Wyniki porównań produktów bankowych

Na naszej stronie internetowej znajdziesz wyniki porównań usług bankowych. Prezentujemy tylko aktualne oferty banków, oraz innych instytucji finansowych.

Wyniki porównań

Dostępne wyniki porównań

Wyniki porównań lokat bankowych

Gdybyśmy mieli załatwiać wszystkie formalności w banku przy okienku, w jego oddziale, za każdym razem konieczne byłoby wygospodarowanie dość znacznej ilości czasu, by np. założyć nowy rachunek bankowy, wpłacić pieniądze, dokonać przelewu, rozdysponować oszczędności itd.

Chyba dla nikogo nie stanowi zaskoczenia fakt, że obecnie decydujemy się coraz częściej z korzystania z tak komfortowej przecież bankowości internetowej, która pozwoli nam na przeprowadzenie wielu transakcji nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Bez wątpienia opłaca się skorzystać z tej opcji.

Podstawowa zaleta lokat internetowych – łatwość założenia

Główną zaletą, którą ma absolutnie każda lokata przez Internet, jest łatwość jej założenia. Faktycznie jest tak, jak obiecują nam reklamy, aby założyć lokatę przez Internet, nie musimy nawet wychodzić z domu. Osoby, które chcą skorzystać oferty depozytów w swoim banku, mają najłatwiej.

Muszą jedynie zalogować się na swoje konto w systemie bankowości online i już mogą za pomocą dosłownie kilku kliknięć otworzyć lokatę. Oczywiście po tym, jak upłynie jej termin, nasze środki oraz wypracowane zyski trafią od razu na wskazane przez nas konto. Na dzień dzisiejszy lokaty bankowe online możemy założyć także w tych instytucjach, w których nie posiadamy rachunku.

Zwykle wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia pewnych procedur weryfikacyjnych, które mają na celu potwierdzenie naszych danych, jednak cały proces przebiega naprawdę szybko.

Dostępność lokat internetowych

Jeszcze parę lat temu lokaty bankowe zakładane online były nowością na rynku finansowym, oferowały je głownie banki stricte internetowe. Obecnie natomiast w każdym banku możemy już bez najmniejszego problemu założyć lokatę tego typu. Co istotne, w większości przypadków oprocentowanie lokat tego rodzaju wcale nie jest niższe niż w przypadku depozytów otwieranych tradycyjnie przy okienku bankowych.

Zdarzają się zresztą nawet sytuacje, kiedy to przez Internet możemy skorzystać z jakiejś interesującej promocji (np. czasowo podwyższonego oprocentowania), która nie jest dostępna dla osób korzystających jedynie z bankowości tradycyjnej.

Jak założyć lokatę przez Internet

Obecnie nawet najlepsze lokaty możemy szybko założyć przez Internet. Przeważnie wygląda to tak, że przeglądając ranking lokat, możemy wybrać interesującą nas ofertę, po kliknięciu nią, zostaniem przekierowani na stronę internetową danego banku.

Kolejnym krokiem jest oczywiście wypełnienie formularza online, musimy podać m.in. nasz PESEL, adres, numer dowodu osobistego itd. w tym miejscu warto poruszyć temat bezpieczeństwa lokat internetowych. Czy faktycznie możemy bez żadnych obaw podawać tego typu dane? Czy mamy pewność, że nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu?

Bezpieczeństwo internetowych lokat

Okazuje się, że tak, powinniśmy jednak pamiętać o trzymaniu się kilku zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim powinniśmy korzystać z komputera, na którym zainstalowano program antywirusowy.

Zanim przystąpimy do wypełnienia formularza online, musimy upewnić się, czy korzystamy z połączenia szyfrowanego. Warto sprawdzić także certyfikat bezpieczeństwa strony (klikając w kłódkę w rogu strony).

Zapraszamy do zapoznania się z innymi wpisami blogowymi na temat finansów. Jeżeli interesuje Cię temat zarabiania przez Internet, sprawdź bloga Zarabiaj365.pl

Znajdziesz tam wiele informacji na temat różnych form pracy w sieci.

Jak zwykle również zachęcamy do komentowania i udostępniania wpisów.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz