się dokładnie z ogólnymi warunkami, jeszcze zanim zawrzesz umowę o prowadzenie konta osobistego.

Dostępność usług bankowych

Otwierając rachunek bankowy, należy również zwrócić uwagę na dostępność oferowanych usług. Oczywiście skoro bank reklamuje dany produkt, to jest on ogólnie dostępny, pytanie jednak, czy również dla Ciebie.

Większość spraw związanych z rachunkiem bankowym można załatwić online. Możliwe jest również założenie konta bez wychodzenia z domu, jednak nadal niektóre formalności trzeba załatwiać osobiście.

Wybierając bank, zwróć uwagę, czy jego fizyczna placówka znajduje się z Twojej miejscowości. Nie chcesz przecież spędzić całego dnia, podróżując przez pół Polski, aby złożyć ważny podpis, lub ustalić szczegóły umowy kredytowej. Oczywiście trochę przesadzam z tym pół Polski, ale kilkadziesiąt kilometrów to także jest dużo. Zwłaszcza kiedy nie dysponujemy wolnym czasem lub własnym środkiem transportu.

Jak wybrać konto osobiste, konto w aplikacji mobilnej

Sprawdź również, jak założyć konto w aplikacji mobilnej. Jest to bardzo szybki i wygodny sposób na otwieranie nowego rachunku bankowego. Już wiele banków oferuje tego typu konta. Jest to bardzo szybki i bezpieczny sposób.

Procedurę zaczynasz od pobrania aplikacji mobilnej wybranego banku. Następnie rejestrujesz użytkownika i wybierasz produkt. Ostatnim etapem jest weryfikacja tożsamości i zawarcie umowy. Tożsamość możesz zweryfikować, wykonując fotografię dokumentu tożsamości oraz zdjęcie twarzy. Konto będzie aktywne niezwłocznie po zakończeniu weryfikacji.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności