Zalety Konta Internetowego

Na początku dwudziestego pierwszego wieku powszechny dostęp do Internetu stał się faktem. Kwestią czasu było więc pojawienie się na krajowym rynku oryginalnych ofert z zakresu bankowości internetowej, w tym i możliwości założenia i prowadzenia konta bankowego przez Internet. W tym artykule opisuje podstawowe zalety konta internetowego.

Zalety Konta Internetowego

Czym jest konto internetowe

Konto internetowe początkowo budziło niemałe wątpliwości, trudno było bowiem uwierzyć w to, że wirtualne konto osobiste okaże się tak wygodne i bezpieczne, jak przekonywali o tym jego zwolennicy. Nie minęło jednak wiele czasu, a mogliśmy przekonać się o tym, że ewentualne zastrzeżenia okazały się bezpodstawne.

Bankowość elektroniczna systematycznie zyskiwała kolejnych zwolenników. Dziś stawiamy sobie pytanie nie o to, czy konto osobiste w sieci ma sens, ale o to, czym powinien się charakteryzować najlepszy internetowy rachunek bankowy.

Czytaj też: Konto bankowe bez kuriera.

Największe zalety konta internetowego

Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy. Jednak w przypadku bankowości internetowej, pozytywów jest o wiele więcej, niż negatywów. Na początek skupię się więc na zaletach konta internetowego. Należy jednak pamiętać, że każdy odbiorca usług bankowych zwraca uwagę na nieco inne czynniki.

Trudno jednak nie zgodzić się z opinią, że najwięcej zwolenników posiada darmowy rachunek bankowy, dostępny przez Internet. Obniżenie kosztów związanych z założeniem i prowadzeniem konta osobistego, wydaje się jego największym atutem.

Niskie koszty prowadzenia

Darmowe konto internetowe pozwala na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych rocznie. Składają się na to opłaty za prowadzenie rachunku, koszt obsługi karty, oraz opłaty za przelewy wychodzące. Warto wspomnieć, że konto internetowe posiada wszystkie zalety tradycyjnych kont osobistych. Można z niego korzystać zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Przy rekordowo niskich stopach procentowych nie można już liczyć na atrakcyjne oprocentowanie przechowywanych środków, ale dobrą stroną tej sytuacji jest możliwość otrzymania taniego kredytu. Najbardziej popularnym i najłatwiejszym sposobem uzyskania pożyczki, jest skorzystanie z limitu w koncie, nazywanego również kredytem odnawialnym.

Banki bardzo chętnie udostępniają dodatkowe środki swoim aktualnym klientom. Dzięki analizie wysokości wpływów na konto bankowe pracownik banku może bardzo łatwo ocenić zdolność kredytową klienta, oraz zaproponować mu przyznanie mu prawa do debetu na koncie. Bardzo często odbywa się to także bez udziału „człowieka”, ponieważ wszystkim zajmują się odpowiednie algorytmy systemu bankowego.

Łatwy dostęp do pieniędzy

Kolejnym atutem internetowego konta bankowego jest dostęp do niego przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Przy pomocy serwisu internetowego możemy nie tylko sprawdzić stan środków na koncie czy szczegóły konkretnej operacji. Możliwe jest również szybkie wykonywanie przelewów, oraz skorzystania z dodatkowych usług.

Obsługa przez aplikację

Wprowadzenie w ostatnim czasie bankowych aplikacji mobilnych, dodatkowo ułatwiło korzystanie z konta bankowego. Aplikacja bankowa, podobnie jak serwis internetowy pozwala na sprawdzanie stanu konta, oraz zlecanie przelewów. Nowoczesny system płatności BLIK, umożliwia szybkie i bezpieczne płatności za zakupy w sieci.

Osoby, które nie posiadają jeszcze konta osobistego, mogą je bardzo szybko otworzyć przy pomocy wspomnianej powyżej aplikacji bankowej. W przeciwieństwie do tradycyjnego konta bankowego, założenie konto bankowe w aplikacji mobilnej nie wymaga od klienta wizyty w placówce bankowej w celu podpisania umowy. Weryfikacja tożsamości i zawarcie umowy odbywa się przez wykonanie telefonem fotografii dokumentu tożsamości oraz twarzy osoby wnioskującej o konto.

Podsumowanie

Zalety konta internetowego można by wymieniać jeszcze długo, ale są też pewne wady. Nie wymyślono jeszcze sposobu na zdalne wypłacanie gotówki z bankomatu. Jednak w wielu przypadkach nie jest ona już potrzebna. Większość operacji bankowych odbywa się bezgotówkowo. Za wszystkie zakupy możemy płacić kartą debetową wydaną do rachunku. Poprawia to bezpieczeństwo, zarówno po stronie kupującego, jak i sprzedawcy.

Wielu użytkowników zwraca również uwagę na to, że dzięki kontu osobistemu w sieci może w większym stopniu kontrolować swoje wydatki. Każda transakcja jest bowiem odnotowywana i w każdej chwili można ją przeanalizować. Moje osobiste doświadczenia jednak się z takim poglądem nie pokrywają.

Możliwe, że korzystając z internetowego konta bankowego, łatwiej jest zarządzać budżetem domowym. Jednak płacąc kartą za wszystkie zakupy, można stracić kontrolę nad wydatkami, ponieważ łatwiej jest nam dostrzec ubytek gotówki w portfelu, niż na koncie bankowym.

Zawsze można jednak ustalić dzienny limit wydatków na karcie płatniczej, i uznać płatności bezgotówkowe, jako kolejne zalety konta internetowego. Jak zwykle zachęcamy do komentowania i udostępniania naszych wpisów.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności