Konta Młodzieżowe. Kto Może Otworzyć

Wbrew temu, co się powszechnie uważa, konto bankowe mogą posiadać już 13-latki. Dlatego sporą grupę klientów banków, stanowią osoby, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia. To właśnie dla nich oferowane są specjalne konta młodzieżowe. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób można założyć konto młodzieżowe, oraz jakie usługi bankowe są dostępne dla dzieci i młodzieży.

Konta Młodzieżowe. Kto Może Otworzyć

Rodzaje kont młodzieżowych

Konta młodzieżowe można podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwsza, to oferty skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 13 do 18 roku życia. Takiego konta jednak dziecko nie może otworzyć samodzielnie. Wymagana jest zgoda jednego z rodziców lub opiekunów prawnych.

Drugą grupę stanowią konta dostępne dla osób pełnoletnich, które nie osiągnęły jeszcze określonego pułapu wiekowego. Najczęściej jest to wiek 26 lat, chociaż nie ma tutaj jasno określonej reguły, i każdy bank może działać według własnego uznania.

Czytaj też: Konto bankowe bez kuriera.

Konta młodzieżowe dla dzieci

Konto bankowe, którym może dysponować dziecko pełni bardzo ważną rolę w jego rozwoju. Przede wszystkim buduje świadomość finansową już na wczesnym etapie wchodzenia w dorosłość. Dodatkowo uczy także oszczędzania, oraz gospodarowania własnymi zasobami finansowymi.

Własne konto bankowe posiadane przez nastolatków, ma również pozytywny wpływ na bezpieczeństwo. Dzieci nie muszą już nosić przy sobie gotówki na drugie śniadanie w szkole, przez co nie są narażone na próby wymuszenia pieniędzy przez starszych kolegów ze szkoły.

Jeśli podopieczny otrzymuje tak zwane kieszonkowe, pieniądze mogą być przelewane bezpośrednio na jego konto bankowe. Większość banków oferuje usługi stałych zleceń przelewów, co znacząco ułatwi rodzicom wypłatę dziecku należnego kieszonkowego.

Konta studenckie

Studenci wyższych uczelni, podobnie jak przedsiębiorcy, są bardzo mile widzianą grupą klientów w każdym banku. Właściciele firm zazwyczaj wykonują sporo transakcji na swoich kontach firmowych, przez co generują duże zyski dla banku. Studenci natomiast, po otrzymaniu dyplomu mają duże szanse na wyższe zarobki, dlatego również są atrakcyjni jako klienci dla banku.

Banki oferują młodym ludziom bardzo korzystne konta młodzieżowe, dzięki czemu zdobywają nowych, atrakcyjnych klientów już na wczesnym etapie. Studenci często także pracują dorywczo, a wynagrodzenie otrzymują właśnie na konto bankowe.

Ile kosztują konta młodzieżowe

Konta bankowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży są najczęściej bezpłatne. Dlaczego banki wykazują się taką „dobroczynnością” ? Jak już wspomniałem powyżej, jest to raczej inwestycja na przyszłość i przemyślana strategia. Z drugiej strony dzieci i młodzież zwykle nie dysponują dużymi zasobami finansowymi. Dlatego pobieranie miesięcznych opłat za prowadzenie konta mogłyby znacząco ograniczyć liczbę takich klientów banków.

Większość banków posiada w swojej ofercie konto jakiś rodzaj konta młodzieżowego. Aby zapoznać się z aktualną ofertą banków, sprawdź najnowsze zestawienie kont osobistych. Wybierając ofertę, warto zwrócić uwagę na premię finansową, oferowaną przez bank.

Za założenie rachunku bankowego przez nowego klienta, można otrzymać nawet kilkaset złotych premii. Pamiętaj, także, aby zapoznać się z warunkami wypłaty nagrody. Niektóre banki wymagają wpłacenia na konto określonej kwoty, lub wykonania transakcji bezgotówkowej.

Gorąco zachęcamy do komentowania naszych wpisów, oraz udostępniania ich w mediach społecznościowych.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz