Czym jest Kredyt Konsolidacyjny

Panuje powszechne przekonanie, że kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla osób, które wpadły w spiralę zadłużenia. Pewnie jest w tym ziarnko prawdy, jednak nie traktowałbym tego jako jedynej reguły. Z tego wpisu dowiesz się czym jest kredyt konsolidacyjny, oraz jakie korzyści przynosi korzystanie z tego typu rozwiązań.

Czym jest Kredyt Konsolidacyjny

Korzystanie z kredytu konsolidacyjnego pozwala na zebranie wszystkich dotychczas płaconych rat kredytów w jedną. Teoretycznie wysokość jednej nowej raty, powinna być niższa niż suma wszystkich dotychczasowych płatności. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Wszystko zależy od warunków, na jakich zaciągane jest nowe zobowiązanie.

Jak działa, oraz czym jest kredyt konsolidacyjny

Z kredytu konsolidacyjnego możemy skorzystać w celu wydłużenia okresu spłaty kredytu, oraz w celu zmniejszenia wysokości miesięcznych opłat. W zależności od tego, w jakim celu zaciągamy nowy kredyt, rata może być niższa, wyższa, lub taka sama, jak suma dotychczasowych rat kredytu. Kredyt konsolidacyjny może również służyć do zmiany wierzyciela, czyli banku, w którym mamy kredyt.

Zobacz też: Konto bez komornika.

Nowy bank przejmuje nasze dotychczasowe zobowiązanie kredytowe, i zawiera z nami nową umowę kredytową. Takie rozwiązanie ma sens tylko wtedy, gdy nowy bank oferuje lepsze warunki finansowe. Jeśli na zmianie banku zyskamy, warto z takiej oferty skorzystać.

Kredyt konsolidacyjny w celu wyjścia ze spirali zadłużenia

Osoby wpadające w tzw. spiralę zadłużenia, regulują zobowiązania kredytowe ze środków, pozyskanych z zaciągania kolejnych kredytów. Jest to bardzo niekorzystna sytuacja, ponieważ każdy produkt finansowy zawiera dodatkowe koszty, takie jak prowizja, czy opłata za wniosek. Jeśli na spłacenie jednego kredytu, zaciągamy kolejny, koszty obsługi zobowiązań będą stale rosły.

W takim wypadku warto zebrać wszystkie zobowiązania w jeden nowy kredyt konsolidacyjny. Należy również pohamować nieco swoje zapędy konsumpcyjne, i ograniczyć zbędne wydatki. Tylko w taki sposób uda się nam wyjść ostatecznie z długów.

Jeśli masz jakieś pytania czym jest kredyt konsolidacyjny, napisz w komentarzu poniżej, Zachęcamy również do udostępniania naszych artykułów i wpisów.

Zobacz też: Czy warto wziąć kredyt na spłatę chwilówek?

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Kilka słów o blogu

Nasz serwis ułatwi Ci wybór produktu bankowego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Służymy pomocą, bez względu na to, czy szukasz swojego pierwszego konta osobistego, lokaty, czy pożyczki. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

Firma

Digital Promotion
ul. Hoża 29
00-521 Warszawa
kontakt@ekspert-bankowy.pl

+48 576 759 492

Polityka prywatności