Jak Otworzyć Konto Firmowe

Posiadanie konta firmowego przez osoby prowadzące działalność gospodarczą jest wręcz niezbędne. Z tego artykułu dowiesz się jak otworzyć konto firmowe przez Internet.

Jak Otworzyć Konto Firmowe

Prowadzenie konta dla firm oferowane jest w większości banków komercyjnych. Nie wszędzie jednak będzie można otworzyć konto firmowe przez Internet.

Jak otworzyć konto firmowe zdalnie

Wraz z postępem technologicznym pojawiły się nowe możliwości komunikacji między ludźmi. Dzięki temu możemy załatwić wiele spraw na odległość.

Aby uruchomić nowe konto bankowe, nie musimy już odwiedzać placówki wybranego banku. Cały proces możliwy jest do przeprowadzenia online, bez opuszczania własnego mieszkania czy biura.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć firmowy rachunek bankowy w tradycyjny sposób. Jednak większość przedsiębiorców bardzo ceni sobie swój czas, i nie chce go marnować w bankowej kolejce.

Wszystko, co musimy zrobić, to wejść na stronę internetową wybranego banku, i wypełnić krótki wniosek o otwarcie rachunku firmowego. Następnie weryfikujemy naszą tożsamość i wybieramy sposób zawarcia umowy.

Umowę można podpisać w obecności wysłanego przez bank kuriera, lub w siedzibie banku. Możliwe jest również otwarcie konta bankowego w aplikacji mobilnej.

Czytaj też: Revolut konto firmowe.

Jak otworzyć konto firmowe w aplikacji mobilnej

Żeby skorzystać z konta firmowego w aplikacji mobilnej, na swoim smartfonie pobierz aplikację wybranego banku, oraz zarejestruj nowego użytkownika.

Weryfikacja tożsamości odbywa się za pomocą kamery umieszczonej w aparacie telefonicznym. Wykonujesz fotografię dokumentu tożsamości, a następnie filmujesz swoją twarz.

System komputerowy banku potwierdza zgodność danych oraz aktywuje Twoje konto. Właściwie od tego momentu konto jest już założone. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie umowy. Odbywa się to przez wpisanie prostego kodu liczbowego, otrzymanego w wiadomości tekstowej.

Warto pamiętać, aby w procesie rejestracji konta bankowego, podać właściwy numer telefoniczny. Na ten numer będą w przyszłości wysyłane kody potwierdzające transakcje zdalne. W zależności od banku każdy przelew może być potwierdzany jednorazowym kodem SMS.

Zachęcamy do udostępniania i komentowania wpisów. Jeśli masz dodatkowe pytania jak otworzyć konto firmowe, napisz w komentarzu poniżej.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności